Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme auris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by AlinI View Post
    De luni bune urmaresc forumul asta, si pur si simplu sunt uimit de ce se intampla! Vad oameni foarte multi multumiti de masinile lor si 2 agitatori care apar din cand in cand ca sa bage zanzanie!
    Eu am Aurisul de mai bine de opt luni, am peste 10 000 Km cu el atat in tara cat si in strainatate si nu am nici cea mai mica problema; nu am greierasi, nu scartaie nimic pe nicaieri, si cu exceptia fazei scurte care este intradevar un pic cam scurta, repet NU AM NIMIC DE REPROSAT acestei masini.
    Nu contest ca cei care se plang constant (de fapt cam unul singur s-ar parea, care din cate vad in semnatura nici nu are modelul la sectiunea caruia postam) s-ar putea sa aiba dreptate.
    Adica e posibil ca o masina sau doua venite pana acum in Romania sa aiba problemele pe care ei le enumera, dar asta se intampla la toate firmele si la toti producatorii (ba chiar la majoritatea mult mai des). Dar nu se poate generaliza si spune ca toate masinile sunt proaste, asa cum ei incearca sa ma convinga.
    Daca masinile chiar au acele probleme , si credeti-ma imi pare sincer rau pentru proprietari in acest caz sariti pe cei din service si obligatii sa le remedieze( aveti legal toate parghiile necesare pt a o face), dar va rog renuntati sa ma convingeti ca masina mea ar fi proasta pentru ca nu este, ba dimpotriva!!!!!!!!!!!!!!
    oare si eu sunt agitator? sau problemele care le are masina mea sunt ceva normal pentru toyota pentru cei de la toyota romania se pare ca este normal.

    Comment


    • #77
      Originally posted by Corolla View Post
      De acord cu tine,dar cum facem?Trebuie cineva sa aiba ceva timp sa se ocupe sa stranga nemultumirile de la toti(si sunt convins ca sunt mai mult de 50%-chiar si aia de se lauda pe-aici de ''minunatiile'' ce le detin stiu ce carute conduc de fapt)!Eu,unul,sunt dispus sa semnez acea eventuala petitie catre toate forurile:massmedia,Toyota Europe,Toyota Japan si oriunde este nevoie sa putem atrage atentia asupra calitatilor indoielnice a materialelor ce au intrat in structura acestui autovehicul al sec.21!
      semnez si eu orice petitie numai sa vad ca se rezolva ceva cu incompetentii astia de la toyota romania

      Comment


      • #78
        Din pacate ii dau dreptate lui Alin......Corolla dramatizeaza ...restul incep sa fie foarte atenti la toate detaliile...acuma nu spun ca nu sunt probleme..dar nu sunt asa grave...astronomice...zi-mi de motor ceva, transmisie sau directie si atunci te cred...pana atunci...lasati-o mai moale cu anti-reclama Toyota pentru ca dauneaza tuturor ...viitorilor posesori le dati impresia ca nu isi merita banii (si tot ceea ce ziceti voi e vorba de pretentiile fiecaruia)...iar celor care le au deja se streseaza sa "caute" defecte la masina ....
        Parere proprie si personala ...nu o sa stau sa ma cert cu cei care au ceva de zis...numai ca vreau sa fiti mai realisti nu mai bagati raca si nu va mai certati cu cei care le au deja ...fiecare o anumita perere despre masina...prefer sa aud probleme reale....nu aiurea ...
        Am o rugaminte postati unde trebuie ...probleme Corolla ..nu la Auris...cei cu auris trebuie sa posteze..
        Last edited by Mushu; 04-01-2008, 13:13 PM.
        Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

        Comment


        • #79
          Vedeti ca am mutat topicul la probleme tehnice....sper ca o sa-l gasiti repede
          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

          Comment


          • #80
            Nu inteleg atitudinea ta.Daca esti multumit, ramai asa cum esti.Crezi ca ne face placere situatia de nemultumiti?Crezi ca e o placere sa asculti zilnic costisitoarea "simfonie" a scartaitului de roti si naiba stie ce altceva? Sau incerci sa te convingi ca nu ai luat si tu tzeapa...?Eu una o spun :atentie la Toyota Auris.E o mare tzeapa! Se va scrie in presa despre asta in curand!

            Comment


            • #81
              AVIZ AMATORILOR DE TOYOTA AURIS!!!

              Ganditi-va de 2 ori inainte de a cumpara Toyota Auris!Este prea scumpa pentru cate minusuri are!

              Comment


              • #82
                Vaaaaaai, se va scrie in presa despre Auris In 2005 cand a aparut Citroen C4 in Romania in primul an de la lansare nu mai facea fata service-ul la sutele de masini care se prezentau cu probleme severe gen ambreiaj in patinaj dupa 4-5000km (problema de design a volantului), troncanituri groaznice in spate (problema de design la amortizoarele spate) sau mai putin severe.... gen radioul nu prindea decat 3 posturi in Bucuresti

                Aia e, dupa cate o masina care te rupe la propriu, cum am avut eu, Aurisu e o binecuvantare! Nu neg ca are lipsurile lui insa unora de pe aici cred ca li s-a cam urat cu binele si trebuiau sa cumpere altceva
                Toyota Auris 1.6 dual VVT-i SOL

                Comment


                • #83
                  Aurisul mai are putin si implineste anul piata noastra, in tara lui natala are doi ani, scarataie franele, uneori, e neplacut, dar daca ar fi sa aleg din nou , tot modelul asta l-as cumpara,asta e.Consider ca e o masina buna si pentru niste fleacuri nu o sa divortez, mai ales ca ne-am luat din dragoste. Unii sunt cam vehementi,imi pare rau pentru ei, dar cred ca cei mai multi sunt multumiti de alegerea facuta si asta conteaza.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Dezamagita View Post
                    AVIZ AMATORILOR DE TOYOTA AURIS!!!

                    Ganditi-va de 2 ori inainte de a cumpara Toyota Auris!Este prea scumpa pentru cate minusuri are!
                    Eu unul sunt foarte încântat de el.
                    BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                    Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                    Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                    Comment


                    • #85
                      Am tot spus!!!!!!!!!

                      Am spus si o sa o tot repet pana o sa intre in capul tuturor celor deranjati probabil de vanzarile crescute al firmei Toyota la clasa compacta : Aurisul este cea mai reusita masina din clasa ei , si la un pret corect!!!!!!! (asta de la fost posesor de Focus, Golf si inca posesor de Megane).
                      Problema cu scartaitul franelor a fost singura in cei peste 7500 Km pe care ii am cu ea, si s-a rezolvat singura pe la 4000 Km dupa cateva franari bruste care au permis curatarea placutelor de frana.
                      Ideea este ca acest aspect m-a facut sa fiu atent la masinile din jurul meu in trafic si astfel am putut auzii scartaind Renault-uri, VW-uri, Peugeot-uri, Ford-uri si chiar masini premium precum Audi sau Mercedes (unele dintre ele chiar noi), asa ca nu reprezinta o problema doar la Toyota, ci mai degraba are legatura cu calitatea produselor noi de cele mai multe ori "ecologice".
                      BHP wins races, TORQUE sells cars that have no power (usually diesels!

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Dezamagita View Post
                        Nu inteleg atitudinea ta.Daca esti multumit, ramai asa cum esti.Crezi ca ne face placere situatia de nemultumiti?Crezi ca e o placere sa asculti zilnic costisitoarea "simfonie" a scartaitului de roti si naiba stie ce altceva? Sau incerci sa te convingi ca nu ai luat si tu tzeapa...?Eu una o spun :atentie la Toyota Auris.E o mare tzeapa! Se va scrie in presa despre asta in curand!
                        Asa cum am mai zis imi pare rau ca ai nimerit o masina cu probleme, chiar daca sunt minore(zgomote la franare, si nu probleme la franare), pt ca probleme serioase nu aveti, oricat v-ati straduii sa inventati (adica probleme de motor, transmisie, directie, amortizoare). Dar iti repet, asta nu se poate generaliza la toate masinile vandute in Romania; eu nu am nevoie sa ma conving de nimic; am probabil mai multi ani de soferie decat ai tu, iar de Km parcursi nici nu mai incape vorba, te asigur.
                        Aceasta masina, chiar daca nu perfecta (pt ca daca iti doresti o masina perfecta tb sa te duci la alta clasa si la alti bani), este mai mult decat corecta si mult peste altele din clasa ei. Nu stiu daca esti la prima masina, ce alte masini ai mai condus inainte si cati Km ai cu Aurisul de care te plangi, de altfel modul in care iti prezinti situatia te face sa pari nerealista si iti diminueaza serios credibilitatea.

                        Comment


                        • #87
                          Daca nu va place masina, o vindeti si luati altceva (cat mai repede, ca sa nu-i scada valoarea prea mult). Si postati si aici, sa vedem ce alta optiune ati avut, in aceeasi categorie de pret si clasa.

                          Comment


                          • #88
                            Bai frate, o sa imi fac timp sa fac drive test cu toate masinile posibile din clasa asta. Sa vad ce minuni am ratat. Ce nu se intelege? Unii sunt incantati de masina, altii nu din motivele lor. E dreptul fiecaruia. Am inteles. Dar si ceilalti au dreptul sa fie fericiti. Mai bine asteptam noii posesori sa mai zica. Din "pacate" asta e masina, trebuie sa te chinui serios sa gasesti probleme reale. Ghinion.

                            Comment


                            • #89
                              Funny .....prea tare....
                              Ma bucur ca insfarsit i-a lumea atitudine si mai apara si masina ...ca prea mult noroi se arunca....
                              Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                              Comment


                              • #90
                                Sunt posesor de Auris Luna 2.0 D-4D de cateva luni de zile, timp in care am facut 3500 si ceva maruntis de km cu masina. Franele au scartait foarte putin in prima mie de km, dupa care au tacut definitiv. Motorul trage bine, e mult mai silentios decat TDI-ul de la VW, interiorul nu are greieri... as remarca doar plasticele care se zgarie relativ usor... Nu ca-s multumit de ea, sunt foarte multumit, bordul arata senzational, ceasurile Optitron sunt meseriashe, sta bine pe sosea (desi n-am VSC pe ea), iar in depasiri - nici o emotie, ba din contra - chiar imi place sa merg pe anumite europene (drumul vechi de mare), pt. ca pot depasi in voie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google