Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Accesorii Auris !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Focus Group

    Numele meu este Cosmin si reprezint o companie ce realizeaza studii de piata. In cursul saptamanii urmatoare mai exact marti, vom organiza la Cluj o intalnire de tip focus group. Pentru aceasta avem nevoie sa gasim persoane care sa detina diverse marci de masini printre care si Toyota. Intalnirea va dura aproximativ 3-4 ore iar participantii vor fi rasplatiti pentru participare.

    Practic acest focus group presupune sa va intalniti cu alti proprietari de masini si sa aveti o discutie moderata de un reprezentant de-al nostru. Tema discutiilor o va reprezenta domeniul auto. Pentru orice alte detalii nu ezita sa ma contactezi la numarul: 0745689918 (Cosmin) sau email: purdacg@yahoo.com.

    Comment


    • #47
      Poate ne spun cei ce si-au luat. Eu am cerut sa vad cotiera si nu imi pare utila deoarece este un capac inaltat pentru spatiul de depozitare dintre scaune. 3 cm in plus nu mi se pare eficienti, mai ales ca nu are "slide" ca sa vina mai in fata.

      Comment


      • #48
        Originally posted by br83lau View Post
        salut.niste jante cu gume 205/55/R16 m-ar interesa si pe mine ..stiti vreun loc de unde sa cumpar la un pret mai bun
        Eu mi-am luat anul trecut 195/65/R15 de iarna + jante de tabla de la anvelopa-janta.ro. Sunt ok ca pret, nu chilipir totusi.

        Pentru accesorii Toyota, parca avea cristi98 ceva oferte.

        Comment


        • #49
          Poate sa imi spuna cineva unde gasesc stergatoare de Auris mai ieftine decat la Toyota Romania? (probabil oriunde in alta parte sunt mai ieftine )

          Comment


          • #50
            Originally posted by jordy View Post
            Poate sa imi spuna cineva unde gasesc stergatoare de Auris mai ieftine decat la Toyota Romania? (probabil oriunde in alta parte sunt mai ieftine )
            Le masori mai intai,avand in vedere ca nu sunt egale la lungime,si le cumperi de la orice shop auto,sistemul de prindere e cam acelasi.
            Toyota Auris.D4D-2.0.

            Comment


            • #51
              salutari,
              ma intereseaza daca exista xenoane potrivite pentru auris si ce tip ar trebui sa cumpar. Am vazut o gramada de feluri de lampi dar n-am dibuit care sunt cele potrivite. Cei de la service mi-au zis la revizia gratuita ca ei nu au becuri si ca oricum nu o sa imi trebuiasca. Totusi am inteles ca prin strainatate e obligatoriu sa ai schimb de becuri la tine exact ca si trusa medicala, stingator... Multumesc

              Comment


              • #52
                E cineva multumit de cotiera aia?
                Dar sincer
                Multumesc
                ORA 0600

                Comment


                • #53
                  Este ingrozitoare,am avut inainte un Logan prevazut cu acea minunata cotiera Armster,vreau sa spun ca era de 100 de ori mai ok decat asta,nu stiu care e scopul ei insa consider ca s-au zgarcit la catziva centimetri.Drumuri bune!!!!!

                  Comment


                  • #54
                    Voi despre ce vorbiti? Despre cotiera care se monteaza ulterior ca accesoriu sau despre "cotiera" cu care vine ea echipata? Pentru ca "by default" nu se poate numi cotiera. E doar o chestie mult prea jos pentru scopul asta

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by meios4us View Post
                      Voi despre ce vorbiti? Despre cotiera care se monteaza ulterior ca accesoriu sau despre "cotiera" cu care vine ea echipata? Pentru ca "by default" nu se poate numi cotiera. E doar o chestie mult prea jos pentru scopul asta

                      Despre accesoriu ; cel care se monteaza dupa, optional. As vrea sa iau una si vreau sa stiu daca se merita.
                      ORA 0600

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by jordy View Post
                        Eu mi-am luat anul trecut 195/65/R15 de iarna + jante de tabla de la anvelopa-janta.ro. Sunt ok ca pret, nu chilipir totusi.

                        Pentru accesorii Toyota, parca avea cristi98 ceva oferte.
                        Buna.Poti sa-mi spui si mie codul exact sau dimensiunea la janta?As vrea si eu 2 bucati jenti de tabla la un pret mai bun.

                        Comment


                        • #57
                          Salutare, sunt nou pe forum.
                          Vroiam doar sa va salut.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by perpeleanu View Post
                            Salutare, sunt nou pe forum.
                            Vroiam doar sa va salut.
                            Bine ai venit si sedere placuta!

                            Comment


                            • #59
                              Salutare!
                              Am si eu o intrebare: si-a schimbat cineva sistemul audio in Auris? Daca da, cat a costat si de unde l-ati cumparat?

                              Comment


                              • #60
                                Intrare Auxiliara

                                Salut,

                                Si-a pus cineva intrare auxiliara pe Auris? Nu ma refer la kit-ul pentru Ipod care iese prin torpedou.
                                As vrea sa conectez un Iphone la sistemul audio si mi se pare o tampenie sa-l tin in torpedou, daca ma suna cineva.

                                Multam

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google