Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Toyota 27-29 Martie 2009

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Hai ca am ocupat toata cladirea, ne putem face de cap, nu o sa ne reclame nimeni !
    Toyota Avensis 1.8 VVT-i

    Comment


    • #77
      Si daca nu se ocupa, cine s-ar risca(din afara grupului) sa accepte o camera in acelasi loc cu masinistii de noi?!
      Glumeam...o sa fie frumos! Ma duc sa-mi pregatesc o lanseta!
      2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
      2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

      Comment


      • #78
        Stefan , te-am rugat ceva in legatura cu o *rama serpeasca*.... am sperante sau ma consolez ?
        Zorro , nu mai spune ce vom face ... ne duc astia cu caii... oricum , urmatoarea intalnire nu cred ca va mai fi la Danes ... nu ne vor suporta ... oricum , ramane de vazut cati vom fi la *raport* in dimineata de 28... sa-i vedem de ce sunt in stare copii astia ... postam si poze dupa intalnire ???

        Comment


        • #79
          Normal ca vor fi postate fotografii(unele dintre ele pe site), iar toata pozele le urca fiecare user pe site-uri gen transfer.ro(parca asa se numeste) si paseaza link-ul participantilor, prin mesaj privat.
          Cat despre rama ... sunt fanul buchetului de viermusi cu porumb dulce in capat!
          2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
          2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

          Comment


          • #80
            Bravooooo.... m-ai convins ! La varsta mea eu pescuiesc doar la .... mamaliga !!!

            Comment


            • #81
              Mai tarziu lansez primul teaser pentru partia de pescuit!
              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

              Comment


              • #82
                Vali, hai sa-ti zic ce am luat luat pentru mini-partida de la Danes...sper sa ne lase vremea!
                Okuma EPIXOR EF30 + SERT river game(3.40 m, 370 g - nu stiu daca-mi permitea "decorul" lanseta de 6 m)
                Attached Files
                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                Comment


                • #83
                  WOW.... sunt deja convins ca vei *rupe* balta ... hai sa-ti dau o veste buna ... azi am primit *coletul* din Ardeal ... cred ca face mai mult decat mulineta ta ... oricum , eu am sa pescuiesc doar cu niste scule din vremea mea ... si cu mamaliga , nu ??? nici nu stii cat imi doresc sa ne intalnim ... m-am plictisit cu draci de stat acasa .... crezi ca 2 litri de *momeala* ardeleneasca sunt suficienti ? nu uitam nici *molanul* de Deveselu .... Zorro va spune ca nu ... tu ce zici ??? si inca ceva ... vii tu cu momeala ?

                  Comment


                  • #84
                    Din cate-am inteles, lacul este langa Han(situat la vreo 4 km de unde o sa fim cazati). Cat despre "molan" si continutul "coletului", eu sunt convins ca va fi suficient, avand in vedere ca sambata dimineata se anunta "rigle", "linii", geometrie. Samabata seara va trebui sa fim "cuminti" sa putem pleca duminica...daca nu, mai stam o noapte, sa ne revenim )))))
                    Momeala...am luat un pachet de mamaliga cu anason si un borcanel de porumb aromat Saptamana viitoare ma interesez, sa gasesc un loc in Bucuresti, unde sa merg joi seara(pe 26) sa iau si niste momeala vie.
                    NU mai am rabdare! Din ce-am mai vorbit cu restul colegilor forumisti, asta-i starea de spirit a tuturor!

                    Referitor la "rupt balta"...mai am de invatat. Acum ceva ani, cand tata avea timp, obisnuiam sa mergem la pescuit si sa stam 1-2 nopti pe balta. Am prins microbu` si-mi place, dar cel mai mult imi place pescuitul la rapitor..e mai "antrenant"..ehhh mi-am adus aminte de-o partida la stiuca, la Rast, voblere, oscilante... :X
                    Last edited by StefanVVTi; 03-08-2009, 21:21 PM.
                    2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                    2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                    Comment


                    • #85
                      Ai spus RAPITORRRR ???? esti de-al meu , frate ... vom avea multe de vorbit ... iti lansez de pe acum invitatia la o partida de rapitor pe OLT ... aaaaaaaaaaaaa....zici de *liniute* , cine ne va delecta ? si mai ales , cu ce masini ??? eu nu vreau sa-mi rup masina cu asa ceva ... doar daca nu ma *intarat* rau si nu-mi revin ... in venele mele sangele curge , inca , la viteze supersonice ....mai vedem noi ... cat despre momeala vie , am sa aduc si eu ...nu ce as vrea , dar totusi ....

                      Comment


                      • #86
                        Imi pare rau ca nu am luat colectia de voblere retusate, zgariate si grav "accidentate" de contactele corp la corp cu stiucile de la Ruptura!
                        Afirmativ pentru invitatia la Olt!

                        Un prieten de familie spunea ca daca am vinde toata "artileria", am mai lua o camera la apartament, dar nu se pune problema .. Valoarea e sentimentala!
                        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                        Comment


                        • #87
                          Subscriu afirmatiei prietenului de familie ... daca nevasta mea ar sti cat costa cu adevarat *arsenaulul* pe care il detin ...nu mai vorbesc ... imi vor sta picioarele acolo unde imi sta capul .... e bola pescarilor , eu cel putin nu fumez ...am o scuza cand dau banii pe scule ...

                          Comment


                          • #88
                            Gata, nu ma mai gandesc la aceasta intalnire ca nu mai suport...
                            Incerc sa uit, pana miercuri, 25 martie!
                            2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                            2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                            Comment


                            • #89
                              Nu pot sa platesc ati blocat 15 camere. Sunt sau nu sunt locuri ?Unde si cum pot afla ?

                              Comment


                              • #90
                                Au fost trimisi banii pentru 13 camere si apartament, deci logic ar fi ca 2 camere sa fie libere. In mesajul privat pe care ti l-am trimis este si numarul doamnei(dansa este patroana cred, si cel mai probabil iti da la telefon pe cineva care se ocupa de locuri/rezervari). Ai sunat si ti-a zis ca-s toate platite? Ciudat. Singura posibilitate e ca cineva sa fi achitat si acele 2 camere ramase libere, dar sa nu fi anuntat pe nici unul din cele 3 forum-uri.
                                Eu zic sa incerci sa suni si sa-i spui ca vrei sa participi la intalnirea de pe 27-29 martie si ca vrei sa achiti avansul pentru una din cele 2 camere libere...
                                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google