Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Toyota 27-29 Martie 2009

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mushu, nu-ti fa probleme cu cazarea ... se va gasi o solutie ... e bine sa facem rezervarea la oferta actuala . Nu cred ca este ceva de nesuportat , tu sa vii si apoi sa-ti faci probleme ... asta nu pentru ca esti admin ...
    Zorro , nu mai pomeni de varsta ... sa nu ne cazeze tinerii astia la ferma , ca fiind animale de companie !!! oricum , daca nu ne mai accepta copii nostri , macar pe acestia sa-i pacalim...
    Astept sa vad ce rezolvati cu cazarea , luni .

    Comment


    • #32
      Detalii organizatorice, dupa consultari cu Vio!!

      Cam asta ar fi planul: pana duminica seara, toata lumea care vrea sa vina sa fie hotarata referitor la numar persoane, tip camera, numar de nopti(COMPLETATI LISTA). Luni o sa sunam la Danes si in functie de cate camere ne strangem o sa-i rugam sa le rezerve pana vinerea viitoare, interval in care, in functie de cum vreti, fie strange o persoana banii si-i viram la Danes, fie isi achita fiecare dintre noi un acont.

      1. vio
      2. StefanVVTi - 160 - o persoana(daca se hotaraste si prietena sa vina, se descurca atunci teehee.gif )
      3. Marian - 160 (s-ar putea sa vin de miercuri sau chiar mai devreme dar mai vorbim) 2 adulti, un copil de 3 ani si un caine (daca nu e voie cu animale, doarme in masina, nu-i problema)
      4. kangaroo
      5. Lexy - 160 -Acompaniatorul Ecvestru ,sau macar sus sa fie daca nu se poate fix aceasta.
      6. Akaiu07
      7. Sorin
      8. Legionaru
      9. ZORRO - 160
      10. vali44 - 160
      11. Constantin - 50%
      12. Mushu - 50%
      13. "Un prieten al lui Marian" - 50%
      14. alexkon24
      15. bispider - 160 - 2 persoane
      2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
      2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

      Comment


      • #33
        Stirile de la ora 13.00
        Azi m-am intalnit cu Vio, am mai vorbit de organizare si am sunat la Danes. Vesti BUNE! Am avut noroc, pentru ca in rest erau cam full si am rezervat tot centrul ecvestru, adica 15 camere Confort(160 lei) + un apartament care sa fie in caz ca mai vine cineva pe ultima suta..
        Luni, cel tarziu marti trebuie sa le comunic numarul exact de camere, desi cred ca o sa ramana tot centrul rezervat, se va emite o proforma si pana la sfarsitul saptamanii viitoare va trebui sa le viram acontul. Pentru acont o sa folosim fie un cont al meu, fie al lui Vio, unde o sa depuna fiecare cat ne vor cere.
        Vio, o sa te rog sa faci tu cererea(cum ai facut si anul trecut) si sa o trimit/i pe mail-ul celor de la Danes!
        Referitor la reducere..a ramas ca doamna de la receptie sa o consulte conducerea si o sa revina cu un telefon!
        Deci avem 15 camere + 1 apartament!
        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

        Comment


        • #34
          Bravoooo , adaugam 20 de litri de vin oltenesc , ceva palinca de Baia Mare ... ramane doar ca vremea sa tina cu noi ... aaaa, ce se poate pescui in lacul de acolo ? Si mai e o problema ... tinuta , sper sa nu ne intalnim ca la o reuniune a PSD-ului , adica sa ne rupem in costume si cravate ... doar suntem la chef... oricum , sunt hotarat sa vin in blugi... am trait aproape toata viata in costum ... nu mai vreau... astept sa postati modalitatea de plata a cazarii , in rest , numar zilele... va salut !

          Comment


          • #35
            Daca vii fara cravata si veston primesti amenda 2 litri de palinca !!!
            Toyota Avensis 1.8 VVT-i

            Comment


            • #36
              Tinuta lejera, dupa preferinte!
              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

              Comment


              • #37
                Normal ca VALI vine in blugi si vine si cu amenda !
                Un prieten corollist ar vrea sa vina si el la intalnire, mai sunt locuri?
                Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                Comment


                • #38
                  Originally posted by zorro View Post
                  Normal ca VALI vine in blugi si vine si cu amenda !
                  Un prieten corollist ar vrea sa vina si el la intalnire, mai sunt locuri?
                  Normal ca mai sunt locuri! Il trec pe lista!
                  1. vio
                  2. StefanVVTi - camera confort - 1 persoana
                  3. Marian - apartament - 27.03 plecare pe 30.03 2 - adulti + 1 copil de 3 ani
                  4. kangaroo
                  5. Lexy - camera confort
                  6. Akaiu07
                  7. Sorin - 80%
                  8. Legionaru - 80%
                  9. ZORRO - camera confort
                  10. vali44 - camera confort
                  11. Mushu - 50%
                  12. alexkon24
                  13. bispider - camera confort - 2 persoane
                  14. paul - cristian - camera confort - 3 persoane
                  15. prieten paul-cristian - camera confort - 3 persoane (Corolla)
                  16. prieten al lui Zorro (Corolla) - camera confort

                  In situatia in care toti de pe aceasta lista vin, daca mai vrea cineva, va trebui sa se descurce cu cazarea la fata locului, avand in vedere ca noi am rezervat 15 camere + 1 apartament!
                  Last edited by StefanVVTi; 02-22-2009, 17:35 PM.
                  2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                  2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                  Comment


                  • #39
                    Saptamana aceasta primesc un *colet * de la Baia Mare... daca vin in blugi si cu 2 litri de *amenda* cred ca ma simt bine ... daca nu , vin la costum si astept sa dea *amenda* cei in blugi...ce fel de peste este in lacul de acolo ? vreau sa si pescuiesc ... daca voi avea timp... cum facem cu banii de rezervare ? astept sa posteze copii care se ocupa de asta , maine.

                    Comment


                    • #40
                      Sa ai grija mare cu coletul, sa nu se fisureze !!
                      Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by vali44 View Post
                        Saptamana aceasta primesc un *colet * de la Baia Mare... daca vin in blugi si cu 2 litri de *amenda* cred ca ma simt bine ... daca nu , vin la costum si astept sa dea *amenda* cei in blugi...ce fel de peste este in lacul de acolo ? vreau sa si pescuiesc ... daca voi avea timp... cum facem cu banii de rezervare ? astept sa posteze copii care se ocupa de asta , maine.
                        Da, da! Grija mare la colet...o sa vin si eu cu ceva "material" de Vrancea.
                        Referitor la organizare, nu ma ocup doar eu, ci si Vio(Zorro il stie), care s-a ocupat si anul trecut. Cel mai probabil sa viram toti o suma(probabil in jur de 30%) in contul lui Vio, iar el mai departe la Danes.
                        Maine trimitem cererea estimativa, ei emit proforma si tot asa !
                        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                        Comment


                        • #42
                          As mai avea nevoie de-o informatie de la fiecare...cand veniti si cand plecati?
                          Vine toata lumea Vineri, pe 27?

                          1. vio - camera confort(alta nu ai cum ) - 27, 28, 29 (2 nopti)
                          2. StefanVVTi - camera confort - 1 persoana(s-ar putea sa fie +1, ramane de vazut) - 27, 28, 29 (2 nopti)
                          3. Marian - apartament - 2 - adulti + 1 copil de 3 ani - 27, 28, 29, 30 (3 nopti)
                          4. Lexy - camera confort
                          5. Akaiu07-camera confort
                          6. Sorin - 80%
                          7. Legionaru - camera confort
                          8. ZORRO - camera confort
                          9. vali44 - camera confort
                          10. Mushu - 50%
                          11. alexkon24
                          12. bispider - camera confort - 2 persoane
                          13. paul - cristian - camera confort - 3 persoane
                          14. prieten paul-cristian - camera confort - 3 persoane (Corolla)
                          15. prieten al lui Zorro - camera confort (Corolla)
                          2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                          2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                          Comment


                          • #43
                            Salut Stefan , eu vreau cazare incepand cu 27.03 , ora 12.00 pana la 29.03 , ora 12.00. Asta inseamna doua zile hoteliere . Nu stiu daca am sa ajung fix la ora 12.00 , vineri , dar sigur ajung in acea zi ... am lasat si un nr de tel pentru cazul in care sunt necesare si alte informatii .

                            Comment


                            • #44
                              S-a notat! Am trimis cererea de rezervare pentru tot Centrul Ecvestru!
                              Asteptam un semn, sau cel mai sigur o sa dau un telefon maine, sa emita proforma si sa o trimita prin fax!
                              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                              Comment


                              • #45
                                Eu si prietenul meu Corollist, idem ca la VALI, 2 zile, 27-29.03.09
                                Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google