Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Toyota 27-29 Martie 2009

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Am vorbit cu persoana de contact care era plecata din localitate , am sunat la receptie ,inca nu le intrase banii in cont de la dumneavaoastra si spuneau ca toate cele 15 camere+apartamentul sunt rezervate decatre dumneavoastra si ca sunteti singurul in masura sa-mi spuneti daca aveti vreo una libera sau mi s-a cerut sa va contactez telefonic dar numar de telefon n-am !!! cei de la receptie imi pot oferi o rezervare la pensiune nu la centrul exvestru asa ca n-am unde sa-mi fac rezervare cel putin deocamdata.

    Comment


    • #92
      1. "Dumneavoastra" e prea mult pentru cei (nici) 20 de ani ai mei!
      2. Cum spuneam, sunt 2 camere libere. O sa trimit un MP cu nr meu de telefon, iar maine dimineata, pana in 12-13.00 o sa sun la Danes sa-i spun si doamnei de la receptie ca au fost trimisi banii decat pt 13 camere din 15(i-am spus asta decat doamnei administrator) si ca o sa trimiteti banii pt una din cele 2 camere ramase.
      2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
      2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

      Comment


      • #93
        Sa postati aici daca ati facut rezervarea! ...Sa stim si noi ca mai e una!
        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

        Comment


        • #94
          Am reusit sa fac rezervarea ,o camera nu mi s-a cerut sa depun garantie urmand sa facem socotelile acolo.

          Comment


          • #95
            Ma bucur ca s-a rezolvat! Probabil s-au gandit ca noi am trimis deja 1300 lei...deci sigur mergem!
            2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
            2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

            Comment


            • #96
              Avand in vedere ca MOS 64 este din Oradea , imi permit sa sper ca ma va ajuta sa ma descurc daca nu imi va ajunge *pruna* din portbagaj ... sper ca omul sa nu se supere ... eu oricum , vin pregatit ... este invitatul meu la un vin oltenesc ... doar a fost si este ziua mea ...

              Comment


              • #97
                Mergand pe principiul "Ziua mea e-n fiecare zi!"
                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                Comment


                • #98
                  Bucataria sa nu fie vegetariana cu palinca ne descurcam noi.

                  Comment


                  • #99
                    De-acum in doua saptamani o sa ne pregatim de drum!
                    Sunteti de acord cu plata unui DJ pentru sambata seara? Costa 500 lei...adica in jur de 35 lei / camera(familie/persoana).
                    2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                    2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                    Comment


                    • vom avea si *animatoare* ? unii vor regreta ca vin insotiti ...

                      Comment


                      • Eu (sper sa) nu vin insotit...cat despre animatoare :-" Nu stiu ce sa zic!
                        Eu zic ca-i o suma rezonabila de contributie pentru "lautari", decat sa se care cineva cu statie, boxe, muzica la gramada etc. O solutie eleganta...
                        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                        Comment


                        • Trebuie sa trimit rooming-list cu nr de persoane / camera! Va rog sa o completati! Multumesc

                          1.Vio-confort 2 persoane
                          2.StefanVVTi-confort 1 persoana
                          3.Marian-apart. 3 persoane(2 adulti + copil)
                          4.Lexy-confort
                          5.Akaiu07-confort
                          6.Legionaru-confort
                          7.Zorro-confort
                          8.Vali44-confort
                          9.paul-cristian-confort
                          10.bispider-confort
                          11.Zorro(amic - Corolla)-confort
                          12.Sorin-confort
                          13.Amicu` lu Sorin-confort
                          14.Amicu` lu vio-confort
                          15. mos_64-confort
                          2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                          2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                          Comment


                          • Mai Stefan , pai astia au regim de penitenciar acolo ??? Eu le platesc camera ... de ce trebuie sa stie ei cu cine sau cati stam in ea ? Cred ca imi este incalcat dreptul la intimitate ... Nu vor sa posedam si pasaport biometric ? Este pentru prima oara cand trebuie sa dau asemenea informatii la receptia unui hotel la care inchiriez o camera ... Oricum , nu vreau sa-ti fac greutati tie si de aceea am sa comunic doua persoane , cu toate ca sotia nu cred ca poate veni ... in acea perioada este la un curs la Timisoara . Imi rezerv dreptul de a sta putin de vorba cu administratorul ....

                            Comment


                            • Doua persoane+1 copil (PROBABIL) intreaba ce avem voie sa facem in camera si daca tinuta de gala este obligatorie (macar dimineata NU). Oricum nu am de gand sa renunt (pun si pasaportul de ORADEA )

                              Comment


                              • Nuuu! Nu-i certati ca au fost de treaba cu noi! Spre deosebire de intalnirea de anul trecut reducerea a fost de 20 lei/camera, iar pentru camerele care ramasesera au acceptat sa le pastreze fara sa platim avans.
                                Ideea e ca sunt camere in care va sta o persoana si camere in care vor sta 3. Poate vor sa scoata/bage un eventual pat(suplimentar)... si sa stie si pentru meniu.
                                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google