Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme auris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by moritz View Post
    Ceva asemanator am patit si eu. Cand mi-a ridicat-o (aveau cric din acela care se umfla - nu stiu cum se numeste) s-a produs o "alunecare"/iesire in afara usoara a partii de la prag fata de aripa, nu mai erau una in prelungirea celeilalte. Chestia asta mi-a displacut la culme, dat tipul pusese cricul bine - eram langa el. Mi-am bagat ghiarele in gat ca n-am facut eu operatiunea cu cricul meu mecanic. Mentionez ca nu am incercat niciodata sa salt masina folosind cricul de la masina.
    Tot crik desta pe aer au folosit si la mine,DAR NU A ALUNECAT.
    Toyota Auris.D4D-2.0.

    Comment


    • Originally posted by br83lau View Post
      Tot crik desta pe aer au folosit si la mine,DAR NU A ALUNECAT.
      Nu a alunecat,ci s-a dus ca-n branza
      Toyota Auris.D4D-2.0.

      Comment


      • Am mers aprox. 15000 km cu Auris 1,4 d-4d si nu am ce reprosa.
        Poate doar scutul fata care este de plastic si a cedat.

        Comment


        • Pune unul de tabla si ai rezolvat .
          Toyota Avensis 1.8 VVT-i

          Comment


          • Am Avensis de 4 ani si nu am avut probleme niciodata cu scutul.
            Mai multa atentie nu ar strica!
            http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

            Comment


            • io am scapat nu ma scut plus la ave e intreg de 7 ani la Hilux l am indoit de la luat mama > dar l am intreptat

              Comment


              • Originally posted by Legionaru' View Post
                Am Avensis de 4 ani si nu am avut probleme niciodata cu scutul.
                Mai multa atentie nu ar strica!

                Hai mai Florine , nu toata lumea poate avea grija de masina asa ca tine.
                Tu esti unicat.
                Eu am scut de tabla si de 2 ori l-am indreptat. Si de ambele dati l-am indoit in Craiova, nu pe macadam.
                Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                Comment


                • Mai fratilor,la voi,dupa ce face-ti plinu,tot asa urat se aude din rezervor?....,,bâldâbâc...bâldâbâc".
                  Eu de obicei il incarcam cam 3 sferturi cand stiam ca nu am drum lung,acum l-am incarcat si de vreo 2 zile ma tot ''bâltâcâie"...
                  E ceva normal asta?La ce masini am mai condus,parca nu se aude asa tare,sau motorul la toyota e mai silentios si se aude totul in jur???
                  Toyota Auris.D4D-2.0.

                  Comment


                  • Fenomenul ,,bâldâbâc...bâldâbâc" ma deranjeaza si pe mine la auris.La vechea dacie nu se aude. Nu stiu sigur care sunt cauzele dar din auzite ar putea fi:
                    a) rezervorul de plastic
                    b) rezervorul plasat sub bancheta din spate
                    c) lipsa compartimentarii rezervorului si/sau a sitelor concepute special pentru a preveni acest fenomen.
                    d) toate cele de mai sus sau combinari de n luate cate 2
                    Poate cineva ne lamureste.

                    Comment


                    • Originally posted by flor1n View Post
                      Fenomenul ,,bâldâbâc...bâldâbâc" ma deranjeaza si pe mine la auris.La vechea dacie nu se aude. Nu stiu sigur care sunt cauzele dar din auzite ar putea fi:
                      a) rezervorul de plastic
                      b) rezervorul plasat sub bancheta din spate
                      c) lipsa compartimentarii rezervorului si/sau a sitelor concepute special pentru a preveni acest fenomen.
                      d) toate cele de mai sus sau combinari de n luate cate 2
                      Poate cineva ne lamureste.
                      Hai poate ne lamureste si pe noi cineva,e defect sau asa e sa fie
                      Toyota Auris.D4D-2.0.

                      Comment


                      • N-am auzit niciodata nici un zgomot de la rezervor. E drept, ca eu, plinul nu l-am facut decat de 2-3 ori in 2 ani.... in rest numai de 20-30 lei bag... deh!.. e criza. Mi s-a ratutit si calculatorul de bord... deunzi imi arata autonomie 4 km, dar la volumul benzinei aveam inca 2 liniute...Cand i-am intrebat pe cei de la Pipera despre chestia asta la revizie au zis ca nu exista sa fie ceva in neregula cu el si ca nu se reseteaza, cum ii rugasem.

                        Comment


                        • Probleme lumini mers inapoi

                          Salutare,

                          Ieri am remarcat ca nu-mi mai functioneaza luminile de mers inapoi,am verificat si n'ar fi problema de la sigurante,s-a mai lovit cineva de problema asta???

                          Comment


                          • 1.Poate s-a ars becul.
                            2.Poate nu ai verificat siguranta care trebuie.
                            http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

                            Comment


                            • bec? mufa soclu ? senzoru de pe CV? astea ai verif ?

                              Comment


                              • Bec OK,Soclu Ok, Siguranta OK....la senzorul de pe CV n-am ajuns insa voi apela la baietii de la service, masina fiind in garantie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google