Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

bancuri, glume ceva cu ce sa ne mai distram si noi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • - do you speak english?
    - yes
    - name?
    - abdul al-rashid
    - sex?
    - three to five times a week.
    - no, no...i mean male or female?
    - yes, male, female, sometimes camel.
    - holy cow!
    - yes, cow, sheep, animals in general.
    - but isn't it hostile?
    - horse style, doggy style, any style!
    - oh dear!
    - no, no! Deer runs too fast

    Comment


    • Trei prieteni stau la o bere. Unul dintre ei zice:
      - Cred ca nevasta mea are o aventura cu electricianul. Seara trecuta, cand am ajuns acasa, am gasit cabluri
      sub patul nostru si nu erau ale mele.
      Cel de-al doilea adauga:
      - Eu cred ca nevasta mea ma insala cu instalatorul. Seara trecuta am gasit o trusa cu scule sub pat.
      Ultimul povesteste si el:
      - Eu cred ca nevasta mea ma insala cu un cal.
      Ceilalti doi se uita la el mirati.
      - Chiar vorbesc serios. Seara trecuta am gasit jokey-ul sub pat.

      Comment


      • Reclama la o agenţie de turism din Germania:
        - VIZITAŢI ROMÂNIA - MAŞINA DUMNEAVOSTRA ESTE DEJA ACOLO!

        Comment


        • La un proces destul de nedrept, un beţiv exclamă către procuror:
          - Să mă pupi în fund!
          - Iesi afară!
          - Nuuu! Aici, să vadă toată lumea!

          Comment


          • In perioada războiului rece la o întâlnire dintre preşedinţii URSS şi SUA aceştia s-au amuzat aducând o ghicitoare să le prezică viitorul naţiunii lor. I-a ghicit prima dată rusului:
            - Aoleu, văd puzderie de capitale: Moscova, Chişinău, Kiev , Minsk , Vilnius , Taşkent, Erevan şi altele de nu mai încap în globul de cristal; vai, ţara asta va fi praf!
            Zâmbetul rusului îngheaţă. Americanul repede o întreabă pe ghicitoare:
            - În SUA câte capitale vezi?
            Se uită ghicitoarea, se uită, ghiceşte greu...
            - Una singură, Washington !
            - Of, mi-ai luat o piatră de pe inimă. Dar de ce ai citit aşa greu?
            - Păi era scris în arabă...

            Comment


            • > Un cutremur mare de 8,1 grade pe scara Richter a lovit Orientul Mijlociu. Nouă milioane de musulmani au murit si peste un milion de musulmani au fost răniti.
              > Irakul si Iranul sunt complet distruse, restul lumii este în stare de soc, iar guvernele
              > nu stiu de unde să înceapă cu furnizarea de ajutor pentru a reconstrui.
              > Statele Unite ale Americii trimit trupe pentru a ajuta.
              > Arabia Saudită trimite petrol.
              > Tările din America Latină trimit legume.
              > Noua Zeelandă trimite oi, vite si produse alimentare.
              > Tarile asiatice trimit fortă de muncă pentru a ajuta la reconstruirea infrastructurii.
              > Canada trimite consumabile si echipe medicale.
              > Marea Britanie, să nu fie mai prejos, trimite două milioane
              > de musulmani pentru înlocuirea celor pierduti!
              > Dumnezeu să binecuvânteze REGINA si MAREA BRITANIE!...
              > (La naiba, cât de inteligenti sunt britanicii!)
              >
              > Avertizare emisa de Institutului Roman de Seismologie Aplicata.
              > "Foarte important, in caz de cutremur : Dupa noile instructiuni fiecare cetatean
              > trebuie sa aiba in casa un carnat cabanos sau o bucata de kaizer chiar daca este
              > vegetarian. In caz de cutremur, trebuie scos repede din frigider si tinut strans in
              > mana. Acest lucru poate ajuta cainilor dresati sa va gaseasca mai usor pentru a
              > putea apoi sa fiti ingropat crestineste".
              > Asa se rezolva problemele de seismologie in Romania.
              >
              > Într-un sat, preotul le învăţa pe femei să nu mai spună la spovedanie
              > că şi-au înşelat bărbaţii, ci că au alunecat.
              > După un timp, preotul moare şi vine altul în locul lui, care nu cunoaste
              > convenţia. După primele spovedanii, preotul merge îngrijorat la primar
              > să-i spună să repare drumurile, ca să nu mai alunece atâtea femei.
              > Primarul, ştiind despre ce este vorba, începe să râdă în hohote.
              > Supărat că nu este luat în serios preotul cel nou îi spune:
              > - Nu mai râdeţi, că şi soţia dumneavoastră a alunecat de mai multe ori săptâmâna asta:
              > de două ori la casa învăţătorului şi de trei ori la casa poliţistului !
              >
              > Doctorul catre pacient:
              > - Cum sunt noile supozitoare pentru insomnie ?
              > - Remarcabile, d-le doctor, nici nu apuc sa scot degetul !
              >
              > Oamenii de stiinta britanici au stabilit ca iepuroaicele niciodata
              > nu apuca sa spuna ca le doare capul !
              >
              > - Nu vreau sa par nepoliticos, dar as face sex cu tine.
              > - Nu vreau sa par curva, dar sunt de acord !

              Comment


              • O băbuţă cade pe scări şi îşi rupe piciorul.
                Merge la doctor, operaţia reuşeşte şi doctorul îi interzice să coboare scările timp de patru săptămâni.
                După vreo lună, sună băbuţa disperată :
                -Domnule doctor, acum pot să cobor scările, că m-am plictisit să tot urc şi să cobor pe burlan?




                Un tip îşi sună disperat medicul de familie:
                - Doctore, vino repede, nevastă-mea are apendicită...
                - Nu se poate, anul trecut am operat-o de apendicită. Ai văzut tu pe cineva care să aibă două apendice?
                - Nu, tâmpitule! Dar tu n-ai mai văzut pe cineva care să aibă două neveste?





                După operaţia de apendicită, tânăra este vizitată de chirurg. - Ei, cum merge, domnişoară?
                - Bine, mulţumesc. Dar spuneţi-mi, domnule doctor, o să fie foarte vizibilă cicatricea mea?
                Medicul o priveşte o secundă şi îi răspunde: - Asta depinde de dumneavoastră, domnişoară.




                Un domn, cu o faţă tristă, în vizită la psihiatru.
                - Felicitări, domnule, faceţi progrese! Tratamentul da rezultate!
                - Astea le numiţi dumneavoastră progrese? Cu şase luni în urmă eram Napoleon, iar acum sunt un nimeni...



                Domnule doctor, faceţi, vă rog, ceva cu nevasta mea, se plânge un tip unui psihiatru.
                Nu mai ştiu ce să fac cu cele 50 de pisici ale ei. Mirosul din casă a devenit insuportabil.
                - De ce nu deschideţi geamurile?
                - Păi, ar zbura cei 200 de porumbei ai mei.

                Comment


                • Reguli pentru a fi Om:

                  1. Vei primi un trup. Poate să îţi placă sau îl poți detesta, însă va fi al tău pentru întreaga călătorie pe care o faci pe Pamânt de această dată. Cum îl tratezi depinde numai de tine.

                  2. În fiecare zi vei primi o lecţie pentru că eşti înscris la cursul full time numit VIAŢĂ. Poate să îţi placă lecţia sau să o consideri irelevantă ori prostească, dar în fiecare zi o lecţie va apărea într-o formă oarecare. Ai zilnic ocazia să înveţi din aceste lecţii. Ele se vor repeta regulat, până când experiența necesară ție va fi pe deplin asimilată.

                  3. Nu există greşeli; există numai lecţii. Creşterea este un proces de încercare şi eroare - se numeşte experimentare. Experimentele eşuate sunt la fel de mult parte din proces ca şi cele care la un moment dat reuşesc.

                  4. Deseori o lecţie învăţată va apărea din nou ca recapitulare. Ea poate fi deghizată faţă de forma originală în care a fost învăţată tocmai pentru a te testa dacă ai învăţat bine.

                  5. Învăţarea lecţiilor nu se termină. Nu există nici o parte a vieţii care să nu conţină lecţii. Dacă mai trăieşti înseamnă că mai ai lecţii de învăţat. Câinii bătrâni poate că nu mai învaţă trucuri noi, dar oamenii bătrâni cu siguranţă mai pot învăţa lucruri noi.

                  6. Nu există un loc mai bun decât AICI. Când noţiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obţine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arăta mai bine decât AICI.

                  7. Ceilalţi nu sunt decât nişte oglinzi pentru tine. Nu poţi să iubeşti sau să urăşti ceva la o altă persoană fără ca acel aspect să fie o parte din tine pe care o iubeşti sau o urăşti. Din nou iată o ocazie să mai înveţi încă o lecţie.

                  8. Ce faci cu viaţa ta este pe deplin decizia ta. Ai toate uneltele şi resursele să o modelezi aşa cum vrei. Alegerea este a ta. Alegerea este o recapitulare a lecţiilor pe care le-ai primit zilnic.

                  9. Ai deja toate răspunsurile. Răspunsurile la toate întrebările vieţii sunt deja în tine, tot ceea ce trebuie să faci este să te uiţi înăuntru, să asculţi şi să ai încredere. A te ruga înseamnă să ceri răspunsuri, a medita înseamnă să le asculţi.


                  CEL MAI PROBABIL VEI UITA TOATE ACESTE REGULI.

                  NU TE DESCURAJA!
                  VIATA VA AVEA GRIJA SA TI LE REAMINTEASCA DE FIECARE DATA!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google