Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service Toyota Pipera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Toyota Pipera

    Ce parere aveti despre service-ul toyota din pipera? (toyota bucuresti nord)
    Sincer sa fiu de fiecare data, indiferent ce am vrut, daca nu am ridicat tonul nu m-am inteles cu ei...

    cand am facut revizia de 15.000 km au fost politicosi si rapizi, dar dupa cate am citit despre ei, povestite de un coleg, imi doresc sa nu mai am de aface cu service-ul toyota...

    trebuie sa imi verific gradul de uzura al placutelor de frana dar imi peste teamna sa ma duc la ei...

  • #2
    dute la toyo moto sunt niste oameni foarte draguti acolo incearac acolo si zimi parerea dupa

    Comment


    • #3
      lasa ca ii stiu eu si pe aia...
      am comandat niste capace de la becuri (faza scurta) si mi-au adus pt faza lunga si nu era pt avensis meu ci pentru ala fara face lift...

      Comment


      • #4
        e mai greseste omu da chiar as vrea sa imi spui pareri d ela service

        Comment


        • #5
          sper sa nu ajung pe acolo si nu fie cazul sa scriu ceva de toyo motor

          Comment


          • #6
            eu de acolo am luat masina sia colo am afcut si revizia de 1000 km si acolo o afac si pe ceea de 15000 km si o sa revin cu + si -

            Comment


            • #7
              Eu unul nu am avut de-a face decat cu cei de pe Splai.....nu pot spune ca m-au incantat din cale afara dar cand am fost nevoit sa merg la Porsche...atunci mi-a venit sa ma duc sa-i pup pe cei de la toyo....avand in vedere ca servive Toyota Pipera nu este departe de Porsche Bucuresti Nord...ma gandesc ca circula oarece virusi anticivilizatie prin zona.....

              Comment


              • #8
                azi am fost sa verific uzura placutelor la toyota pipera...
                foarte draguta doamna iliuta (eu doar cu ea ma inteleg din tot showroom-ul ala) imi face o hartie in care scria ce sa verifice aia si total de plata 71 lei...
                zic eu in gandul meu... 71 de lei sa dea rotile jos si sa verifice placutele... in fine... astept eu 1 ora timp in care masina mea a stat la inaltime... au diricat-o pe ramna si acolo au last-o... vine doamna la mine, imi explica situatia... si imi zice politicoasa ca nu ma costa nimic eu uimit si ca nu ma seaca de bani plec multumit...
                placutele sunt ok iar dupa cateva frane brutale de la 100km/h la 0 a disparut si scartul, enervent cred ca avea vreo pietricica pe acolo

                Comment


                • #9
                  am fost si eu la toyota pipera si ce sa zic am fost multumiti de ei chiar draguti

                  Comment


                  • #10
                    Dar cand nu ai tu probleme cu ceilalti si trebuie mereu sa ai ceva de spus, mai ales in contradictoriu

                    Originally posted by 23nst View Post
                    Ce parere aveti despre service-ul toyota din pipera? (toyota bucuresti nord)
                    Sincer sa fiu de fiecare data, indiferent ce am vrut, daca nu am ridicat tonul nu m-am inteles cu ei...
                    TOYOTA AVENSIS D-4D 2.2 Sol

                    Comment


                    • #11
                      serv. pipera

                      Buna,
                      in Bucuresti nu gasesti nici un service pentru toyota, pacat ca sunt masini bune....

                      Comment


                      • #12
                        salut te contrazic in bucuresti sunt service toyota e toyo moto pe splai e toyota pipera in pipera astea sunt cele mai cunoscute

                        Comment


                        • #13
                          aici gasiti la nivel de informatie costurle reviziilor pt toyota

                          informatie este din trin III 2007 !!!
                          Attached Files
                          Honda Accord 2.0 Special Edition MT

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ovidiudinutm View Post
                            aici gasiti la nivel de informatie costurle reviziilor pt toyota

                            informatie este din trin III 2007 !!!
                            Draga Ovidiu,
                            NU intentionez sa supar pe nimeni, dar tabelul acela cu reviziile este departe de realitate. In nov 2007 mi-am facut revizia de 30000 km la TOYO. M-a costat 1600 Ron(inclusiv TVA) in timp ce in acel tabel este pt Corolla doar 900 Ron inclusiv TVA.
                            Deci???
                            TOYOTA Corolla 1.4 D4D

                            Comment


                            • #15
                              Am uitat sa va spun: nu am facut nimic in plus decat ce prevedea la rev de 30.000km, adica ulei motor, FU, FA, FM, FP, placute frana fata+spate si schimbat lichid de frana. Exact ce prevad ei la revizia asta.
                              TOYOTA Corolla 1.4 D4D

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google