Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Forumul a murit, traiasca FORUMUL !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Forumul a murit, traiasca FORUMUL !!!

    Va multumesc, voua celor care a-ti refacut forumul, revin cu mare placere chiar daca acum nu mai am Toyota.
    Sper sa fiu acceptat de vechii mei prieteni forumisti.
    Poate admin va face o sectiune pentru "ne-toyotisti"
    Honda Accord 2.0 Special Edition MT

  • #2
    Te salutam sper sa facem cat mai curand ''gashca''.....

    Comment


    • #3
      Originally posted by ovidiudinutm View Post
      Va multumesc, voua celor care a-ti refacut forumul, revin cu mare placere chiar daca acum nu mai am Toyota.
      Sper sa fiu acceptat de vechii mei prieteni forumisti.
      Poate admin va face o sectiune pentru "ne-toyotisti"

      Ar fi chiar interesant. Am putea purta discutii la nivel de comparatii ( fara a intra insa in polemici absurde ) despre Toyota si celelalte marci. te salutam.

      Comment


      • #4
        Originally posted by ovidiudinutm View Post
        Va multumesc, voua celor care a-ti refacut forumul, revin cu mare placere chiar daca acum nu mai am Toyota.
        Sper sa fiu acceptat de vechii mei prieteni forumisti.
        Poate admin va face o sectiune pentru "ne-toyotisti"
        Cred ca omul conteaza, nu masina...

        Comment


        • #5
          Sarbatori Fericite!!!!

          Sarbatori Fericite alaturi celor dragi !!!!

          Craciun si un An Nou Fericit si plin de bucurii!

          Sa ne traiasca Toyotele mult si bine!

          Sa aveti parte de sanatate, noroc, fericire si bla,bla,bla...si alte alea!

          Comment


          • #6
            Craciun fericit si LA MULTI ANI !!!!

            Multa sanatate, bucurii si masinile voastre sa fie in forma !!!

            Fac aceste urari acum pentru ca nu mai apuc sa intru pe forum dacat anul viitor.

            Sa ne revedem sanatosi
            Honda Accord 2.0 Special Edition MT

            Comment


            • #7
              Craciun fericit si la cat mai putine vizite la nenea mecanicu'. Doar suntem ''toyotisti'',.....nu-i asa?

              Comment


              • #8
                La Multi Ani si un An Nou asa cum vi-l doriti!
                RAV4 2.2 D-4D
                Yaris 1.3 VVT-i

                Comment


                • #9
                  LA MULTI ANI!!!!!!!!!!! tuturor forumistilor
                  Honda Accord 2.0 Special Edition MT

                  Comment


                  • #10
                    la multi ani si voua am fost plecat la munte si nu am avut cum sa actionez forumu

                    Comment


                    • #11
                      La Multi Ani tuturor !!!
                      Viata e trista fara acest forum...
                      Se mai tine intalnirea?

                      PS: La mine nu merge sa postez cu "Post Quick Reply",... decat daca ma duc avansat si abia apoi se posteaza...
                      Summer - Corolla, Winter - Corolla ...
                      E12 2006 1.6 110CP SOL

                      Comment


                      • #12
                        momentan intalnirea nu se va mai tine 1 la mana suntem prea putini momentan si 2 la mana e cam frig afarao lasam prin primavara

                        Comment


                        • #13
                          Si-i cam greu de iesit prin nametzii astia... Oricum, eu sunt de acord la primavara,.... Pe de alta parte, chiar nu putem anunta lumea unde s-a mutat forumul? In nici un fel?
                          Bafta !!!
                          Summer - Corolla, Winter - Corolla ...
                          E12 2006 1.6 110CP SOL

                          Comment


                          • #14
                            se pare ca nu o sa putem pana cand forumu nu o sa aunga pe prima pagina google nu avem ce face
                            speram sa ne gaseasca pana la urma toata lumea

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ovidiudinutm View Post
                              Va multumesc, voua celor care a-ti refacut forumul, revin cu mare placere chiar daca acum nu mai am Toyota.
                              Sper sa fiu acceptat de vechii mei prieteni forumisti.
                              Poate admin va face o sectiune pentru "ne-toyotisti"
                              salut ovidiu. am o rugaminte la tine. stiu ca ai avut o toyota si acum ai o honda acord. te rog spune-mi care diferentela majore intre cele doua masini. tine te rog cont si de faptul ca nu ma intereseaza neaparat sportivitatea la o masina ci mai degraba fiabilitatea. mi-am luat de curand un avensis si parca imi pare rau ca n-am incercat si un acord inainte. mersi anticipat
                              AVENSIS 1.6 VVT-i

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google