Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Tuning NOUA COROLLA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tuning NOUA COROLLA

    Cautam pe net noutati despre tuning la Corolla si se pare ca primul bodykit a fost prezentat la salonul SEMA.
    Attached Files
    TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

  • #2
    Simplut dar foarte echilibrat ca mase nu e tras de masina exagerat de mult ...imi place....
    Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

    Comment


    • #3
      Costă kit-ul probabil mai mult decât maşina.
      BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
      Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
      Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

      Comment


      • #4
        Informatii noi despre tunning la Noua Corolla :

        In februarie 2008 Corolla va primi doua versiuni sportive, inspirate din S3, botezate S si XRS care se vor individualiza prin modificari minore: mai multe bodykit-uri, jante de 17 inch si un pachet cu elemente cromate.Versiunea XRS va fi echipata cu acelasi motor de 2.4 litri VVT-i insa, spre deosebire de cel regasit pe S3, acesta este aspirat normal. Propulsorul ofera 158 de cai putere la 6000 de rpm si un cuplu motor de 219 Nm la 4000 de rpm. Puterea va fi transmisa prin intermediul unei cutii manuale sau automate cu cinci rapoarte iar consumul declarat de japonezi este de 10 litri/100 km pentru mediul urban si 7 litri/100 km pentru extraurban.
        Pentru siguranta pasagerilor sai, versiunea XRS va dispune de sistem electronic de control al stabilitatii si tractiunii. La interior insertiile cromate si tapiseria din piele brodata cu logo-ul XRS vor spori confortul pasagerilor.

        Si cateva poze mai noi...
        Attached Files
        TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

        Comment


        • #5
          Hai ca ma bag si eu

          Stiti cat costa spoileru ala spate din masina albastra? 700 EUR de la Toyota. Nici nu vreau sa ma gandesc cat costa un body kit.

          Comment


          • #6
            as vrea sa revin la lucruri mai omenesti: un rand de jante aliaj pt noua corolla? Ce ma sfatuiti sa cumpar, poate deja aveti sau ati vazut! Multumesc

            Comment


            • #7
              am gasit ceva care am si comandat: Borbet CA, sper sa fiu multumit.
              Altceva nimic care sa fie compatibil cu corolla, cel putin asa am primit eu informatii

              Comment


              • #8
                Si eu cautam jante pt Corolla si mi-a oferit cineva OZ 5*, Michelangelo si Superturismo GT.

                Comment


                • #9
                  are idee cineva ce marca sunt jantele de pe corolla albastra,am tot cautat si nu am gasit seamana cu dotz-las vegas dar nu sunt,si sa-mi spuneti si mie or merge sa pun de 18 pe noua corolla?

                  Comment


                  • #10
                    frumoasa e ai albastra..... chiar nu am ce zice e perfecta

                    Comment


                    • #11
                      merg de 18"?

                      Comment


                      • #12
                        am montat kit de admisie K&N pe al meu motor(2.0 d-4d de 126 Cp si 300 Nm).acuma nu ma pot decide la un powerbox pentru ea.is mult prea multe oferte de powerbox-uri si nu stiu pe care sa o aleg.am montat eleronul de la TTE pe ea.pe jantele de la TTE nu vreau sa dau atatia bani.am gasit volanul sport de la TTE la vreo 450 E.inca nu m-am hotarat daca il iau..prioritar ii powerbox-ul pentru ceva ponei in plus sa zboare mai repedee...sa tassneasca mai repede
                        Airbags save lifes..4WD save airbags

                        Comment


                        • #13
                          pt un 1.6 benzina ai vazut ceva pt cresterea puterii?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cosmin26 View Post
                            pt un 1.6 benzina ai vazut ceva pt cresterea puterii?
                            salutare.pentru inceput ar fi inlocuirea filtrului stock cu acesta de la K&N(http://www.knfilters.com/search/prod...x?Prod=33-2360)..nu da caluti in plus doar ceva cuplu;valabil pentru motoarele 1,4 si 1,6..urmatorul ar fi kitul de admisie http://www.knfilters.com/search/prod...7-0594..acesta il am eu montat pe masina..ii adaptat si s-ar putea adapta si la motorul de 1,6..asta trebuie sa vedeti daca va este amplasat cat de cat aproximativ ca cel de 1,8 pe care este montat exemplu pe site-ul K&N..pentru ca si pe motorul meu de 2.0 d-4d a fost adaptat si nu este expres pentru el..dar cu putina imaginatie ...kit-ul de admisie deja ar trebui sa mareasca putintel puterea(de obicei kit-urile de admisie cresc cu cativa caluti puterea..acuma nu va asteptati la o herghelie..3-4CP eu zic ca ii suficient..bineinteles ca daca masina ar avea 200CP ar creste cu 12-14 cai..si asta am vazut masurat pe stand DYNO..)..si cuplu bineinteles...eu am simtit la sprinturi ca ii mai vioaie putintel masina...exact cu cat a crescut puterea nu stiu..dar doresc sa imi achizitionez cat mai curand un aparat de masurare a puterii..ma interesez si pentru motoarele pe benzina sa vedem cam ce ar fi pentru crestere..sa vad ce evacuari gasesc meseriase
                            Airbags save lifes..4WD save airbags

                            Comment


                            • #15
                              by the way..daca va intereseaza pot face rost de un kit de vanzare ca si al meu..pret 220 E..daca postati poze cu amplasamentul motorului de 1,4 si 1,6 va pot spune daca se potriveste kit-ul.
                              Last edited by shtou; 03-24-2008, 22:45 PM.
                              Airbags save lifes..4WD save airbags

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google