Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Pret revizie Yaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    asa cum am banuit e o mare teapa super campania vietii!!!
    Pe de alta parte cei de la service par a fi Marlani din ce vad..; banuiesc ca la Iasi ai facut revizia
    Parerea despre service se exprima prin note de la 1 la 5 din ce imi amintesc;poti sa le nota 2 linistit, sa vezi atunci ce repeee te vor suna sa remedieze problemele

    Comment


    • #17
      Pai cred ca am sa sun la service inainte de a fi sunat de cei de la Toyota, ca oricum trebuie sa ma programez pentru zgomotul de la volan si zornaitul din zona displayului, pentru care trebuie demontat bordul. O sa ii intreb atunci care e faza.

      In rest, tratamentul a fost OK din partea lor, cu minusurile mentionate.
      Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

      Comment


      • #18
        Originally posted by Methane View Post
        ... Nu sunt sigur ca am primit tratamentul corect din partea dealer-ului. Mi-a acordat discount doar pt manopera, iar masina nu a fost spalata in exterior dupa revizie, desi asta era cuprinsa in oferta de service...
        Discountul este si la piesele care se schimba la revizie + o lista scurta de accesorii.
        Mie (la 30.000 Avensis) mi-a facut discountul de 15% din totalul facturii, deci inclusiv piese de schimb si un set de aparatori de noroi fata-spate.
        Data viitoare vino la Suceava, eu nu am ce sa le reprosez dupa 2 revizii.

        De spalat nu mi-a spalat-o nici mie, dar nici celelalte masini care erau la revizie nu erau spate, asa ca nu m-am suparat pe ei (prea tare).
        Avensis SW 2.0 D-4D & Celica 1,6L

        Comment


        • #19
          Ba am sa ma supar pe ei si chiar le voi semnala asta in timpul chestionarului telefonic. Este un caz de reclama mincinoasa: promiti ca oferi ceva si nu te tii de cuvant. Ia sa le zic ca le dau si eu comanda de nu stiu ce accesoriu si apoi ma fac ca ploua... le convine?
          Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

          Comment


          • #20
            Originally posted by Methane View Post
            Ba am sa ma supar pe ei si chiar le voi semnala asta in timpul chestionarului telefonic. Este un caz de reclama mincinoasa: promiti ca oferi ceva si nu te tii de cuvant. Ia sa le zic ca le dau si eu comanda de nu stiu ce accesoriu si apoi ma fac ca ploua... le convine?
            Sigur, ai dreptate. Eu ma cam grabeam cand am facut rezivia si chiar mi-a convenit ca nu mi-a spalat-o.
            Cu comanda nu o sa-i pacalesti, ca-ti iau avans cand dai comanda.
            Avensis SW 2.0 D-4D & Celica 1,6L

            Comment


            • #21
              Depinde... nu cred ca imi iau avans pentru un filtru de polen cu carbune activ.
              Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

              Comment


              • #22
                Ei bine, i-am sunat pe cei de la service sa ma programez pentru antifonarea bordului (imi zangane ceva in zona displayului) si i-am intrebat si de discountul aplicat in cadrul promotiei.

                Sa detaliez: pe factura apare specificat doar "Bonus manopera 15%". Pe comanda apar piesele utilizate si manopera necesare, cu preturile, aparent normale, aferente. Preturile la piese si ulei, insa, au deja discountul aplicat cand sunt trecute in comanda si factura (verificat de mine comparand cu preturile normale mentionate pe un alt forum), fara ca acest discount sa fie evidentiat separat. Deci totul e OK pana la urma.

                Intrebarea mea este de ce se scarpina cu stanga in partea dreapta? Nu puteau face acelasi lucru cu piesele, cum au procedat cu manopera? Nu ar fi fost mai transparent asa?
                Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                Comment


                • #23
                  ideea e ca noi am platit la bv 370 ron fara nici un fel de reducere si revizia am facut-o cu doar cateva luni inainte.
                  Dar, daca tu esti multumit atunci nu are rost sa ne cramponam de chesti aassta;
                  raman la aceeasi parere privind acesta campanie de reducere

                  Comment


                  • #24
                    Nu sunt multumit de pretul reviziei. Insa, sunt lamurit ca mi-au acordat discountul respectiv. Tai una bucata nemultumire de pe lista respectiva.

                    Iar cu ofertele, stii cum e: oferi un discount dupa ce ai marit preturile.
                    Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                    Comment


                    • #25
                      methane in ce consta operatiunea de nimicire a greierilor???

                      Comment


                      • #26
                        Am zis eu candva ca le da cu insecticid . Sincer, nu stiu in ce consta. Va voi spune dupa ce o fac. Poate nici nu rezolva problema.
                        Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                        Comment


                        • #27
                          Salutare... revizie 60k yaris d4d la reprezentanta 1400 ron fara ulei cutie...revizie cu piesele mele 700 ron cu tot cu manopera la reprezentanta (desi au facut gura ca mi-am adus piesele) diferenta este enorma....plus ca dupa dupa revizie mi-au tinut putina morala ca vai doamne piesele mele nu sunt originale si ca nu se stie cat ma tin...este aberant mai ales ca erau marca toate piesele ..oricum concluzia principala este ca suntem furati si mintiti pe fata plus de asta filtrele de aer si polen sunt mai sanatos construite de restul nu mai zic
                          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                          Comment


                          • #28
                            Ei bine, am fost ieri sa imi antifoneze bordul. Am stat 2 ore si jumatate la service, cat timp a durat operatiunea. Ghiciti ce? Face la fel ca inainte. Singura diferenta este ca am scos-o mai murdara decat am bagat-o (suna pervers). Nu stiu ce i-au facut, ca a fost in afara zonei vizibile din showroom (acolo cred ca fac doar reviziile). Oricum, nu au rezolvat problema. Poate trece de la sine. Bine ca nu a trebuit sa platesc nimic, ca as fi fost mult mai nemultumit.

                            O explicatie interesanta am primit legat de problema scartaitului volanului. Avand in vedere ca volanul e reglabil pe inaltime si adancime, solutia este sa nu il fixati la maximul cursei (maxim jos, sus) ci foarte aproape de acesta. Poate trece si asta de la sine.

                            Legat de nemultumirile mele legate de revizie, in timpul chestionarului telefonic am aflat ca cel care trebuia sa spele masinile era in concediu. Iar propunerea mea de a evidentia mai clar aspectele privitoare la costuri si discounturi au trezit zambetele domnisoarei de la celalalt capat al firului. Nu ma mai obosesc de acum sa le mai zic nimic.

                            PS: trebuie sa imi schimb suportul barii spate dreapta: nu mai sta fixata cum trebuie, suportul fiind stricat. Costul unei bucati de plastic: 103 lei fara TVA. Uite asa voi face primul meu dosar de dauna la CASCO.
                            Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                            Comment


                            • #29
                              toata ''stima ''ptr cei de la Iasi, nu methane????
                              iar aia cu volanu' e de cascadorii rasului ;
                              la mine suportul de la bara a costat 100 ron fara tva;daca vrei pot sa-ti dau si pretul de la toata bara spate plus clipsuri etc

                              Comment


                              • #30
                                salutare legat de scartaitul de volan la mine imi schimba ax volan numarul 2 acolo se pare ca e problema defapt mai mult trosneste la jumate de cursa asta bineinteles pe garantie...vedeti sa nu aveti aceeasi problema si sa va duca de nas eu asa am patit la primul control ma vrajeau ca vai doamne ba plasticul ba setarea volanului, la al doilea s-a elucidat brusc problema dupa mici certuri cu seful de service si din ce am auzit e o problema mai des intalnita...acuma vedeti si voi
                                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google