Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Consum Yaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am uitat sa zic: am schimbat pe la 3000( n-a fost cazulde turatii mai mari) ;mers f linistit; la un moment dat am fsot depasit de o tipa cu o dacie dinainte de 2000; eu smeker am vrit sa ma tin dupa ea
    cand a vazut ca incerc sa ma tin dupa ea a bagat tare- avea 140
    eu la 130 am abandonat-riscul prea mare ptr sectorul de drum respectiv
    intrebarea e daca avea modificari la motor sau chiar ducea masina??

    Comment


    • Duce masina!
      Eu nu reusesc sa merg asa! Brasov-Valenii de Munte-Bucuresti si retur 5.6%, cauciucuri de iarna, cald.
      Sint curios sa vad cu cit va scadea cind voi reveni la cele de vara.
      Last edited by Dion; 03-30-2009, 18:36 PM.

      Comment


      • Hai sa va zic si eu, dupa 2 drumuri Bucuresti - Sighisoara si retur.
        Bucuresti-Sighisoara: forja la greu, medie pe serpentine de 80 kmph, consum 5.6-5.7%
        Sighisoara-Bucuresti(via Cheia): forja mai mare, dar greutate mai mica, 5.2%!
        Pana pe DN1 nu m-a depasit nici o masina! )
        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

        Comment


        • tre sa mergi regulamentar; 50-60 in localitate si maxim 90 in afara
          depinde de traseu: eu daca prind o panta o las sa se duca, nu apas deloc acceleratia;
          temperatura iar e f importanta si probabil si cauciucurile ; eu am mers cu cele de vara toata iarna
          am reusit sa scot si 4,7 la un moment dat; dar gandeste-te ca la ora 4 dimineta faceam barajul de la Siriu; nu era nimeni pe sosea

          Comment


          • Originally posted by StefanVVTi View Post
            Pana pe DN1 nu m-a depasit nici o masina!
            Nu am trecut eu pe acolo, ca nu scapai ! Ba am trecut duminica pe la 11:30!
            Originally posted by costake View Post
            eu am mers cu cele de vara toata iarna
            Ai fost curajos!
            Last edited by Dion; 03-30-2009, 19:36 PM.

            Comment


            • Pentru halul in care am ars-o, a consumat PUTIN! ))
              Frumos drumul pe la Siriu
              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

              Comment


              • Originally posted by costake View Post
                am reusit sa scot si 4,7
                4,7 vara spre Bucuresti. Dar pe A2, viteza legala incepe sa haleasca!

                Comment


                • Ai fost curajos! [/quote]


                  am trecut pasul oituz pe o ninsoare abundenta , noaptea si cu un strat gros de zapada
                  mi-au tremurat picioarele si mainile 2 zile; un cosmar greu de descris; masina s-a descurcat admirabil

                  Comment


                  • Originally posted by costake View Post
                    am trecut pasul oituz pe o ninsoare abundenta , noaptea si cu un strat gros de zapada
                    mi-au tremurat picioarele si mainile 2 zile; un cosmar greu de descris; masina s-a descurcat admirabil
                    Aveai senile? N-a dansat masina?
                    Cauciucurile Yokohama cu care a venit masina au fost catalogate ca fiind foarte slabe pe zapada.

                    Comment


                    • Originally posted by Dion View Post
                      Aveai senile? N-a dansat masina?
                      Cauciucurile Yokohama cu care a venit masina au fost catalogate ca fiind foarte slabe pe zapada.
                      nu mai sincronizam volanul cu rotile, era un haos; masina se duce in toate partile-timpul incepuse sa se dilate; experienta in conditiile date era zero;
                      senilele erau dunlop cu care merg si acum
                      yarisu m-a salvat atunci ....sau norocul

                      Comment


                      • Am repetat cumva traseul de saptamana trecuta, de data asta folosind ruta Bucuresti > Targoviste > Campulung > Fundata > Brasov > Ploiesti > Bucuresti; pe distanta totala de 470 Km, consumul conform CB a fost de 4,9 l/100 Km. De data asta am folosit Petrom 95
                        Am facut un pic de offroad pe la Fundatica si putina escalada spre Pestera, pana la biserica; motorul maraie, dar se descurca onorabil, zic eu...
                        Last edited by nei-k; 03-31-2009, 21:57 PM.
                        Yaris 998 1.0 vvti, Peppermint Green

                        Comment


                        • Bun consumul. Tot sotia?

                          Comment


                          • Doar ea! Pentru moment sunt copilot, dar sper sa avansez in curand!
                            Yaris 998 1.0 vvti, Peppermint Green

                            Comment


                            • brasov-sambata de sus 185 de km in total; cand am ajuns acolo cb=5,3
                              la intoarcere 5,1; 4 persoane , caldura mare!!
                              motorul merge f silentios de cand a venit caldura!!
                              atentie: pe Dn 1 dupa Vladeni au inceput baietii sa asfalteze din nou; semafoare etc

                              Comment


                              • brasov- rupea prin padurea bogatii total cam 130 de km cb=5l
                                4 pers +2kg de ciuperci + 1kg de banane
                                sosea de 5 stele, soare, motociclisti saturati de viata , cretini care depaseau in curbe cat cuprinde!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google