Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce ati schimba la Yaris-ul vostru?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Mie imi place cum arata "noul" Yaris cu acele insertii cromate la gurile laterale de ventilatie si la usi.
    Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

    Comment


    • #77
      Originally posted by geojoking View Post
      Mi-a venit eleronul TTE spate, comandat de la cristi. Deocamdata sta frumos in pachetul lui pana ma duc la Toyota Cluj sa-l instaleze. Abia astept, revin cu poze!
      Lower it, lower it! :P
      2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
      2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

      Comment


      • #78
        Originally posted by StefanVVTi View Post
        Lower it, lower it! :P
        Urmeaza ma, toate au alta ordine la mine. Si am asa o frica de lowering, strada mea inca nu e asfaltata, cratere imense, la facultate dau cu protectia aia de plastic destul de des... Imagineaza-ti ce va fi cu 3cm mai jos... MOARTE...
        2008 Yaris 1.4 D-4D SOL

        Comment


        • #79
          Sistemul de alimentare si implicit combustibilul: GPL.

          Comment


          • #80
            Originally posted by geojoking View Post
            Urmeaza ma, toate au alta ordine la mine. Si am asa o frica de lowering, strada mea inca nu e asfaltata, cratere imense, la facultate dau cu protectia aia de plastic destul de des... Imagineaza-ti ce va fi cu 3cm mai jos... MOARTE...
            Abia astept sa iau arcuri ... nu mai am rabdare. Cert este ca toata lumea spune ca dupa ce pui arcuri, esti de 5 ori mai atent la orice!
            2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
            2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

            Comment


            • #81
              Pe mine ma bate gandul sa imi pun parasolare pe usa din spate si pe usile laterale spate http://newata.toyota-europe.com/ata/...58&typeId=5687 http://newata.toyota-europe.com/ata/...13&typeId=5687 Se incalzeste foarte tare masina pe timpul zilei, cat sunt la birou, si ar mai atenua din neplacerea urcarii intr-o masina coapta la finalul unei zile de munca. Am parasolar pentru parbriz, insa nu e de ajuns.
              Oricum, astea arata mai bine decat unul de aluminiu.
              Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

              Comment


              • #82
                Din pacate mie nu imi merg link-urile! Cea mai buna solutie ramane folia pe geamuri! Transparenta 21% spate, 73%(legal) sau 50%("la risc") fata, si nu ai probleme!
                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                Comment


                • #83
                  Un concept interesant:
                  Attached Files

                  Comment


                  • #84
                    Jantele sunt superbe! In rest...
                    2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                    2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                    Comment


                    • #85
                      conceptul imi place

                      Comment


                      • #86
                        Jantele si bumperele fata/spate sunt faine.
                        2008 Yaris 1.4 D-4D SOL

                        Comment


                        • #87
                          Atat bara fata, cat si bara spate sunt cele de pe TS, cu o mica modificarea pentru cea fata(vopsirea partii centrale)!
                          2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                          2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by StefanVVTi View Post
                            Din pacate mie nu imi merg link-urile! Cea mai buna solutie ramane folia pe geamuri! Transparenta 21% spate, 73%(legal) sau 50%("la risc") fata, si nu ai probleme!
                            Nasol ca nu merg linkurile. In lista de optionale, dupa ce selectezi modelul si toate celelalte detalii, le gasesti la Sun blinds (sunt doar 3 de toate).

                            Varianta cu folie nu stiu daca este legala (am vazut un reportaj acum 2 zile cu politia legandu-se de soferii cu folie aplicata pe geamuri) si ar avea un inconvenient pe timp de noapte sau iarna, datorita vizibilitatii mai reduse. Stefan, de unde stii ca acele procente de transparenta sunt legale?
                            Nu stiu daca acele parasolare mai si culiseaza, insa am intrebat la dealer si astept un raspuns - inclusiv legat de preturi si disponibilitate.
                            Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Methane View Post
                              Stefan, de unde stii ca acele procente de transparenta sunt legale?
                              Procentele legale:
                              • fata: 73% transparenta. Transparentele mai mici de 73%(5%, 35%, 50%, ...) sunt ilegale.
                              • spate: orice transparenta, pana la 5%.

                              Intr-adevar, seara e destul de ciudat. Pana m-am obisnuit, era ciudat si cu parasolarul, care are transparenta 15%.
                              Cat despre reportaj, l-am vazut si eu. Poti avea neplaceri cu politia doar daca folia de pe fata este inchisa la culoare, desi cunosc destul de multe persoane cu folie 50% pe toata masina si nu au avut probleme. Depinde si de "nenea politaiu`"!
                              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                              Comment


                              • #90
                                Si, totusi, intrebarea mea ramane fara raspuns.
                                Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google