Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Yaris 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Dion View Post
    Tin la eticheta! Si cine are bani cumpara.
    Conceptia oficiala e ca Toyota se adreseaza oamenilor cu bani care stiu sa aprecieze calitatea.
    SE vede ca e un profil psihologic bine conturat al celor ce cumpara toyota; dau banu si vor calitate pe masura!! orice abatere de la calitate va fi aspru sanctionata la o noua achizitie

    Comment


    • #47
      Originally posted by StefanVVTi View Post
      Eu am primit bonusuri in valoare de 200 euro. Tavita portbagaj, ornament evacuare TTE, covorase, nr rosii, rca 1 luna, kit prim ajutor. Am fost foarte multumit, avand in vedere ca era si o reducere de 1300 euro la diesel!

      de unde ai luat yarisu??
      eu am platit si trusa d eprim ajutor!! i-am injurat la greu

      Comment


      • #48
        De la Iasi, si a meritat drumul! Calitatea serviciilor de nota 11! Promptitudine, cadouri, tot!
        Daca va fi o Toyota(sanse mari), urmatoarea masina, tot de la Iasi o sa o iau!
        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

        Comment


        • #49
          La Brasov sint mai zgirciti.
          Dupa parerea mea calitatea nu e pe masura banilor dati pe masina. E frustrant sa vezi ca, de exemplu, parbrizul si vopseaua Loganului sint mai rezistente.

          Comment


          • #50
            astia de la bv tre sa-si scoata banii investiti in showroom; daca si preturile sunt mai mari ca la alti dealeri(vezi stopul spate) atunci e clar

            Comment


            • #51
              loganul are alte hibe destul de grave: rugina aparuta dupa 1-2 ani , ceva inacceptabil dupa parerea mea

              Comment


              • #52
                Originally posted by costake View Post
                loganul are alte hibe destul de grave: rugina aparuta dupa 1-2 ani , ceva inacceptabil dupa parerea mea
                Problema era la primele serii. Ulterior au zis ca au remediat problema.

                Comment


                • #53
                  Ati vazut ca acum este publicat pretul reviziilor masinilor pe site-ul toyota? Uitati aici: http://www.toyota.ro/cars/new_cars/p...periodice.aspx
                  Curios faptul ca dealerii isi pot pune preturile lor la piese de schimb. Nu ar trebui sa fie aceeasi treaba pentru toti, la fel ca la accesorii?
                  Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Methane View Post
                    Ati vazut ca acum este publicat pretul reviziilor masinilor pe site-ul toyota? Uitati aici: http://www.toyota.ro/cars/new_cars/p...periodice.aspx
                    Curios faptul ca dealerii isi pot pune preturile lor la piese de schimb. Nu ar trebui sa fie aceeasi treaba pentru toti, la fel ca la accesorii?

                    da de unde rezulta asta ca nu inteleg??
                    de mirat oricum nu ma mira dac ara fi asa!!

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Methane View Post
                      Curios faptul ca dealerii isi pot pune preturile lor la piese de schimb. Nu ar trebui sa fie aceeasi treaba pentru toti, la fel ca la accesorii?
                      Ba da, dar fiind vorba de Romania nu mai trebuie sa ne mire nimic; la noi totul e posibil.
                      Famelie mare Toyota, remuneratie mica...dupa buget. Si atunci ce faci?
                      Ajustezi bugetul din buzunarul clientului....
                      Sa nu uit: cum era? A mi-am amintit: bine ati venit in familia Toyota!

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Dion View Post
                        Ba da, dar fiind vorba de Romania nu mai trebuie sa ne mire nimic; la noi totul e posibil.
                        Famelie mare Toyota, remuneratie mica...dupa buget. Si atunci ce faci?
                        Ajustezi bugetul din buzunarul clientului....
                        Sa nu uit: cum era? A mi-am amintit: bine ati venit in familia Toyota!

                        perfect adevarat: si eu am fot intampinat cu eceeasi replica!!

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by costake View Post
                          perfect adevarat: si eu am fot intampinat cu eceeasi replica!!
                          E standard de firma; marketing adevarat!

                          Comment


                          • #58
                            da de unde rezulta asta ca nu inteleg??
                            de mirat oricum nu ma mira dac ara fi asa!!
                            Scuze. Am citit si topicul cu probleme tehnice si am vazut acolo situatia cu pretul la un stop al carui pret varia de la dealer la dealer. De acolo mi se trage.
                            Ba da, dar fiind vorba de Romania nu mai trebuie sa ne mire nimic; la noi totul e posibil.
                            Famelie mare Toyota, remuneratie mica...dupa buget. Si atunci ce faci?
                            Ajustezi bugetul din buzunarul clientului....
                            Sa nu uit: cum era? A mi-am amintit: bine ati venit in familia Toyota!
                            Ei bine , se pare ca se poate si invers. Am fost azi la dealerul Toyota din Tg. Mures, iar acolo preturile la reviziile periodice sunt mai MICI decat cele de pe www.toyota.ro. Daca revizia la un Yaris 1,3, la 15.000, pe site este 375, la ei este 327, TVA inclus. Chestia este valabila si pentru celelalte revizii/modele/versiuni. Si ora de manopera era mult mai ieftina decat la alti dealeri (83 de lei, TVA inclus).
                            Tot aici am avut ocazia sa ma urc in masina asta: http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?subcategorie=100&caroserie=0&Marc a=76&Model=0&An=&Carburant=0&PMin=&PMax=&moneda=E& Putere=&judet=0&automata=0&airbaguri=0&supl=&OOrdi ne=Pret&categorie=1&sens=DESC&Submit=++++Cauta+!++ + (adica un Lexus SC 430 Coupe, 4,3 VVT-i, 282 CP)
                            De cum am urcat in ea, am fost lasat cu gura cascata. Pielea din interior este intr-un mare fel, modul cum se decapoteaza live, cu mine inauntru, m-a impresionat, motorul V8 este demential (scutura masina cand apesi un pic accceleratia), pozitia la condus este excelenta, bordul este o combinatie excelenta de lux si functionalitate (nu va pot povesti ca eram ca un copil in fata cadoului de Craciun cand am vazut cate chestii se aprind la punerea contactului - volanul care ia pozitia memorata, navigatia, instalatia audio care culiseaza la locul lor de sub ascunzisurile de lemn). Daca nu aveti ce face cu 60.000 de euro, va recomand din suflet masina.
                            Va dati seama ce soc am avut cand am urcat inapoi in Yaris?
                            Last edited by Methane; 03-28-2009, 15:50 PM.
                            Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Methane View Post
                              Ei bine , se pare ca se poate si invers. Am fost azi la dealerul Toyota din Tg. Mures, iar acolo preturile la reviziile periodice sunt mai MICI decat cele de pe www.toyota.ro.
                              Tot ungurii ne saboteaza si la acest capitol?

                              Comment


                              • #60
                                Pana si preturile la piese de schimb (placute de frana, filtre) erau mai mici. Din experienta mea cu cei de acolo, serviciile sunt bune. Se pare ca principiul "daca nu noi, atunci cine?" nu se aplica in cazul de fata.
                                Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google