Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

LED Yaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LED Yaris

    Salut, vreau sa imi inlocuiesc becurile de semnalizare, pozitie si cel de la numar spate cu smd-uri, dar nu am reusit sa aflu daca am nevoie de SMD-uri normale sau de acelea ce corecteaza eroarea. Adica Toyota Yaris are sistem ce detecteaza becurile arse?
    ms!

  • #2
    Detectarea becurilor arse nu se face cu ajutorul becului, ci din soclul unde este fixat becul. Daca becul e ars, nu se inchide contactul si se face detectarea. Asa ca poti pune ce LED-ri vrei.

    Comment


    • #3
      Ok. Ms de raspuns

      Comment


      • #4
        Originally posted by stefangik View Post
        Detectarea becurilor arse nu se face cu ajutorul becului, ci din soclul unde este fixat becul. Daca becul e ars, nu se inchide contactul si se face detectarea. Asa ca poti pune ce LED-ri vrei.
        Sistemul masoara consumul de curent pe acel circuit,ledul are un consum foarte scazut,deci este vazut ca bec ars.Toyota Yaris nu are sistem de detectare bec ars.

        Comment


        • #5
          Asta vroiam sa aflu daca toyota are sau nu acel sistem de detectare bec ars. Multumesc de raspuns

          Comment


          • #6
            La semnalizare are,o sa licareasca becul mai repede.Ai doua solutii,ori pui bec cu o rezistenta in serie,le gasesti tot la cel ca iti vinde becurile,sau poti modifica in calculator,sa sesizeze eroarea la o rezistenta mai mica,asta o poate face numai cineva care se pricepe.

            Comment


            • #7
              M-am gandit la treaba asta. Cred ca am sa masor rezistanta becului normal si cea a becului cu led si in functie de ce diferenta o sa fie am sa adaug o rezistenta pe fir inainte de bec

              Comment


              • #8
                Dece sa te complici,sunt rezistente special concepute pentru asta,se incalzesc excesiv si sunt prevazute cu radiator.

                Comment


                • #9
                  am inteles. am sa caut

                  Comment


                  • #10
                    Cauta pe net sau la mag tuning .deoarece sunt becuri led pentru semnalizare cu anulator Eroare galbene pentru pozitie & numar la fel .la ora actuala becurile auto cu leduri au incorporate in ele un numar de leduri care consuma la fel ca un bec normal
                    Anulare eroare http://www.youtube.com/watch?v=wMQqS-WwCL4 .in cazul cand nu gasiti becuri compatibile ;;

                    asa arata un bec led ptr pozitii ;le gasiti AICI


                    Pentru mai multe detalii accesati netul ;https://www.google.ro/search?q=becle...m=122&ie=UTF-8
                    Magazinul Becleduri.ro va ofera o gama diversificata de leduri auto : leduri auto pozitie, leduri auto placuta inmatriculare, leduri auto exterior, leduri auto interior; becuri xenon, banda leduri interior, banda leduri exterior, spoturi led, BMW led marker.
                    Last edited by Vali 40; 05-02-2014, 07:34 AM. Reason: Adaugat url

                    Comment


                    • #11
                      Eu asta mi-am comandat pentru pozitii
                      Această pagină nu putut fi găsită

                      astea pentru semnalizare

                      si astea pentru frana, marsarier si ceata spate


                      Eu zic ca nu o sa am probleme, dar vom vedea dupa ce le montez. am sa fac si niste poze sa le postez aici in caz ca mai e cineva interesat.

                      Comment


                      • #12
                        Cele pentru pozitie sunt ok,celelalte sunt slabe,pe lumina(soare puternic),abia se observa.Oricum pentru semnalizare iti trebuiesc rezistente.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by iacubovici
                          Eu zic ca nu o sa am probleme, dar vom vedea dupa ce le montez. am sa fac si niste poze sa le postez aici in caz ca mai e cineva interesat.
                          Nu o sa fie nici-un fel de probleme .eu am pe masina de serviciu (tot un Yaris ) de 2 ani ,toate becurile inlocuite cu bec led ( mai putin becurile din faruri care sunt cu Halogen .am incercat si cu xenon dar daca farul nu este cu lupa da o lumina deranjanta ) .pe semnalizare atunci am pus in paralel pe fiecare bec led o rezistena 6.8ohmi /25w dar acum sunt becuri led care au 21w
                          Am uitat sa precizez in prima postare ;sunt becuri led ultralight care se vad bine pe timp de zi ..
                          are dreptate dan.gutu cele obisnuite pe timp de zi (soare puternic nu prea se vad )

                          Trebuia inainte sa faci comanda sa ceri o recomandare celor de la tuning care se ocupa cu astfel de inbunatatiri ...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by dan.gutu View Post
                            Cele pentru pozitie sunt ok,celelalte sunt slabe,pe lumina(soare puternic),abia se observa.Oricum pentru semnalizare iti trebuiesc rezistente.
                            Ai avut dreptate. Doar cele pentru pozitii sunt ok. Cele pentru semnalizare abia daca se vad iar cele pentru frana, ceata si mararier nici nu am putut sa le probez pentru ca mi-ai trimit becuri galbene in loc de albe... le-am dat mail sa imi dea banii inapoi pe aceste produse slabe.
                            Va rog sa imi recomandati voi ceva becuri galbene pentru semnalizare si albe pentru frana. acestea as vrea neaparat sa le pun pe LED.

                            Comment


                            • #15
                              ce parere veti de asta pentru semnalizare? la asta mai trebuie rezistenta?
                              Becleduri.ro va ofera o gama diversificata de leduri auto, banda led, becuri xenon, spoturi cu led si nu numai. Daca aveti necesare mari, nu ezitati sa ne contactati pentru a va oferi cele mai bune preturi !

                              si asta pentru frana/ceat/marsarier
                              Becleduri.ro va ofera o gama diversificata de leduri auto, banda led, becuri xenon, spoturi cu led si nu numai. Daca aveti necesare mari, nu ezitati sa ne contactati pentru a va oferi cele mai bune preturi !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google