Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Calitatea toyota...!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Methane View Post
    Toyota Yaris kicks Fabia's ass!
    Mi-am luat Yaris dupa o Fabie model anterior, care insa mergea impecabil, si dupa care am plans cu adevarat fiindca nu ma dezamagise niciodata. Dupa 2 ani de folosinta insa, recunosc ca tot Toyo e mai buna, orice s-ar spune despre calitatea celor livrate in Ro...Si eu am avut probleme cu zgarieturile, asta insa pentru ca 1. sunt obsedata sa arate perfect; 2. am ales un gri inchis pe care se vede orice lucru produs de natura si conditiile de la bloc. Asa ca m-am resemnat, am polishat-o dupa 2 ani, si arata ca noua. In rest, sunt super-multumita. Si tin la ea, nespus de mult !
    Yarisuca 1,3

    Comment


    • Asa trebuia sa fie si a mea, in aceeasi nuanta de culoare. Foarte faina culoarea (nu sunt prea multe Yaris-uri asa, comparativ cu griul meu), dar, cum ai zis, foarte pretentioasa.
      Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

      Comment


      • toate culorile sunt pretentioase, vopseaua e pretentioasa cam toata masina e pretentioasa!marea problema e ca aceste masini din ziua de azi sunt facute ptr tari civilizate si nu ptr cele de mana a 3-a!!

        Comment


        • Cu alte cuvinte nu sint facute pentru conditii "desertice"....

          Comment


          • Eu ma refeream la faptul ca pe nuanta pe care o are Ice pe masina, se vede murdaria mai repede decat pe un gri mai deschis, de exemplu. Arata foarte fain culoarea, insa are si dezavantaje.

            Iar cu sensibilitatea vopselei la zgaraieturi, nu cred ca e singura marca de masini cu probleme la vopsea sau plastice. Bine ca nu are probleme cu partea mecanica. Cu alte chestii, cum ar fi aspectul, tine de preferintele fiecaruia.
            Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

            Comment


            • Methane culoarea masinii tale e cea mai avantajoasa; nu prea se vad zgirieturile si jegul.

              Comment


              • Depinde cat de aproape stai de masina Ma gandesc ca un gri-crem ar fi poate cea mai potrivita culoare pentru a masca murdaria.
                Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                Comment


                • Originally posted by Methane View Post
                  Depinde cat de aproape stai de masina Ma gandesc ca un gri-crem ar fi poate cea mai potrivita culoare pentru a masca murdaria.
                  Nu o mai speli. Ramine bicolora!

                  Comment


                  • Daca pasaricile nu ar tot lansa proiectile pe masina si nu as tot avea gaze pe toata grila si bara fata la fiecare drum in afara (unul din dezavantajele mersului ceva mai tare - insectarul la purtator) as spala-o mai rar.
                    Uite acum de exemplu, am spalat-o luni, iar cum ca a mimat ploaia intr-o seara, sta praful pe ea gramada.
                    Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                    Comment


                    • Salut, tocmai m-am intors dintr-o astfel de tara civilizata. Ma crezi ca treceam pe langa masini parcate si ma uitam ca obsedatul daca au vopseaua sarita in fata? ;daca au acele mici ciobituri in vopsea? Stii ce e curios? Nu aveau. Masina mea insa, la vreo 2000 km facuti, are. 3 bucati mici.

                      Comment


                      • Material caroserie

                        Hmmm...as avea o intrebare: cat de rezistent este materialul din care este facuta caroseria?
                        Ma tot gandesc la asta de cand m-am trezit cu o "impunsatura" in usa de la sofer, facuta (cu ce credeti?) cu un carucior aruncat aiurea la Metro, de unul din concetatenii nostri civilizati... Pai, daca tabla (sau ce-o fi...) s-a comportat asa la o situatie de genul asta, cum s-ar comporta in unele, mult mai violente?
                        Yarisuca 1,3

                        Comment


                        • Uite cam asa se comporta in unele situatii mai violente:
                          http://www.euroncap.com/tests/toyota_yaris_2005/246.aspx Frontal Impact takes place at 64 Km/h, 40% of the width of the car striking a deformable barrier. In...
                          Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                          Comment


                          • am luat si eu o piatra in parbriz de la un tir;deocamdata parbrizul isi face treaba cu brio;nu e prima data cand m-a aparat de ''meteoriti''

                            Comment


                            • Da, si eu am scapat cu parbrizul intact pana acum, desi pietre am tot luat pe masina. Keep your fingers crossed!

                              PS: Mi se pare mie sau insectele de la noi s-au ingrasat in mod absurd? Poate avem de import, ca la ultimele drumuri in afara am luat cateva pe parbriz de am crezut ca trec prin el si stau pe scaun, langa mine. Pe langa pocnitura ce m-a facut sa opresc masina (nu stiam ce am luat inainte de a putut face un asemenea zgomot), mai lasa si o dara de 30 de cm de zoaie pe care mama lichidului de parbriz nu o curata, ci doar o intind uniform pe tot parbrizul. Wtf?
                              Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                              Comment


                              • methane viteza e de vina , la 140 insecta se pulverizeaza
                                las-o mai moale si n-o sa mai ai probleme!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google