Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitori posesori de Yaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sotia nici nu vrea sa auda de altceva decat varianta sol ,asa ca sol va fi .Eu am mers pe principiul ca ceva electronica de siguranta in plus nu strica mai ales ca vsc se monteaza si cu frane pe disc spate,dar e clar in general femeile merg mai prudent si nu ar fi chiar necesar dar m-am gandit ca poate mai fac si eu cate o tura din cand in cand.Nu am garaj iar in iarna la corolla cand erau -10 dimineata la ora 6 cand plec la servici ,in 30 de secunde oglinzile erau dezghetate ,sant bune oglinzile incalzite dar daca nu e sa fie ,cum zici se poate trai si fara.

    Comment


    • #32
      Buna, eu voi fi un posesor de Toyota Yaris/5 Doors/1.4 D-4D 5M/T/Terra/LHD, SPER!! Vreau sa iau prin programul RABLA, avansul l-am achitat, mai trebuie doar sa astept acceptul de la TOYOTA. Am sa revin cu poze sau marcar ceva vorbe.
      Corolla 1.4 D-4D DPF Luna M/T 2017

      Comment


      • #33
        Sa-ti fie scurta asteptarea si sa intri cat mai repede in posesia masinutei! Felicitari pentru alegere n-o sa-ti para rau! In afara de reducerea data prin programul rabla ai mai primit vreo reducere? Pentru ca cei din Cluj dau pt Yaris si Auris discount de 6600 ron (incluzand "pretul "rablei).
        Yaris Hybrid Ist generation

        Comment


        • #34
          Da am primit o reducere de 750 euro "Discount Toyota Romania 75%" si 250 euro "Discount Partener 25%" si o sa mai primes o reducere de 3000 RON pe rabla.
          Stie careva cat o sa ma coste la dealer?
          Ce costuri sunt?
          Am luat un Logan in 2006, iar la dealer am achitat: 30 Ron suport numere; 32 Ron numere provizorii; 17 Ron cheltuieli autorizare. Sper ca la Toyota no sa mai platesc suport numere cu 30 Ron, in magazin sunt max. 8 Ron
          Corolla 1.4 D-4D DPF Luna M/T 2017

          Comment


          • #35
            La Toyota suportii pentru numere sunt in dotare,dar daca vor cere bani pe ei spune-le ca nu ai nevoie si ca vei merge cu numerele lipite cu scoci pe capota...De asemeni cere si covorase de cuciuc,senzori de parcare si alarma.De regula acestea sunt bonusuri la cumpararea masinii dar trebuie sa insisti pentru ele!Succes si sa te bucuri de masina,si nu in ultimul rand,bun venit in randul posesorilor de Toyota!

            Comment


            • #36
              Buna, am fost acceptat, mai am restul de bani de achitat si mi-au spus 3 saptamani de la achitare.
              Vreau sa va mai intreb la dealer ce ati mai achitat pe acolo, sau daca ati primit ceva fara sa cereti.
              O zi buna tuturor si va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
              Corolla 1.4 D-4D DPF Luna M/T 2017

              Comment


              • #37
                oricum felicitari pentru achizitie ...si asteptam poze...cu mica jucarie japoneza
                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                Comment


                • #38
                  Da, multumesc pentru felicitari, am sa revin si cu poze.
                  Am sa primesc masina pe miercuri, mi-au spus cei de la Toyota Sibiu, sa vedem!
                  M-ar interesa cam cat costa asigurarea CASCO, daca aveti idee? Valoarea masinii e de 13058 euro.
                  O zi buna tuturor.
                  Corolla 1.4 D-4D DPF Luna M/T 2017

                  Comment


                  • #39
                    Maine 11.072008 ma duc sa ridic masina sotiei yaris 1.3 sol,astazi i-am facut full casco la ALLIANZ TIRIAC fara fransiza(valoarea din factura 13900E) si ma costa 2590RON pe an plata in 4 rate trimestriale;RCA tot la ALLIANZ pe un an ,ca sa beneficiez de extinderea politei casco si daca circul in afara tarii 288RON.

                    Comment


                    • #40
                      Bun, multumesc pentru preturi.
                      Cati mai multi km. fara incidente.

                      O zi buna.
                      Corolla 1.4 D-4D DPF Luna M/T 2017

                      Comment


                      • #41
                        Merci pt.urari la fel si tie.

                        Comment


                        • #42
                          M-am dat cu ea prin oras azi vreo 30km e vioaie, manevrabila sant incantat,de maine o scot afara la drumuri mai lungi sa-i fac mai repede 1000km.Ajutati-ma cu o problema avea pe interior pe parbriz lipita o hartie pe care am dat-o jos dar a ramas adezivul am incercat cu solutie de geamuri dar nu a mers ,va rog sa-mi spuneti cu ce merge daca stie cineva,ca n-as vrea sa ma apuc sa-i frec parbrizul cu toate porcariile.

                          Comment


                          • #43
                            Eu am scos lipiciul de la rovigneta veche cu o carpa inmuiata in acetona si cu multa insistenta. Ai grija sa protejezi plasticul pe care ar putea sa ajunga din greseala vreo picatura.
                            Yaris Hybrid Ist generation

                            Comment


                            • #44
                              Cat mai multi kilometri fara incidente.
                              Buna, vad aici ca toata lumea sa grabit sa faca 1000 km. cat mai repede, de ce?
                              Mi-au spus ca miercuri vine masina, iar eu vineri vreau sa plec la mare ( Marea Neagra ) cu masinuta, trebuie cumva cand fac mia de kilometrii sa ma intorc la ei, sau pot sa-i dau bice la mare ( "de cand astept" )?
                              S-aveti o zi buna.
                              Corolla 1.4 D-4D DPF Luna M/T 2017

                              Comment


                              • #45
                                Salut eu am ajuns la revizia de 1000 de km la 1500 de km si nu a zis nimeni nimica....aceasta revizie este doar o simpla verificare urmata de intrebari :"aveti probleme, sunete suspecte si alte chestii?"....dar este importat sa apara pe cartea de service nu de alta dar sa nu aveti probleme cu garantia la masina ....
                                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google