Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Salutare, luni imi vine yarisica diesel!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Mushu View Post
    Corect si eu am cotiera.....
    ati cumparat-o de la Toyota sau din alta parte?
    parca e cam scumpa cea orginala....

    Comment


    • #17
      Eu am cotiera din alta parte....si e ok....gasesti si pe forum din ce stiu eu ...cea de la reprezentanta e cam scumpa.....
      Apropo poze cu masina si sa ai grija ca le livreaza cu 3,2 atm in cauciucuri....deci mergi la vulcanizare sa le desumfle...
      Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

      Comment


      • #18
        Originally posted by Mushu View Post
        Corect si eu am cotiera.....
        Originally posted by Mushu View Post
        Eu am cotiera din alta parte....si e ok....gasesti si pe forum din ce stiu eu ...cea de la reprezentanta e cam scumpa.....
        Apropo poze cu masina si sa ai grija ca le livreaza cu 3,2 atm in cauciucuri....deci mergi la vulcanizare sa le desumfle...
        multumesc, ff interesant, de ce pun atat de mult aer?

        o sa revin cu poze, sper ca maine...

        Comment


        • #19
          De unde o iei?

          Comment


          • #20
            Originally posted by cristi98 View Post
            De unde o iei?
            din Bucuresti, dar nu spun dealerul ca sa nu-i fac publicitate...
            defapt o cumpar pentru sotie, va fi rosie...eu am ales masina, ea culoarea...

            Comment


            • #21
              Poti spune de unde cumperi masina ca esti pe un forum si nu este reclama ci doar locul de unde ti-ai luat masina ...banuiesc ca vine cu atata aer din motice de transport ...ma gandesc ca nu vor ca masina sa balanseze pe trailer...nu am idee exact ...oricum verifica informatia...
              Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

              Comment


              • #22
                gata a venit!

                ai dreptate, avea 3,5, le-am adus la limita normala.

                aseara am intrat in posesia lui Yarisica, e superba din toate punctele de vedere, confort la interior care lasa o senzatie ff placuta, usor de condus, toate comenzile sunt acolo unde trebuie,
                am avut un consum mediu pentru primii 45 de km facuti de 6,5 l, cred ca e foarte ok.
                ne-am plimbat aseara in familie... am testat si mp3-ul si aux si merg bine, cea mai incantata a fost junioara noastra si apoi sotia, dar eu am condus-o, nu m-a lasat inima sa o dau pe mana ei, inca...azi ma delectez cu masina si abia de maine o pasez la sotie, dar nu prea imi vine....
                am atasat si o poza.
                o zi buna.
                GPL
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Foarte frumoasa culoarea, sa o stapaniti sanatosi .. in familie !
                  In legatura cu ce ati mai scris dragi colegi, da si noi avem cotiera, am dat comanda pe un site dar nu mai stiu exact de unde, oricum nu din Buc era alta localitate parca. Se monteaza usor doar ca cel putin la mine nu s-a nimerit una foarte fiabila, deja rabatarea sus-jos se face cu probleme, se si misca stanga-dreapta desi e prinsa unde trebuie .. In fine din pacate la momentul respectiv special pt Yaris aveam 2 variante : aceasta f ieftina parca 1.5 mil sau mai putin am dat si cea originala pe care nu stiu daca cineva pana acum si-a cumparat-o dar stiu ca era "extrem" de scumpa .. undeva pe la 8 mil parca ..
                  La mine au livrat masina la Focsani cu presiunea care trebuia in pneuri .. nu neg faptul ca e posibil sa fii ajuns cu o presiune mai mare insa au livrat-o asa cum trebuie.
                  Chiar iti recomand dealerul din Focsani pt orice revizie in cazul in care vrei sa faci si o plimbare cu Big Small-ul prin tara, baietii sunt super-ok, preturile decente, programarile se respecta mereu si nu dureaza mult o programare ...
                  Daca pui cotiera sau alte accesorii nu uita sa mai pui cate o poza si pe-aci sa mai vedem si noi ce a mai aparut nou pe piata

                  Comment


                  • #24
                    Ce versiune de echipare este? Sunt contrariat ca ai jante de aliaj, dar nu ai proiectoare de ceata...

                    Arata bestial culoarea asta pe masina... Felicitari pentru achizitie!
                    Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by GPL View Post
                      din Bucuresti, dar nu spun dealerul ca sa nu-i fac publicitate...
                      Si asta-i noua dimensiune a nr. de inmatriculare?!

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Methane View Post
                        Ce versiune de echipare este? Sunt contrariat ca ai jante de aliaj, dar nu ai proiectoare de ceata...

                        Arata bestial culoarea asta pe masina... Felicitari pentru achizitie!
                        Multumesc, e superba culoarea.
                        este luna cu genti, luna +
                        a fost o oferta cam ciudata...nici eu nu am inteles de ce nu am proiectoare...dar nu am insistat...am avut o oferta buna, pentru proiectoare trebuia sa mai platesc, am luat ce s-a putut la pret cat mai bun, sunt un pic de jidan...dar sunt brasovean la origine.

                        Azi am mai facut cativa km si sunt super incantat, consumul pe la 6,2 mai mult oras si o medie de 18.5 km /h...in bucale...

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by cristi98 View Post
                          Si asta-i noua dimensiune a nr. de inmatriculare?!
                          nu, nici vorba...

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by cata078 View Post
                            Foarte frumoasa culoarea, sa o stapaniti sanatosi .. in familie !
                            In legatura cu ce ati mai scris dragi colegi, da si noi avem cotiera, am dat comanda pe un site dar nu mai stiu exact de unde, oricum nu din Buc era alta localitate parca. Se monteaza usor doar ca cel putin la mine nu s-a nimerit una foarte fiabila, deja rabatarea sus-jos se face cu probleme, se si misca stanga-dreapta desi e prinsa unde trebuie .. In fine din pacate la momentul respectiv special pt Yaris aveam 2 variante : aceasta f ieftina parca 1.5 mil sau mai putin am dat si cea originala pe care nu stiu daca cineva pana acum si-a cumparat-o dar stiu ca era "extrem" de scumpa .. undeva pe la 8 mil parca ..
                            La mine au livrat masina la Focsani cu presiunea care trebuia in pneuri .. nu neg faptul ca e posibil sa fii ajuns cu o presiune mai mare insa au livrat-o asa cum trebuie.
                            Chiar iti recomand dealerul din Focsani pt orice revizie in cazul in care vrei sa faci si o plimbare cu Big Small-ul prin tara, baietii sunt super-ok, preturile decente, programarile se respecta mereu si nu dureaza mult o programare ...
                            Daca pui cotiera sau alte accesorii nu uita sa mai pui cate o poza si pe-aci sa mai vedem si noi ce a mai aparut nou pe piata
                            Cred ca o sa fac revizia la Focsani, am si niste amici prin zona....

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by GPL View Post
                              Cred ca o sa fac revizia la Focsani, am si niste amici prin zona....
                              Daca ajungi pe-aci sa dai un semn (PM) mai din timp sa ne intalnim la dealer, poate se nimereste si Stefan Ciuca prin zona daca nu e pe la facultate si deja fiind 3 buburuze adunate iese de-o "intalneala" locala .. ajut eu cu sedinta foto de rigoare ...

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by cata078 View Post
                                Daca ajungi pe-aci sa dai un semn (PM) mai din timp sa ne intalnim la dealer, poate se nimereste si Stefan Ciuca prin zona daca nu e pe la facultate si deja fiind 3 buburuze adunate iese de-o "intalneala" locala .. ajut eu cu sedinta foto de rigoare ...
                                ok, tinem legatura!
                                GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google