Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Yaris d4d bleu-gray sol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mişto maşina, îi vine tare frumos culoarea.
    Cât mai mulţi km fără probleme.
    BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
    Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
    Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

    Comment


    • #17
      Frumoasa culoare intr-adevar, felicitari pt alegere.
      Legat de covorasele din masina, sunt mai eficiente cele de cauciuc dar nu oricare, problema cu care m-am confruntat si eu la Picnic. Am ales unele (nu de toyota dar se potriveau) care au marginile mai proeminente pt a nu se scurge apa de pe ele. Cele pe care le avea masina cand am luat-o erau tot de cauciuc dar mai plate si apa si mizeria se duceau pe mocheta. Murdara problema.
      Picnic - 6 locuri
      2.0i, 130 CP,

      Comment


      • #18
        Eu am primit covorase de cauciuc insa modelul este nefericit fiindca are santuri paralele prin care se scurge apa direct in masina. Ma enerveaza cumplit, am sentimentul ca masina este mereu murdara . Cred ca cele mai bune covorase sunt cele care au bumbi si retin apa in perimetrul respectiv. Dar s-or gasi pe dimensiunile Yarisului?
        Yarisuca 1,3

        Comment


        • #19
          Banuiesc ca se gasesc si pt Yaris-ultimul model, pt penultimul se gasesc sigur (asta daca este vreo diferenta de dimensiuni la interior?), stiu de la o prietena. Bine, cu conditia sa fie si modelul "fericit"
          Am mai vazut acum vreun an mai multe modele si dimensiuni de covorase la Augsburg International din militari. Nu mai stiu acum.
          Picnic - 6 locuri
          2.0i, 130 CP,

          Comment


          • #20
            Eu am covorasele (Toyota) de cauciuc, primite bonus! Sunt perfecte, ceva gen tavita (bineinteles, cu margini rezonabile ~5mm) si retin perfect apa!
            Toyota Yaris D4-D Terra - Code name: Alinutza

            Comment


            • #21
              Merci mult si eu sunt mandru de culoare....
              Am rezolvat cam tot doar mai trebuie sa sun la prietenul de familie sa imi faca programare si sa-l monteze.....
              Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

              Comment


              • #22
                Imi place la nebunie masina ta .Asta probabil si pentru ca e identica cu a mea(motorizare,echipare,culoare).Te invidiez insa pentru consum. A mea arata 8,6. E drept n-am decat 700 de km si viteza medie 19 km/h in Bucurestiul asta inghesuit . Sper sa se mai lase...
                Toate cele bune !

                Comment


                • #23

                  Merci si FELICITAARI mai ales pentru culoare.......
                  Nu stiu daca in bucuresti o sa reusesti sa scoti un consum mai mic de 7 l/100km ....oricum motorul se mai lasa si nu cred ca o sa mai consume atat de mult....am rugamintea prieteneasca sa o lasi in primii 1500 km sa nu o turezi mai mult de 2500 de ture mai apoi o poti urca in ture dar progresiv...sa obijnuiesti motorul cu o plaja mare de turatie....

                  Mi-am luat azi presulete de cauciuc....70 de ron....erau pentru Logan ...dar merge perfect pe fata mai putin pe spate unde sunt cam mici dar la cat de des iau eu persoane in spate.....merge....plus de asta sunt si stil lighean (au o mica buza care nu permite la apa sa se scurga..)

                  Maine de dimineata merg la firma care o sa se ocupe de montajul parbrizului sa vorbesc cu cine trebuie.........

                  Am cam alergat azi......maine la fel am mult de alergat........
                  Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                  Comment


                  • #24
                    Sa va prezint inceputurile masinii mele.....part I

                    Yaris d4d bleu-gray sol Salutare la toata lumea sunt un constantean de 23 de ani care intra intr-un viitor apropiat in posesia unui yaris de toata frumusestea
                    Maine sau poimaine cel tarziu ridic insfarshit masina si voi incepe sa va scriu impresiile si parerile mele tuturor viitorilor posesori de d4d

                    Am programata o iesire la munte cum vine masina , sper sa nu ma dezamageasca si sa fie o toyo in toata puterea cuvantului (fiabilitate)

                    Acuma sa va povestesc si eu cum am ajuns sa imi iau toyo....
                    In primul rand imi trebuia o masina de oras care sa fie si puternica pentru drumuri mai lungi sa fie modulabila si mai ales facuta cu cap
                    In ziua in care m-am hatarat sa imi iau masina am cautat tot ceea ce se poate cumpara din mica nostra piata auto am colindat toate reprezentantele si alesesem ceva modele printre care kia ceed, fabia noua, corsa, 207, accent, swift, colt, grande punto, TOYO YARIS si altele care nu imi mai aduc aminte scuze daca uit ceva modele......
                    Dintre toate ca aspect imi place grande punto dar sunt subiectiv (nu va luati de mine ), iar ca motorizare imi placea ceed-ul care oferea un motor de 110 cp.....apoi am luat toate masinile la test drive...feeling-ul cel mai bun l-am avut la yaris...de ce? pai e simplu parca eram de 20 de ani cu masina asta...nu smucea, nu facea urat, toate erau acolo unde trebuia sa fie parca ala mic cu ochii oblici stia cum imi trebuie butoanele si toate chestiile si avea cel mai complet pachet de optiuni in clasa lui dupa parerea mea cea mai reusita.
                    Dintre masinile enumerate mai sus tin sa precizez ca au picat din start skoda (vw) si coltu pentru faptul ca motorul e in 3 cilindrii si eu nu vreau un matiz diesel plus ca are un prieten si cam vibreaza toata masina pe loc (subiectiv!!)
                    Grande punto ma cam sperie...am citit ceva forumuri si m-am speriat!!(cutie de viteze in care unele componente sunt din plastic!!!)
                    La accent a fost servirea unui scarbos de om de la reprezentanta care era prea deranjat de mine adica eu un pusti vreau masina de la ei?!?!
                    La 207 ce sa va zic cam scumpa pt mine (la ce vroiam eu pe ea) la fel si ceed pe care sincer il luam daca ma incadram in buget iar la swift era cam prea mica pentru gusturile mele desi as fi vrut acea imitatie de mini
                    La corsa care era cam a 3 a pe lista mea am eliminato repede din cauza termenului de livrare de 7 LUNII!!!! (l-am intrebat pe om mai in gluma mai in serios daca opel are un singur om in fabrica si ala lucreaza o zi cu o zi!!!) plus ca am aflat ceva foarte groaznic ca nu stiu ce filtru costa o groaza si revizia e cam 9 mil!!!!!!!!!!

                    Am ajuns la toyo...la toyo...ce sa va zic ca nu imi luam daca domnisoara aceea draguta de acolo nu imi zicea ca e 1000 eu reducere (eu aveam acasa o oferta mai veche si cand am vazut am zis yes!!!!), daca nu faceam 2 test drive-uri cu masina si daca nu imi zicea ea ca imi da covorase..... dealtfel foarte draguta plus ca mi-a oferit alarma dar am renuntat la ea pentru ca o vreau virgina si nu umblata la ea. Iar legat de optiuni ma bucura clima si smartu foarte mult plus siguranta mare (9 airbags) si motorul care are 90 cp ...hehehe

                    Mai revin cu pareri legate de ridicare si despre masina cum o am pe mana !!!! pe care o visez de vreo 2 saptamani incontinu si pe care prietena mea abia asteapta sa puna maana dar mai are de asteptat ca am prioritate

                    Apropo mersi la toata lumea care m-a ajutat sa trec peste toata acesta perioada si sa merg mai departe cand imi era greu si dor de viitoarea mea masina si mai ales celor care ofera informatii si ii ajuta pe cei "mici" sa astepte mai usor masina si sa stie ce isi cumpara fara sa si faca probleme inca odata...
                    ..MERCI!!!!
                    Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                    Comment


                    • #25
                      Part II

                      Merci de urari si apropo nu dau domne in ea ca nu sunt asa rau imi place prea mult masina sa dau in ea si stiu ca asa trebuie sa fac si oricum asta e.......rabd.....oricum eu merg deobicei in cuplu asa am fost invatat si nu prea sar de 3000 de ture in mers (sau trebuie????) doar exceptand cand merg pe exterior sau autostrada unde sare cam pe la 3200-3500 la depasiri . daca stiti voi mai bine...spuneti domne!!!

                      Eu am alte probleme ...intarzie livrarea .....am fost azi acolo sa vad ce mai e cu livrarea ......se pare ca abia sambata sau cel mai devreme vineri vine si sunt cam nervos ...poate si din cauza ca trebuie sa imi aman plecarea la munte din cauza lor si eu care speram sa fie macar astia din constanta seriosi se pare ca nu sunt ...ce sa mai zic se mai lungeste asteptarea ..si deja am urechile lungi de asteptare si sunt foarte stresat din cauza lor.......asta e romanica noastra a tuturor .....
                      Sper ca alti sa nu patesca ca mine sa amane livrarea simti ca iti vine sa te dai cu capu de pereti...........................
                      Merci inca odata de urari
                      Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                      Comment


                      • #26
                        Part III

                        SURPRIZA....PAI DACA MA AMANA PANA VINERI CA SA IAU MASINA MAINE LE DAU CU MASINA IN CAP...EU MOR DE INIMA REA CA NU AM MASINA SI LOR LE ARDE DE SURPRIZE.......motivul cica dureaza ?!?!?!vama?!?!tirul???!?!?!? nici aia nu stiu sigur........saraca fata de acolo se uita la mine si nu stia ce sa imi zica.....ba nu ar fii tirul plin sa vina incoace....ba mai intarzie si de la acte sau vama nu am inteles sincer mare lucru si nici tipa nu stia sa ma mai lamureasca...
                        Da este inca in termenul dat de ei acela fiind 5-15 oct maxim dar sa te anunte ca e posibil marti sa o luati apoi sa te duci tu si sa zica ca nu stie ce a aparut la acte (vama) si tir (care cica nu e plin si nu poate pleca mai devreme de maine sau poimaine) si mai intarzie .......nu stiu ce sa zic...poate chiar o fi asa si nu au ei nici o vina dar imi venea sa ma dau cu capu de pereti.... abia asteptam sa vina si sa te amane asa e chiar nasol......
                        Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                        Comment


                        • #27
                          part IV

                          are cineva idee care sunt procedurile exacte pentru livrare de la vama la dealer....chiar sunt curios sa vad daca tipa inventeaza sau chiar asa e ca nu de alta dar chiar nu inteleg ce se putea intampla de exista intarzierea asta???????
                          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                          Comment


                          • #28
                            part V

                            LupeLupino da e posibil sa fie acelasi lot!!!!
                            Eu stiu ca masinile sigur au traseul urmator pana la giurgiu: franta(vapor)-grecia(descarca de pe vapor incarca pe trailer)-bulgaria(trailer)-giurgiu(trailer)-romania....nu am auzit nimica de feribot!?!?
                            de aici nu am idee ce se intampla sigur........din ce am inteles eu ajung la bucuresti!!!! apoi le impart baieti mai departe...spre fericirea mea eu nu am alarma asa ca nu stau sa o mai monteze si nici nu vroiam ca oricum e varianta sol si am smart&entry si nu vreau sa stric sistemul ca e prea marfa...asta e...eu am vb cu tipa aia de acolo si 99% o iau vineri si in cel mai rau caz o iau sambata......deci e bine....m-am mai consolat ca intarzie desi sincer...... o vroiam mai devreme!!!!
                            In locul tau LupeLupino alarma o montam la revizia de 1000 km ca nu se intampla nimica fara alarma 2-3 saptamani si o luam mai devreme.....Ce echipare iti iei????

                            hgflo nu ai dreptate nu ajung in constanta ca daca ajungeau aici ii faceau vama in constanta deci ajung 100% la giurgiu pe trailer...dar ai dreptate nu mai e mult si mai rabd nu mor desi vreau, iti dai seama, cat mai repede masina.
                            Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                            Comment


                            • #29
                              part VI

                              a venit masinaaaaaaaaa!!!!!!
                              se merita toata asteptarea din lume si toti nervii facuti .........azi am trecut la noua generatie (logan - yaris)

                              maine dimineata sunt pe drum la sighisoara si lacu rosu !!!!!!

                              Masina e peste asteptari sincer e marfa rau de tot si inca sunt prea entuziasmat........sper sa imi revin maine.....in rest...numai bine....
                              m-am certat putin cu tipa de la toyo si i-am explicat ca era cat pe ce sa renunt la plecare din cauza lor ....dar pot spune ca au fost rapizi ca sa pot pleca.........
                              Mai revin cu posturi imediat dupa ce revin din concediu.....
                              pana acuma am 130 km si consum de 5.1 l/% am fost m-am plimbat aiurea numai ca sa vad cum mere masina....la inceput era foarte rigida si nu imi dadeam seama de ce dar dupa 30 km mi-am adus aminte ca sunt cauciucurile prea umflate......si ma fost la vulcanizare si m-am invartit dupa ala de acolo ca nu cumva sa mi-o zgarie..... .....merge super.. trage bine de tot...si e silentioasa .....chiar prea silentioasa.....nu am tercur de 2800 de ture ca mi-e mila ...
                              ASTEPTATI LINISTITI CA SE MERITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE!!!
                              Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                              Comment


                              • #30
                                part VII

                                Merci mult inca nu imi dau seama ce zici dar o sa citesc cand ma intorc mai bine...ca acuma sunt prea fericit ca sa mai realizez ceva..........
                                Impresii:
                                Incep prin a spune ca pe cat de mica e in afara pe atat de mare imi pare la interior. stau foarte bine la volan desi scaunele puteau avea o sustinere laterala mai bunicica...dar merg si asa ....alta chestie sunt destul de dezamagit de sistemul audio care imi pare ca se cam aude din butoi dar nici nu am de gand sa-l schimb pentru ca nu vreau sa umblu la masina...am renuntat la alarma desi initial mi-a fost oferita la negociere.......
                                Motorul trage bine....oricum e mai mult decat ceea ce ai avea nevoie pentru un om normal .....parerea e personala consider ca 100 cp e mai mult decat destul.....dar poate alti nu sunt deacord....mi-e acuma imi ajung 90 .
                                pozitia la volan e inalta si mie imi place....oglinzile fac toti bani imi plac la nebunie ca sunt mari......e marfa masina.......mai va zic si de consum dupa ce ma intorc de la plimbare....consum si alte impresii!!!
                                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google