Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Corolla E15-Audio system

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corolla E15-Audio system

    Buna,

    Am achizitionat recent un sistem DVD / 2 DIN pentru Corolla , l-am testat la"rece" cu IGO 8 . Astept sa dea soarele sa pun jucaria pe masina. A mai montat cineva pe Corolla 2008 asa ceva ?

  • #2
    poze

    asteptam niste poze cu aparatul inainte de montaj, in timpul montarii si dupa montaj, inclusiv cu specificatiile aparatului din prospect .. eventual un pret si impresii de functionare..

    Tnx!

    Comment


    • #3
      Eee... cum merge montajul noului sistem pe Corolla ? Sunt foarte curios cum arata ? Pune poze cat mai repede
      TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

      Comment


      • #4
        Originally posted by misuro View Post
        Buna,

        Am achizitionat recent un sistem DVD / 2 DIN pentru Corolla , l-am testat la"rece" cu IGO 8 . Astept sa dea soarele sa pun jucaria pe masina. A mai montat cineva pe Corolla 2008 asa ceva ?

        Salutare,

        Recent mi-am montat un sistem multimedia similar si iata primele impresii:

        - radioul este sub cel original (multe functii in minus, ca de exemplu: memorarea posturilor se face doar automat, non-preferential, nu afiseaza numele postului receptionat - doar frecventa), desi amplificatorul de 4x40W suna parca ceva mai bine
        - mp3/mp4 player-ul este mai bine structurat (se poate selecta usor melodia/albumul dorit de pe disc)
        - car kit-ul incorporat este in regula (se conecteaza fara probleme prin bluetooth la telefon, microfonul este destul de sensibil iar sunetul este redat in boxe clar si fara distorsiuni)
        - partea de dvd/tv functioneaza (nu m-a interesat prea mult asa ca nu am verificat formatele suportate, subtitrari, etc.)
        - aplicatia GPS instalata este iGO8 (harta din 2008), merge binisor (am avut insa si surprize neplacute, de exemplu sa imi indice un traseu pe...contrasens - fiind sens unic pe ruta indicata!), dar nu am suficiente informatii legate de posibilitatile de configurare (poate ma ajuta cineva cu o indicatie referitoare la ceva documentatie in acest sens pe net)
        - am luat si o camera video a carei captura este afisata automat pe ecran in momentul pozitionarii schimbatorului de viteza pentru mersul inapoi (utila pentru a vedea ce se intampla in spate, de la luneta in jos)

        In general ecranul, care este tactil, raspunde bine si prompt la comenzi, iar meniul este relativ usor de inteles fiind ilustrat de pictograme sugestive (in contrast documentatia de utilizare primita la livrare este sub orice critica).
        Comenzile de pe volan sunt utilizabile si in cazul acestui echipament, dar sunt momente (mai ales atunci cand consumul de curent variaza - cand claxonex, de exemplu) in care acestea "ingheata" si trebuie sa resetez aparatul ca sa isi reia functionarea.

        Comment


        • #5
          Chestia ca Igo-ul care face traseu pe contrasens tine de actualizarea hartilor.pune harta cea mai noua..Aplicatia nu are cum sa te ruteze pe contrasens... poate doar daca esti in mod pieton... vezi la stari sa fii pe autoturism.


          Zici ca n-ai RDS la jucarie...inseamna ca ai luat modelul cu ecran fix.Mai exista o varianta care are ecranul rabatabil (ca la navigatiile originale de pe Toyota) si acela are si RDS.
          Ciudat rau sa nu poti memora posturile manual...poate nu ai descoperit si modul manual.Aparate mult mai sarace cu duhul stiu asa ceva...mai incearca.
          http://www.carmultimedia.ro

          Comment


          • #6
            Sistem audio 2 DIN- CHINA

            In fine am avut curajul si timpul necesar sa instalez 2-DIN-ul pe Corolla, instalarea este relativ usoara, singura problema a fost sa demontez sistemul instalat anterior (ultrasonic scanner) pentru parcare si sa montez pe cel achizitionat, cel existent pur si simplu (senzorii cel putin) nu se pupa cu conectorii de la kit-ul cumparat. Asa ca...
            Concluzii: radio e ok, memorare auto si manual, dvd-ul e ok dar un pic cam lent la prima citire, usb si sd : fisierele sunt citite cum trebuie. Mica problema...zgomotul suparator ce se aude in fundal in difuzoare , care creste in raport cu turatia motorului, evident trebuie sa montez un filtru de deparazitere pe partea de alimentare a echipamentului audio.
            Conectorii sunt compatibili 100% , un singur fir a trebuit conectat pe lampa de mers inapoi sa se poate comuta pe camera de mers inapoi sistemul.
            Intre timp am echipat bijuteria si cu genti aluminiu , nenorocul face sa fiu plecat din tara pentru trei luni, astept sa vad cum se comporta.
            Toyota ramane totusi o firma respectabila , am condus mai mult de 9 ani aproape toate marcile firmei in tarile arabe si nu am avut probleme.

            Cer scuze, cum ajung in RO am sa postez si ceva foto.

            Comment


            • #7
              mi-am montat si eu pe corolla gadget cu de toate : dvd,gps,usb,sd,tv analog,radio, mp3,mp4, bluetooth, camera inapoi si ce o mai fi..
              unitatea am comandat-o din china, din momentul platii a venit in 10 zile
              montajul l-am facut eu, nu a fost greu si nici usor, e destul de munca ca sa iasa ok, am prins toate firele cu soricei, ca pentru mine. mult de munca a fost cu modulul si antena tv, pana am gasit un loc modulului in bord langa filtru de polen si antenei sus pe luneta. am reusit sa nu stric nimic din ce era pe masina...
              pe scurt sunt multumit de scula, recomand varianta cumpararii de pe net, iesiti mult mai ieftin.
              are si mici bug-uri , in mare parte se rezolva cu un reset, dar unul ma cam oftica. se reincarca softul gps, ca si cum s-ar restarta. banuiesc ca e ceva hardware, posibil sa fie ceva de alimentare, cum spunea cineva mai sus.
              am si ceva poze, am uitat in timpul operatiei sa fac.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Originally posted by David View Post
                mi-am montat si eu pe corolla gadget cu de toate : dvd,gps,usb,sd,tv analog,radio, mp3,mp4, bluetooth, camera inapoi si ce o mai fi..
                unitatea am comandat-o din china, din momentul platii a venit in 10 zile
                montajul l-am facut eu, nu a fost greu si nici usor, e destul de munca ca sa iasa ok, am prins toate firele cu soricei, ca pentru mine. mult de munca a fost cu modulul si antena tv, pana am gasit un loc modulului in bord langa filtru de polen si antenei sus pe luneta. am reusit sa nu stric nimic din ce era pe masina...
                pe scurt sunt multumit de scula, recomand varianta cumpararii de pe net, iesiti mult mai ieftin.
                are si mici bug-uri , in mare parte se rezolva cu un reset, dar unul ma cam oftica. se reincarca softul gps, ca si cum s-ar restarta. banuiesc ca e ceva hardware, posibil sa fie ceva de alimentare, cum spunea cineva mai sus.
                am si ceva poze, am uitat in timpul operatiei sa fac.
                Salut,

                De unde l-ai comandat? Am gasit si eu pe net dar era alta varianta la care nu se rabata ecranul. Da-mi te rog un pm sau reply cu site-ul de unde ai facut comanda.

                Merci,

                Comment


                • #9
                  mailul chinezoaicei cu care am vorbit :
                  Eva <info@audiosources.net>

                  modelul este AS-7090.
                  Audiosources adhere to the user-centered design concept and fully take advantages of 18 years of experience in the field of auto parts manufacturing.



                  ajut si cu alte info dc. e nevoie

                  Comment


                  • #10
                    Salut,spune-mi cit a costat dvd AS7090 din China ?

                    Comment


                    • #11
                      Unitatea cu gps included si tv tunner analogic - 420 $
                      Camera mers inapoi - 43$
                      Antena 4 cai - 12$ ( am primit una mai ieftina, asta e )
                      Transport DHL - 158$
                      Comision Western - 35$
                      Vama 300 ron

                      Comment


                      • #12
                        David spune mi si mie cum ai procedat cand a i cumparat DVD AS7090 de pe net.Multumesc anticipat.ID: necdet_com

                        Comment


                        • #13
                          David a i platit toata suma anticipat?

                          Comment


                          • #14
                            scuze da deja ai ajuns mai scump de cat i la noi in romania unde costa 19000 ron cu camerea de mers inapoi acelasi model

                            Comment


                            • #15
                              poti sa imi spui si unde gasesc la banii astia ?
                              eu am luat varianta full, cu toate optiunile, si unde zici tu e la fel?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google