Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Casco+RCA Corolla hatch `06

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casco+RCA Corolla hatch `06

    Va salut. Am o intrebare pentru posesorii de Corolla Hatch sau asemanator. Cat v-a costat Casco / Casco+Rca si la ce firma l-ati incheiat ?
    Ma intereseaza in special la Allianz-Tiriac si eventual valoare asigurata.

    Masina este la al 2-lea proprietar (pret achizitie 8.000 euro), pret de noua (2006 decembrie) - 16.000.

    Va multumesc.

  • #2
    csaco+rca toyota

    Salut,
    Si eu am toyota corolla hatch din 2006, 2.0 diesel si am casco de 225 lei /luna +fransiza de 100 E la BCR iar RCA a fost 300 lei pe 6 luni la Astra.

    Comment


    • #3
      casco momentan am la Gruopama dar voi trece la Allianz iar RCA ul in expira in februarie il voi face tot la Allianz,.
      -mie mi au evaluato la 28000ron la allianz- corolla hb 2004 3100 ron pe an cu rate trimestriale
      -rata la Alianzz ma ajunge in 7 mil si un pic ,fara franciza - pe trimestru
      Last edited by myx; 01-21-2010, 13:44 PM.

      Comment


      • #4
        am inteles. mie la allianz mi-au cerut 750 euro casco si 1300 ron RCA (foaret mult)

        Singurii acceptabili au fost cei de la BCR Asig: casco 650 euro si rca 450 ron.

        Inca o intrebare: Cat este impozitul ? macar la o masina asemanatoare, sa stiu la cate sa ma astept. Va multumesc.

        Comment


        • #5
          impozit corolla 2010

          Salut,
          impozitul la toyota corolla de 2.0 pe anul 2010 este de 162 lei, cu conditia sa platesti pana pe 31 martie sa beneficiezi de reducere.

          Comment


          • #6
            impozitu este cam 70 ron la 1,6 . fa ti casco la Alliantz si rCA unde gasesti mai ieftin. RCA ala e porcesc de scump unu normal e cam 500 ron la RCA sunt jepcari rau Alliantz

            Comment


            • #7
              Originally posted by zeus View Post
              impozitu este cam 70 ron la 1,6 . fa ti casco la Alliantz si rCA unde gasesti mai ieftin. RCA ala e porcesc de scump unu normal e cam 500 ron la RCA sunt jepcari rau Alliantz

              La mine impozitu' a fost vreo 66 roni pe Timisoara, depinde de localitate, daca inscrii masina pe bunica de la tara poti iesi mai ieftin cu impozitu', si uneori si cu asigurarile.

              Casco am si io la Allianz 615 euro, impartit in 2 transe, val asigurata 8800 si ceva de euro, cica e destul de full, cu tot cu furt si vandalism, lucru nasol e fransiza de 170 de euro... e al 2-lea an la allianz, si n-am daune...

              Stiti cat face extindere de casco in afara tarii? in mai expira si RCA, si as face in alta parte ca "dincolo e mai ieftin", da pierd casco international.
              Toyota Corolla 1,6L VVTi Sol

              Comment


              • #8
                Originally posted by bibix2 View Post
                La mine impozitu' a fost vreo 66 roni pe Timisoara, depinde de localitate, daca inscrii masina pe bunica de la tara poti iesi mai ieftin cu impozitu', si uneori si cu asigurarile.

                Casco am si io la Allianz 615 euro, impartit in 2 transe, val asigurata 8800 si ceva de euro, cica e destul de full, cu tot cu furt si vandalism, lucru nasol e fransiza de 170 de euro... e al 2-lea an la allianz, si n-am daune...

                Stiti cat face extindere de casco in afara tarii? in mai expira si RCA, si as face in alta parte ca "dincolo e mai ieftin", da pierd casco international.
                Eu am casco full intern si extern( franciza zero) + RCA la Ardaf si platesc vreo 3300 lei pe an la o valoare de 15 000 euro(pentru un auris 2009).
                Mi s-a oferit extindere casco extern deoarece am incheiat si RCA tot la ei.Mentionez ca am negociat,si am obtinut un discount de 20 %,de aici si suma de numai 3000 lei pe an.Contractul a fost semnat in august 2009.
                P.S.-Am 27 de ani....(cica ar conta si varsta)
                Last edited by br83lau; 03-12-2010, 14:26 PM.
                Toyota Auris.D4D-2.0.

                Comment


                • #9
                  Impozitul m-a costat la motorul de 2000 cmc in mun. Braila 190 lei cu reducere(10 lei).
                  Toyota Auris.D4D-2.0.

                  Comment


                  • #10
                    Deci impozitul a fost 50 RON, RCA la BCR 500 ron , casco la Tiriac 700 eur ( nu am vechime, permis de 1.5 ani, sunt tanar, si astea maresc foarte mult casco)

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google