Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

dimensiuni cd player

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dimensiuni cd player

    imi poate spune cineva ce dimensiuni are cd playerul original de pe avensis t25?

  • #2
    chiar nu a schimbat nimeni cd playerul original de pe avensis t25?eu as vrea sa stiu ce dimensiuni are la interior L-l-h.as dori sa-l schimb pe al meu dar nu stiu exact ce dimensiuni trebuie sa aiba ca sa se potriveasca asta nou in locasul celui vechi?.

    Comment


    • #3
      Salut,

      Vezi ca pentru T25 (2003 - 2007) exista cateva modele de navigatie dedicata, special facute pentru acest model. Iti recomand sa iei unul dedicat, ai sanse mai mari sa iti mearga totul, inclusiv comenzile de pe volan.

      Dimensiunile nu le stiu exact.

      Toate bune !

      Comment


      • #4
        merci de raspuns.pai tocmai asta e faza ca nu vroiam sa iau dedicata,si de asta doream sa stiu masurile ca sa se potriveasca.

        Comment


        • #5
          Eu am schimbat cd cu navi dedicat tip 2din-dimensiune standard -cam cat doua casetofoane obisnuite unul peste celalalt!pret la mine 1100 ron

          Comment


          • #6
            poti sa postezi o poza sau link cu modelul tau,din cate stiu eu sunt mai multe modele dedicate.si mai stii cumva dimensiunile
            la interior ma refer

            Comment


            • #7
              http://www.navigatie-dedicata.ro/52-...n-cm-3138.html link de la vanzator si aici asa arata montata

              Comment


              • #8
                Kenwood

                Salutare, eu am achizitionat un Kenwood care are dimensiunea 2DIN dupa cum zicea si colegul este dimensiunea care va merge pentru T25 problema este ca va trebuii sa cumperi si un adaptor deoarece CD-Player-ul original are forma trapezoidala si nu o sa gasesti decat cele OEM care vor merge iar referitor la comenzile de pe volan va trebuii sa iti iei un adaptor special care costa undeva la 40-50 de euro daca doresti informatii suplimentare pot sa iti dau link-uri pe privat pentru adaptoare. Vei avea un pic bataie de cap cu adaptorul pt casetofon ca nu se va potrivii perfect dar poti sa pilesti rama de la casetofon care este extra si va iesi totul ok daca esti priceput si ai rabdare!
                Aici ai niste poze cu ce am facut eu iar casetofonul este urmatorul model iar calitatea sunetului este excelenta iti spune o persoana care este foarte pretentioasa:



                Imi cer scuze pt calitatea imaginilor dar sunt facute cu telefonul







                Last edited by wiskyman; 05-19-2013, 08:19 AM.

                Comment


                • #9
                  merci de raspuns si de poze.arata f bine,totusi eu as prefera un display cu 7 inch si navigatie inclusa.deci sa inteleg ca trebuie pilita rama de la casetofon pt ca nu se incadreaza in rama adaptoare trapezoidala de la oem,presupun pt ca modelul tau ar fi din cate am vazut pe net 182x112x163,am inteles bine?imi poti pune un link cu adaptorul necesar pt comenzile de pe volan,te rog.

                  Comment


                  • #10
                    Deci asta e ce am luat eu:

                    asta e adaptorul pt casetofon:



                    asta e adaptorul pt comenzile pe volan:



                    problema nu stiu daca este de la rama adaptorului sau a casetofonului sa iti spun sincer pentru ca casetofonul mai avea o rama aditionala pentru diferite tipuri de masini si eu a trebuit sa pilesc rama aditionala daca te uiti la poze exista una intermediara mai subtire aceea am pilit-o.
                    Merge si de 7 zolli dar dimensiunea sa fie 2DIN este un standard ca sa se potriveasca la adaptorul asta cam toate masinile au 2DIN nu ma refer la cele noi de acuma dar 2004-2010 sigur au!
                    Referitor la navigatie mie nu imi plac cele dedicate deoarece sunt foarte proaste. Locuiesc in Germania si conduc foarte mult si sunt dependent de navi fac in jur de 100.000 km pe an si nu exagerez eu folosesc ca si navigatie un Samsung GS3 se vede in poze ca am si suportul de la oglinda pt el si sunt foarte multumit deoarece am hartile la zi aici chiar ai nevoie ca se construieste in prostie si se fac modificari la autostrazi foarte des iar daca nu il folosesti f des nu se merita unul dedicat dar este alegerea ta.
                    Defapt vad ca si tu locuiesti tot in Germania deci nu stiu ce sa zic referitor la Navi ...
                    Bafta la ce vrei sa achizitionezi.
                    Last edited by wiskyman; 05-19-2013, 11:28 AM.

                    Comment


                    • #11
                      @paul12
                      noile 2DIN ca cel care l-am cumparat eu, dar majoritatea celor din 2012 au inclus in programul dvd adaptare comenzi volan,eu le folosesc si merg foarte bine nu am mai avut nevoie de adaptor

                      Comment


                      • #12
                        ptr rama cauta google _rama adaptore 2DIN ptr avensis -ex, http://www.rame.adaptoare.eu/index.php?productID=83
                        chestia cu pilitul este adevarata dar nu inseamna ca ii vei schimba forma de la atata "pileala", ci doar putin ajustata fara a se observa ceva la exterior
                        bafta

                        Comment


                        • #13
                          pai vad ca rama e pt 1DIN,nu pt 2DIN,ai taiat-o tu sau cum ai reusit sa montezi.si l-ai montat singur?si corect asa cred si eu ca cele dedicate sunt mai putin performante,
                          totusi nu sunt 100% lamurit,ce dimensiuni trebuie sa aiba exact noul 2DIN;CA SA SE POTRIVEASCA:adaptoarele(rama si conector) oricum stiu ca tre sa le cumpar

                          Comment


                          • #14
                            link-ul oferit este corect poti comanda acea rama.in jumatatea de jos este o cutie adaptoare daca folosesti un aparat 1DINpe o rama 2DIN ca aceasta.nu mai insista cu dimensiunile sunt standard:1DIN si @DIN.l-am montat singur este foarte simplu iti trebuie o surubelnita cruce si o cheie de 10.
                            aparatele 2DIN nu au mai multe dimensiuni stai fara grija!

                            Comment


                            • #15
                              Are cineva asa ceva? http://www.dx.com/p/joyous-j-2616mx-...3#.UzMxE_mSy1V or fi bune de ceva? Mie mi s-a ars ecranul de la unitatea originala si si se vede pe el doar noaptea..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google