Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

campanie rechemari avensis si rav 4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • campanie rechemari avensis si rav 4

    Salutare la toti colegii de avensis.
    pentru unii dintre noi a venit din nou momentul sa ne incolonam la reprezentanta pentru a remedia niste lucruri catalogate ca defecte din fabricatie. de data asta, "norocosii " acestei campanii sunt cei cu avensis 2008-2011 si rav 4 2005-2010.
    subiectul : bratele de la suspensia din spate.
    frumos. lectura placuta si rezolvare usoara va doresc. seriile le puteti verifica la link-ul de mai jos.
    sunt curios daca ati primit vreo scrisoare de notificare, eu nu am primit nimic si am aflat cu totul intamplator.
    bafta !

    http://www.anpc.gov.ro/anpcftp/infoc...ate_120810.pdf
    177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

  • #2
    Originally posted by brewed View Post
    Salutare la toti colegii de avensis.
    pentru unii dintre noi a venit din nou momentul sa ne incolonam la reprezentanta pentru a remedia niste lucruri catalogate ca defecte din fabricatie. de data asta, "norocosii " acestei campanii sunt cei cu avensis 2008-2011 si rav 4 2005-2010.
    subiectul : bratele de la suspensia din spate.
    frumos. lectura placuta si rezolvare usoara va doresc. seriile le puteti verifica la link-ul de mai jos.
    sunt curios daca ati primit vreo scrisoare de notificare, eu nu am primit nimic si am aflat cu totul intamplator.
    bafta !

    http://www.anpc.gov.ro/anpcftp/infoc...ate_120810.pdf
    maine ma duc la toyota, m-au chemat. cica la pipera sunt primul caruia ii fac aceasta interventie. revin dupa. mai rog inca o data pe moderator sau stapan sa ii puna sticky sau sa faca el un subiect cu aceasta campanie de rechemari de care multi nu stiu, iar toyota nu ne trimite scrisorile precum a notificat la ANPC ( vezi link ). poate aude cineva. multumesc. anticipat
    177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

    Comment


    • #3
      Originally posted by brewed View Post
      maine ma duc la toyota, m-au chemat. cica la pipera sunt primul caruia ii fac aceasta interventie. revin dupa. mai rog inca o data pe moderator sau stapan sa ii puna sticky sau sa faca el un subiect cu aceasta campanie de rechemari de care multi nu stiu, iar toyota nu ne trimite scrisorile precum a notificat la ANPC ( vezi link ). poate aude cineva. multumesc. anticipat

      am fost la reprezentanta, au verificat-o si totul era ok.pana acum mi-au spus ca au verificat 2 exemplare si ca nu au avut situatia de inlocuire.Cu scrisorile ce s-au angajat public sa le trimita la posesorii in cauza, evident ca nimeni nu stia nimic. suntem pe cont propriu, evident
      177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

      Comment


      • #4
        Originally posted by brewed View Post
        am fost la reprezentanta, au verificat-o si totul era ok.pana acum mi-au spus ca au verificat 2 exemplare si ca nu au avut situatia de inlocuire.Cu scrisorile ce s-au angajat public sa le trimita la posesorii in cauza, evident ca nimeni nu stia nimic. suntem pe cont propriu, evident
        intreb si eu , poate se intampla minunea :care ati primit scrisorile de la toyota in legatura cu rechemarea? poate aude si stapanul formului sa-i puna sticky, daca e printre noi .
        177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

        Comment


        • #5
          Multumesc de informare . Daca am timp, sun la Focsani.
          De luni, sunt in concediu si chiar intentionam sa ne plimbam mai departe .

          Comment


          • #6
            Originally posted by moritz View Post
            Multumesc de informare . Daca am timp, sun la Focsani.
            De luni, sunt in concediu si chiar intentionam sa ne plimbam mai departe .
            te rog sa postezi raspunsul pe care-l primesti , e interesanta evolutia reactiei lor. Eu am sunat pe 21 august in momentul in care am aflat. La acel moment, la Pipera la reprezentanta s-au aratat uimiti de intrebarea mea, spunandu-mi ca nu stiu nimic de campanie.
            Le-am atras atentia ca acea campanie e notificata pe site-ul anpc ( vezi link de mai sus ) si ca au anuntat public ca trimit scrisori din data de 2 august iar eu nu am primit niciuna desi stau in bucuresti si in 18 de zile ar fi trebui sa ajunga...
            Dupa 2 zile m-au sunat , pe 23 august si au recunoscut ca e valabila campania si m-au programat spunadu-mi ca e prima masina..

            Din ce vad, pana acum nimeni de pe acest forum nu spune ca a primit o scrisoare , iar daca suni la reprezentanta si le spui , prima data se fac ca nu stiu.
            Pana la urma, povestea asta ma face sa cred ca e o problema de atitudine bazata pe lipsa de respect fata de cei care au luat masini de la ei si le-au platit astfel sau le platesc in continuare o parte din salarii.
            Recomand in continuare ca toti cei cu Ave si Rav vizati de campanie sa sune la reprezentanta si sa ceara verificarea din campania .
            Daca ii lasam, asa, de la sine ,sa-si faca treaba fara sa le cerem asta, nu o vor face.
            177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

            Comment


            • #7
              Originally posted by brewed View Post
              te rog sa postezi raspunsul pe care-l primesti , e interesanta evolutia reactiei lor. Eu am sunat pe 21 august in momentul in care am aflat. La acel moment, la Pipera la reprezentanta s-au aratat uimiti de intrebarea mea, spunandu-mi ca nu stiu nimic de campanie.
              Le-am atras atentia ca acea campanie e notificata pe site-ul anpc ( vezi link de mai sus ) si ca au anuntat public ca trimit scrisori din data de 2 august iar eu nu am primit niciuna desi stau in bucuresti si in 18 de zile ar fi trebui sa ajunga...
              Dupa 2 zile m-au sunat , pe 23 august si au recunoscut ca e valabila campania si m-au programat spunadu-mi ca e prima masina..

              Din ce vad, pana acum nimeni de pe acest forum nu spune ca a primit o scrisoare , iar daca suni la reprezentanta si le spui , prima data se fac ca nu stiu.
              Pana la urma, povestea asta ma face sa cred ca e o problema de atitudine bazata pe lipsa de respect fata de cei care au luat masini de la ei si le-au platit astfel sau le platesc in continuare o parte din salarii.
              Recomand in continuare ca toti cei cu Ave si Rav vizati de campanie sa sune la reprezentanta si sa ceara verificarea din campania .
              Daca ii lasam, asa, de la sine ,sa-si faca treaba fara sa le cerem asta, nu o vor face.
              Nu fac obiectul acestei rechemari dar am sa va spun ceva ce cred ca trebuie spus - am facut , ca de fiecare data , revizia la Focsani si am cerut sa fiu sunat de cei de la Totyota Romania . In discutia telefonica avuta cu o * voce blonda * de la Toyota Romania AM INSISTAT CA EI SA FIE ACTIVI PE FORUMUL TOYOTA !!! Am fost mintit cu nerusinare ca vor veni pe forum si ca vor face tot posibilul sa aduca brandul Toyota unde ii este locul ... vorbe goale ... le-am spus ca la reprezentantele din Bucuresti , Braila , Iasi , Suceava , Oradea , Craiova sunt probleme grave ce se cer a fi analizate si remediate ... vede cineva vreo schimbare ??? Personal sunt nu mahnit , sunt SIDERAT de aceasta politica prosteasca a Toyota Romania ... oare chiar sa fi ajuns noi niste clienti de mana a 2-a intr-o tara de mana a 2-a ??? E trist dar adevarat ... MI-E SILA !!!!

              Comment


              • #8
                Vali, trebuie sa te consolezi. Am mai avut si eu tentative din astea de-a lungul timpului, insa fara sorti de izbanda. Te lupti cu morile de vant.
                BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                Comment


                • #9
                  v-ati verificat cutiutele postale ? ati gasit scrisorile trimise pe 2 august de Toyota pentru rechemare , asa cum au notificat la ANPC ?
                  177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google