Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

curba de putere si cuplu maxim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • curba de putere si cuplu maxim

    imi poate spune si mie daca cineva are reprezentarea grafica a curbei de putere si a cuplului maxim pentru un Auris 1,4 VVTi (benzina)? pot gasi pe undeva?
    Auris, 1,4 VVTi, Luna+, 1G3

  • #2
    Gasesti in brosura de pe site, desi e cam mica poza

    Comment


    • #3
      e cea pt motorul tau, de 1,6 L, eu am alta diagrama la motorul de 1,4 L
      Auris, 1,4 VVTi, Luna+, 1G3

      Comment


      • #4
        Sorry, vezi in brosura pt Corolla, este acelasi motor.

        Comment


        • #5
          am gasit multumesc mult
          Auris, 1,4 VVTi, Luna+, 1G3

          Comment


          • #6
            puneti si voi un link aici, sharuiti cu toti daca ati gasit ceva
            vand moto: http://www.bikeshop.ro/motociclete/a...94-143143.html

            Comment


            • #7
              sunt toate pe situl www.toyota.ro sectiunea brosuri. tu citesti numai sfarsitul posturilor?
              Auris, 1,4 VVTi, Luna+, 1G3

              Comment


              • #8
                Intrebare - o sa o postez aici ca nu stiu unde:
                Cum conduceti un Auris 1,6 benz: la 55 la ora, de multe ori imi cere a 5-a pe indicatoarele lui. Turatii: a 4-a: 55 la ora: 2100
                a 5-a daca schimb la 55 la ora: 1800 - consum instant 3-3.2
                Credeti ca omor motorul daca pun a 5-a la 55 la ora daca asa imi spune el si am doar 1800 rot?

                Comment


                • #9
                  Intrebare - o sa o postez aici ca nu stiu unde:
                  Cum conduceti un Auris 1,6 benz: la 55 la ora, de multe ori imi cere a 5-a pe indicatoarele lui. Turatii: a 4-a: 55 la ora: 2100
                  a 5-a daca schimb la 55 la ora: 1800 - consum instant 3-3.2
                  Credeti ca omor motorul daca pun a 5-a la 55 la ora daca asa imi spune el si am doar 1800 rot?
                  anghel.radu@gmail.com
                  0741394749

                  Comment


                  • #10
                    Uitati Auris-uri aici
                    post here your pictures ( only auris ) ... my auris at this moment : toyota auris 1.4 d4dwheels : buddyclub p1 racing II plus 19"tires : cooper zeon 2 xs 215/35/19lowering : KW coilover V3 other : window visors - muteki lugnuts

                    Comment


                    • #11
                      Ok raspund pentru ca vad ca te preocupa viteza mica si treapta de viteza in care esti. Indicatorul verde de la bord care iti indica momentul de schimb, arata cand se deschid si perechea a doua de valve, deci cand creste consumul. VVTi - citeste ce inseamna. Nu omori nimic la 50 km pe ora. Eu as fi fost bucuros sa am si a 6-a si chiar a 7-a viteza sa o pun la 50 km. Turatie mica = consum mai mic. Daca schimbi cand se aprinde ala consumi mai putin. (desi termenul e relativ - un consum mediu de 7,5 cat am eu acum la 12 500 km facuti - cu motorul de 1.6 - mi se pare cam mult).

                      Comment


                      • #12
                        Tu nu mergi in oras cu ea ?

                        Comment


                        • #13
                          Merg... cat mai putin posibil da merg... la cat costa benzina RATB-ul ce are? Oricum eu ma refeream la consumul mixt. Atat am eu si ies in fiecare weekend din Bucuresti.

                          Comment


                          • #14
                            SALUTARI,
                            Am masina de un an si o luna. In oras nu merg decat seara. Stau in Buc, si pt cine stie, merg din Militari in Aviatori zilnic (zile lucratoare). Mi se pare aiurea sa fac 30-40 de min in masina si sa mai caut si 15 min un loc de parcare cand cu metroul fac 25 min si costa 20 de lei. Dar asta nu inseamna ca aproape in fiecare seara si/sau in week-end nu o alerg. Am facut 9200 km in 13 luni - putintel veti zice. Eu m-am dezobisnuit de mers "sportiv", adica faca acest lucru mai rar si cum print a 4-a sau a 5-a - Cruise control si la revedere. De aceea vroima sa inteleg daca omor motorul la a 5-a la 1800 de ture la 55 km/h. Mai sunt si putintel ecologist....so. Nu prea imi vine sa-i dau peste 4000 de ture in a 3-a sau cand?

                            Comment


                            • #15
                              Consumuri:
                              la 100-110 - pot ajunge cu ac on pana la 6,3
                              la 110 - 130 - 7,5
                              peste intre 8 si 10, depinde cat o tin la vit asta
                              in oras - 7.3-7.9
                              Cum vi se pare, va mai scadea?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google