Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Faruri Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aşteptăm poze după ce le pui.
    BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
    Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
    Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

    Comment


    • #17
      m-ar interesa si pe mine xenon, dar as da banii doar ceva de origine, nu prea am incredere in chinezesti
      la corolla e HB3 si HB4 parca

      Comment


      • #18
        Salutare,
        Vreau sa iau ptr nevasta-me un auris si nu stiu ce sa fac... sa pun xenoane aftermarket sa nu pun... Am avut masini si cu xenoane din fabrica si aftermarket... sunt in dubii. Ma gandesc totusi la diferenta de bani ca as pune altceva pe ea de banii astia si sa pun totusi aftermarket-uri.
        Sunt client vechi al celor de la www.datasilvergrup.ro , sunt ok, fac treaba buna dar in schimb niciodata cand am ajuns la programare nu era liber...(adevarul este ca sunt si cam obsedat in privinta asta time is money.. ). Am vb mult de xenoane cu cei de acolo. Singura diferenta intre xenoane aftermarket hella si unele obisnuite este viteza de aprindere si consumul. Am incercat odata sa pun pe faza lunga la skoda octavia II din astea hella si nu au reusit, nu s-a stins eroarea din bord sub nici o forma , au incercat baietii cu tot felul de anulatoare de erori nu am reusit. Am incercat cu unele obisnuite nu mai stiu ce marca.. aveau 3 ani garantie. si a mers cu anulator. Insa se aprindea prostul greu si l-am dat jos a doua zi ca era foarte naspa la flash-uri, am pus pana la urma niste philipsuri extreme power pe lunga (pe scurta avea din fabrica) si am bagat xenoanele astea fara anulatoare pe proiectoare. Acum masina este la tata, cred ca este 1 an jumatate de atunci si merg super ok.
        Pe asta noua a mea nu am gasit-o cu xenon din fabrica si o sa pun pe scuurta si pe proiectoare, pe lunga un philips. Mai astept 1 saptamana ca le vin niste xenoane japoneze cu 3 ani garantie la vreo 400 ron- 450 ziceau ei mi se pare super ok. Mai bine suna la ei, cere cu Dragos (spune-i ca suni din partea lui Bogdan clientul lui fidel) te ajuta el cu informatii. Mi-e sila sa ma duc pana la telefon intra si tu pe site, la contact - service parca. www.datasilvergrup.ro
        Multa bafta!
        PS: te astept cu berea ca ti-am pus pila hehehe

        Comment


        • #19
          deci am tot cautat pe net de 6 luni, am tot citit pana sa dau banii, inca nu i-am dat.
          vroiam ( si inca vreau ) sa montez pe corolla mea un kit HB4 xenon.
          am ales o firma, care vinde matsusita sau hella cica originale, cel putin asa spun.
          Din ce citesc pana acum fiind destul de impartial si sceptic aflu ca Hella nu produce decat pentru fabricile auto, nu si aftermarket. Despre matsusita nu prea am gasit prea multe dar cred ca e acelasi lucru.
          Aveti mare grija pe ce dati banii si nu uitati ca becurile originale pe instaltii din fabrica sunt DR2, DS2.... ceea ce cumparam noi in kituri sunt niste becuri chinezesti sau coreene adaptate ca soclu. As vrea sa gasesc un kit original sa imi montez pe masina, dar cred ca singura sansa ar fi de la dezmembrari de pe undeva. In rest daca mai aveti informatii privind calitatea acestor kituri...
          sper ca nu am suparat pe nimeni care vinde kituri xenon

          Comment


          • #20
            Un kit de faruri de ceata after market unde pot gasi si eu,in alta parte fata de Toyota-astia te jupoaie de viu.

            Comment


            • #21
              incearca la Japan Parts la Obor, poate vind si altceva decat consumabile
              daca vrei tutoriale privind montajul proiectoarelor spune

              Comment


              • #22
                Originally posted by David View Post
                incearca la Japan Parts la Obor, poate vind si altceva decat consumabile
                daca vrei tutoriale privind montajul proiectoarelor spune
                Tocmai ce veni de-acolo!Le cerusem o oferta de pret pt faruri de ceata-scump,domne',scump-1100ron perechea fara electrica(cabluri,butoane,etc.),iar consumabilele sunt chinezarii curate:intr-adevar ieftine,dar numai atat:filtru de ulei este micut,iar cel de polen zici ca e din hartie creponata!

                Comment


                • #23
                  da, ala de polen e o gluma proasta fata de ala original.are de 3 ori mai putine pliuri, e singurul pe care l-am pus pe masina, altul decat original. Chiar intr-o seara a inceput parbrizul sa se abureasca de nebun, mi-am dat seama ca de filtrul ala meserias este. data viitoare mai pun 1 milion si iau unu k lumea. interseaza-te daca ai cablurile trase totusi, echiparea poate exista. eu de exemplu am descoperit ca am cablurile si mufa ptr spalatorul de faruri...

                  Comment


                  • #24
                    instalatie H.I.D. (high intesity discharge (cred k am zis bine)) pt auris unde modelul de bec este h11 am cumparat instalatie xenon 6000k dar se pot pune si pana la 12000k cu 4,5 mil . cand vine revizia le dau jos mai am si boxtuning (ma rog -power box-) pe care de asemenea il dau jos stie cineva dinstanta dintre prezoane a auris ? sau specificatiile necesare pt a vedea cat este de mare janta pe care o poti monta pe masina fara sa frece /loveasca contra-aripa su ceva de genul pe acolo ? multumesc
                    muzican blana'

                    Comment


                    • #25
                      iti zic io
                      ai 114.3 distanta intre prezoane si ai grija ca la motorul de 2.0 nu poti pune jante mai mici de 16, de 15 nu intra datorita etrierului, discurile pe fata sunt mai mari decat la celalalte motorizari.
                      poti pune fara probleme pe 17

                      Comment


                      • #26
                        sal.am reusit sa pun xenonane aftermarket pe auris.arata si functioneaza impecabil.temperatura de culoare este de 6000K.a costat tot cu manopera 450ron.s-a imbunatatit cu mult vizibilitatea pe timp de noapte.am sa revin cu poze.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google