Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service Toyota Suceava (Revlaco)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Toyota Suceava (Revlaco)

    Am deschis un topic si pt. Toyota Suceava, ca suntem destul de multi prin BT si SV cu Toyote.
    Ieri am facut revizia de 15.000km la ei:
    - s-au mutat in sediul nou, din ala "3S", arata f. bine
    - programare cu o saptamana inainte
    - ora programata a fost respectata, nu am stat deloc sa astept
    - oameni serviabili si saritori, sunt toti tineri, cam de varsta mea, si asta se cunoaste
    - pretul estimat comunicat prin telefon a coincis cu cel factura
    - cat s-a facut treaba am putut vedea tot ce se intampla prin fereastra special amenajata, dar am preferat sa calaresc masinile din showroom
    - mi-au dat restul de ulei (vreo 300ml) - Mobil 1 5W30 ESP Formula
    - pret: 587lei, din care 1 ora manopera x 75lei f.TVA

    Impresia generala buna spre f. buna ... parca a lipsit ceva, nu stiu ce.....poate capsulele de cafea de la espresor, care "tocmai" s-au terminat
    Avensis SW 2.0 D-4D & Celica 1,6L

  • #2
    Am facut la Toyota Suceava revizia la 1 an toyota yaris.
    -progamare cu 2 zile inainte
    -personalul foarte amabil
    -nu am asteptat deloc, masina a fost preluata imediat ce am ajuns.
    -410 lei (ulei Mobil 1 5W30 ESP Formula)
    -poti sa urmaresti cum lucreaza la masina ta printr-un perete de stica, in timp ce esti servit cu cafea sau ceai. La inceput m-am uitat un pic, dar pe urma am inceput sa ma uit la masinile de prin showroom.
    -cand mi-au adus masina mi-au dat si restul de ulei (aprox. 1 litru)
    Impresia generala buna spre f. buna. Asa cum spunea si Gabi parca ai totusi impresia ca lipseste ceva, dar nu poti sa spui exact ce. Concret nu pot sa le reprosez nimic.

    Comment


    • #3
      revizie 30.000km Avensis D-4D

      Am facut revizia de 30.000km, Avensis SW 2.0 D-4D.
      M-am programat cu 2 zile inainte, iar la service mi-a fost preluata masina imediat.
      S-au schimbat urmatoarele:

      - Ulei Mobil 1 ESP 5W30 = 7l x 50.42
      - Filtru ulei = 39.50
      - Filtru aer =90.76
      - Filtru combustibil = 186.55
      - Filtru polen = 135.29
      - Lichid frana = 37.82 (s-a completat putin)
      - Garnitura etansare = 3.61
      - Manopera = 2,5hx 85,00
      Toate preturile sunt fara TVA.

      Total cu TVA: 1260 lei, la care s-a aplicat reducerea de 15%.

      Mi-au facut si toate verificarile din oferta promotionala, aveam frana de mana dezechilibrata pe cele 2 roti.
      Toata distractia a durat aprox. 1h15min.

      Am profitat de reducere si mi-am pus si aparatorile de noroi fata+spate (107 lei/set cu reducerea de 15% aplicata).
      Mi se par al naibii de scumpe filtrele de motorina si polen ! Data viitoare le schimb eu.
      Last edited by gabi-BT; 08-04-2009, 07:20 AM.
      Avensis SW 2.0 D-4D & Celica 1,6L

      Comment


      • #4
        Am facut revizia de 45.000km la Avensis.
        - s-au schimbat uleiul, filtrul ulei si garnitura de la buson.
        - s-au facut verificarile gratuite din promotia de vara
        - pret 525 lei cu reducerile incluse (15% manopera si 10% ulei+filtru)

        S-a facturat 1h manopera (95lei f.TVA), si chiar am stat o ora.
        Banuiesc ca au fost intrebari ca de ce se factureaza o ora daca treaba se rezolva in juma' de ora, si s-a rezolvat cumva si aceasta problema
        Din pacate mi-au gasit lichidul de racire scazut in vasul de expansiune si s-a constatat ca e din cauza pompei de apa: se va schimba pompa gratuit, pe garantie.

        Placutele de frana duc sigur pana la 60.000, in schimb cel tarziu in primavara tb. sa schimb gumele.

        In rest, baieti serviabili, amabili, n-am stat deloc sa astept preluarea masinii.
        Ca o bila neagra, dar care tine mai mult de politica firmei decat de cei care lucreaza acolo, ora de manopera a crescut de la 85 lei la 95 lei f.TVA., si vad acum ca la sfarsitul lui 2008 era chiar 75 lei.
        Last edited by gabi-BT; 08-05-2010, 15:01 PM.
        Avensis SW 2.0 D-4D & Celica 1,6L

        Comment


        • #5
          Originally posted by gabi-BT View Post
          ...Din pacate mi-au gasit lichidul de racire scazut in vasul de expansiune si s-a constatat ca e din cauza pompei de apa: se va schimba pompa gratuit, pe garantie. ...
          Am fost ieri si mi-au inlocuit pompa de apa. S-a schimbat pe garantie, pretul pompei, cf. deviz a fost 680 lei f.TVA, + 1 l lichid racire + 2 ore manopera (chiar au stat 2 ore).
          S-a reprogramat si ECU, mi-au gresat si mecanismul de la pedala de ambreiaj care scartaia.
          100% multumit.
          Avensis SW 2.0 D-4D & Celica 1,6L

          Comment

          Working...
          X
          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
          Politica de Securitate Google