Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

sistem NAVI RAV4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sistem NAVI RAV4

    SAL
    sunt nu pe forum
    am cumparat o toyota rav4 din GRMANIA D CAT 177 CP si vreu un sistem de navigatie pentru ea
    daca stie cineva de unde se poate lua
    pe bord am CD MP3PLAIER CU 6 CD-URI
    MULTUMESC

  • #2
    Am eu dvd-uri 2 DIN cu Divx, GPS Igo 2008, tv-tunner, au mai luat si alti membri de pe forum de la mine.
    Okazii.ro - cel mai mare portal de licitatii online gratuite din Romania, unde poti sa vinzi online sau sa faci cumparaturi online. Gasesti aici cele mai multe okazii si licitatii electronice pentru produse din toate domeniile.

    ymsgr: marcel_titieni

    Comment


    • #3
      Ma intereseaza daca exista un sistem ce se integreaza estetic cu bordul unui RAV4 D6D 2007 care sa detina urmatoarele functii:

      DVD-Player ( DVD, DIVX, MP4, WMV .. etc )
      GPS
      compatibil cu magazia de CD-uri a masinii
      compatibil cu comenzile de pe volan
      intrare video pentru camera reverse
      bluetooth telefon

      Marca, model , eventual un link ?

      Mentionez ca masina are un sistem de navigatie, dar afisajul e intr-un LCD mic, in bordul masinii.

      Multumesc anticipat!

      Comment


      • #4
        Dupa indelungi cautari pe net am gasit ceva care conform celor spuse in descrierea licitatiei, ar fi compatibil cu toate comenzile de pe volan si CD-Changerul standard al masinii:



        Stie cineva mai multe informatii despre acest DVD Player multifunctional ?

        Comment


        • #5
          Am avut eu unul anul trecut!

          Salutare!

          Am un Rav4 D-CAT cu magazie de cd-uri si vreau sa va spun ca am comandat anul trecut prin primavara un asemenea produs de la A-SURE, direct din china. Nu a fost scump, mufele se potriveau, dar nu vedea comenzile pe volan pentru ca ii trebuia ceva analog nu digital, divx-ul nu stia mare lucru, decat vreo 2 comprimari, subtitrare nu, plus ca butoanele luminau albastru, ceea ce nu se potrivea cu nimic si lumina era deranjant de puternica.
          Sunt distribuitor de dvd-uri cu gps de 1 an jumatate, importator autorizat witson si lmdigital si cunosc piata asiatica. Pentru RAV4 nu exista dvd cu navi dedicat, doar 2 DIN universal si cu rama adaptoare. Exista si comercializez pt Landcruiser, Corolla samd.
          Mai multe produse gasiti pe www.witson.com
          Daca va tine portmoneul, varianta cea mai tare ar fi un kenwood dnx 8220 cu adaptor pac audio pentru comenzi volan.(in total cam 6000 RON)

          Comment


          • #6
            Salut "xenonshop"

            Mersi mult pentru informatii! Chiar ma gandeam daca se poate schimba culoarea butoanelor ... . Chestia cu lumina prea puternica de la butoane chiar poate fi o problema pe timp de noapte. Sa inteleg ca nu se poate ajusta intensitatea luminoasa la butoane ?

            Spune-mi te rog despre modelele Witson, sunt compatibile cu comenzile de pe volan ? Daca nu, exista vre-un adapor in sensul asta ?

            Se poate schimba culoarea butoanelor la Witson ? ( in caz de nu se potriveste cu cea din bord ).

            Cum as pute sa intru in posesia unei liste de preturi pentru modelele 2DIN DVD/Navi ?

            Multumesc anticipat pentru raspuns!

            Comment


            • #7
              Nu se potriveste nimic din gama witson perfect la rav4. De fapt, singurele produse 2 DIN care se potrivesc sunt kenwood si pioneer. Kenwood e super pt ca se poate pune toata harta Europei la nivel de numar de casa (foloseste hartile Garmin) inclusiv Romania, avertizare camere radar, Pioneer suna mai bine dar nu are divx si hartile cam sufera. Culorile butoanelor si intensitatea se pot schimba pe ele, iar comenzile volan merg cu ajutorul unui adaptor de 130 de euro.

              Comment


              • #8
                Pentru cei interesati de sistemul de navigatie original RAV4 TNS310 Plus, vizitati acest link: http://www.forumtoyota.ro/forum/show...=6761#post6761

                Incepand cu luna Noiembrie 2008 va fi disponibila si harta Romaniei.

                Comment


                • #9
                  salut pe toti cu rav 4

                  am un audi a4 si vreau sa l schimb cu o toyota rav 4 dar as prefera sa cumpar un rav 4 cu tot cu navigatie mare cu dvd.mi as dori un rav 4 de 177 cp dar sunt putine si eu nu prea am banuti multi,as mai da diferenta c am 5-6000 plus audi meu care este din 2005.totusi as vrea sa va intreb care este diferenta la d-cat si daca puteti sa mi spuneti de ce sa ma feresc.va multumesc.puteti sa mi scrieti si pe email cristi_iana@yahoo.com

                  Comment


                  • #10
                    Cine doreste un sistem de navigatie original pt RAV4....500 euro negociabil

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by toyotafocsani View Post
                      Cine doreste un sistem de navigatie original pt RAV4....500 euro negociabil
                      si ceva harti nu gasesti?

                      Comment


                      • #12
                        are cineva navi CASKA CA 3667 pus pe rav; la ce bani la-ti luat daca e din alta parte decat de la cei de la booster.ro? ma intereseaza daca este asa de destept precum zic acestia si daca aveti cumva si senzori de presiune pt. roti.; eu am vazut ceva similar (adica tot CASKA) pe VW dar o versiune ceva mai veche care nu are toate nebuniile pe care le are CA 3667 si omu este foarte multumit de el si- l are de vreo 4 ani si nu a facut nici o problema. deci cred ca Ca 3667 ar fi o alternativa destul de buna la TNS_uri ba chiar au anumite chestii suplimentare fata de acestea si preturi cu cel putin 40% mai mici decat TNS_urile cu tot cu harti.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by toyotafocsani View Post
                          Cine doreste un sistem de navigatie original pt RAV4....500 euro negociabil
                          il mai ai ?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cnecula View Post
                            il mai ai ?
                            s-a vandut de multa vreme

                            Comment


                            • #15
                              Salutare. Am o Toyota Rav4 din 2006, cu navigatie, iar pe afisajul navigatiei a aparut acest mesaj: "A program cannot be read. Please consult to a dealer". Stie cineva cum sa rezolv problema ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google