Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

audio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • audio

    salutare tuturor.
    stie cineva ce model de mp3 este pe toyota avensis. daca da as vrea sa stiu daca se poate pune un tun de bas la sistemul audio al masinii fara modificari. mersi anticipat
    AVENSIS 1.6 VVT-i

  • #2
    cred ca ai gresit masina...

    doamne ce ii urasc pe astia care cumpara avensis, ea fiind o masina de familie si vor sa o tuneze...
    cum sa pui tub de bas? mai gandeste-te

    Comment


    • #3
      Imi pare rau, dar un "tun de bas" nu este tuning... parerea mea... doar daca nu va schimba forma si comportamentul autovehicolului de la atata si atata bas.
      Summer - Corolla, Winter - Corolla ...
      E12 2006 1.6 110CP SOL

      Comment


      • #4
        Hop si eu cu parerea intr-un domeniu unde nu-s as. Competentzele mele se limiteaza la partea mecanica si imi cunosc lungul nasului. Cred totusi ca echiparea masinii cu o instalatie audio performanta , chiar daca vorbim de o familie in sensul comun al termenului tine de gustul fiecaruia . Chiar daca prin acel ''tun de bas'' rasuna Adi Minune , Vali ( furtuna ) Vijelie e.t.c.............

        Comment


        • #5
          cred ca 23nst s-a referit ca faci un tuning la sistemul audi-o si mi se pare foarte ok dc nu daca ai loc in portbagaj de un tub de bass de ce sa nu pui daca iti place sa auzi cum suna din spate basu cand conduci parerea mea

          Comment


          • #6
            o parere proasta alex olteanu...
            mi-l si imaginez pe leonard la semafor, cu bubuiala in portbagaj si tabla vibrand... avensis nu-i pt asa ceva!!!

            Comment


            • #7
              orice masina merge tunata !!!
              dar,asta nu inseamna ca daca ai pus niste jante misto pe ea,o folie,ai scapat de grilele cromate de pe ea,ai pus o toba sport,si ai lasat-o cu 4-5 cm mai jos dintr-o suspensie sport,nu inseamna ca ai tunat-o , ci doar personalizata...
              Putini fac ceea ce inseamna cu adevarat tuning...eu zic pana si avensisul ar arata super bine cu modificarile descrise mai sus...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Cristi_XP View Post
                orice masina merge tunata !!!
                dar,asta nu inseamna ca daca ai pus niste jante misto pe ea,o folie,ai scapat de grilele cromate de pe ea,ai pus o toba sport,si ai lasat-o cu 4-5 cm mai jos dintr-o suspensie sport,nu inseamna ca ai tunat-o , ci doar personalizata...
                Putini fac ceea ce inseamna cu adevarat tuning...eu zic pana si avensisul ar arata super bine cu modificarile descrise mai sus...

                Asta cam asa este. Daca ma intrebati pe mine , la ora actuala NIMENI IN ROMANIA NU FACE TUNING IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI. Exista poate imoprtatori de piese de tuning dar Tuning in sensul pe care il inteleg eu....pauza fratilor. Tuning inseamna practic o mini uzina de automobile care sa proiecteze , testeze si produca componente ale unor automobile deja produse pe scara larga. AMG , Brabus , Hamman , Lorinser , Alpina , sau Irmscher sunt cativa ( am citat din memorie cativa )....care modifica inclusiv suspensiile si care le testeaza in competitii. Nu un importator de spoilere , praguri si tobe de esapament.....

                Comment


                • #9
                  din ce stiu eu la toyota se foloseste Panasonic ca accesorii audio. Asa i s-a spus unuia in show room!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Cristi_XP View Post
                    orice masina merge tunata !!!
                    dar,asta nu inseamna ca daca ai pus niste jante misto pe ea,o folie,ai scapat de grilele cromate de pe ea,ai pus o toba sport,si ai lasat-o cu 4-5 cm mai jos dintr-o suspensie sport,nu inseamna ca ai tunat-o , ci doar personalizata...
                    Putini fac ceea ce inseamna cu adevarat tuning...eu zic pana si avensisul ar arata super bine cu modificarile descrise mai sus...
                    De acord cu opinia ta, Cristi.
                    Pe de alta parte, nu vibreaza chiar asa tabla la Avensis.
                    Leonard, poti sa pui subwoofer fara probleme, indiferent de ce tip de unitate ai. Poti sa pui o varianta simpla, la care nu prea ai reglaj independent de bas, dar poti sa pui un procesor de sunet si atunci faci ce vrei tu. Problema este cati bani ai pt asta.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by 2fast4u View Post
                      cred ca ai gresit masina...

                      doamne ce ii urasc pe astia care cumpara avensis, ea fiind o masina de familie si vor sa o tuneze...
                      cum sa pui tub de bas? mai gandeste-te
                      Ai dreptate. Prea rapid si prea furios pentru mine (la figurat bineanteles).
                      Da ce te-ai suparat asa omule ca vreau sa-mi pun tun de bas in avensis?
                      Crezi ca un tun de bas este neaparat pentru ascultat manele la semafor?
                      Imi pare rau pentru tine dar cred ca esti cam limitat daca asta este viziunea ta pentru un tun de bas.
                      Sa stii ca suna bine si un Robert Schumann intr-un tun de bas. mai ales daca e alegrro. Eu ce sa zic acu despre tine daca tu " ii urasti pe astia care cumpara avensis, ea fiind o masina de familie si vor sa o tuneze..." ca esti cam bosorog?
                      Dar sa stii ca nu te urasc. Asa te-a lasat pe tine mama natura, mai inteligent
                      AVENSIS 1.6 VVT-i

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by 2fast4u View Post
                        o parere proasta alex olteanu...
                        mi-l si imaginez pe leonard la semafor, cu bubuiala in portbagaj si tabla vibrand... avensis nu-i pt asa ceva!!!
                        2fast4u multe masini au in zilele noastre din fabrica asa ceva. Vezi mazda 6 modelul nou de exemplu. Oricum intre timp am renuntat la idee pentru ca o implementare de calitate costa mult.
                        Last edited by leonard; 11-15-2010, 08:34 AM. Reason: mai postasem un mesaj aproape identic
                        AVENSIS 1.6 VVT-i

                        Comment


                        • #13
                          Daca imi permiteti voi interveni si eu aici ... un tun de bas este util in orice portbagaj, va spun ca dupa ce sofezi cu asa ceva in portbagaj (mai ales daca iti place muzica {paranteza-n paranteza, indiferent de gen, desi eu sunt anti-manele, fiecare asculta ce ii place}) nu mai vrei sa sofezi fara. Sunetul este total diferit, iar bas-ul pe care il ofera tunul din portbagaj ...
                          Ca sa nu ma intind pe kilometri de post, cine vrea, cui ii place muzica, montati tunuri... de bas.

                          PS: Sfat: folositi cabluri speciale, din alea groase(se gasesc in comert) nu mergeti pe premiza ca daca merge la priza merge si la 12 v, ca nu e asa

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google