Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

[Vand] tavite portbagaj personalizate, covorase / presuri auto, bandouri.10% reducere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Salut!

    dedora - iertare pentru intarzierea rusinoasa, dar pur si simplu nu am avut vreme.
    Mai jos sunt pozele cu cotiera de Yaris 2006-prezent.

    Ceau!

    www.rimimg.ro
    0720.699655 , 0256/275273 L-V 8-18 ; S 9-15
    Attached Files
    Last edited by themircea; 06-01-2010, 06:26 AM.

    Comment


    • #77
      Salut!

      Pentru covorasele de mocheta a aparut un material nou: il cheama Elegant, mocheta e produsa in Belgia, spatele e cauciuc impermeabil, exista 4 culori.
      Pretul covoraselor din acest material pentru masini cu pana la 5 locuri este 117 ron, fata de 100 ron covorasele din mocheta Caliber sau Carrera.
      Mai multe detalii pe http://www.rimimg.ro/catalog/extra_i...718a0fbe87fdc8

      Ceau!

      www.rimimg.ro
      0720.699655 , 0256/275273 L-V 8-18 ; S 9-14
      Attached Files

      Comment


      • #78
        Salut. Tavita portbagaj pentru auris? Multumesc

        Comment


        • #79
          Salut!

          RazvanBMA - sunt pe stoc. 151 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit.

          Ceau!

          Comment


          • #80
            Salut Mircea, am vorbit azi cu o domnisoara de la firma.... imi poti pune o poza cu o tavita de portbagaj de auris ... eventual daca ai si una in portbagaj? .. Iti multumesc

            Comment


            • #81
              Salut!

              RazvanBMA - sunt pe http://www.rimimg.ro/catalog/tavite-...agaj-c-21.html cateva mii de poze cu tavite. Din pacate, chiar cu Auris nu avem poze si la cat avem de lucru nu pot sa-ti promit cand vom avea timp sa facem...
              Oricum, nu consideri relevante, definitorii si exemplificative toate celelalte mii de imagini?

              Evident, forma celei pentru Auris este identica formei portbagajului, iar celelalte detalii de finisare si executie sunt cele din poze.

              Ceau!

              Comment


              • #82
                salut. ma intereseaza si pe mine o tavita de portbagaj pentru o toyota corolla sedan din 2006 1.4 vvt-i. cred ca modelul este e12.

                Comment


                • #83
                  Salut!

                  cata2174 - da, E12 Sedan este pe stoc. 154 ron, minus 10% sau curierat rapid gratuit.

                  Ceau!

                  Comment


                  • #84
                    Tocmai am facut si eu o comanda pt o tavita portbagaj de Corolla E12 si sunt tare nerabdator sa o vedem cum arata !!!

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by kappa View Post
                      Tocmai am facut si eu o comanda pt o tavita portbagaj de Corolla E12 si sunt tare nerabdator sa o vedem cum arata !!!
                      Sunt super incantat de promptitudinea de care sa dat dovada !!!! FELICITARI !!! Se potriveste perfect .. Multumesc !! Se poate si asta in Romanica noastra

                      Comment


                      • #86
                        Salut!

                        kappa - Ma bucur ca-ti place si iti multumesc pentru ca esti clientul nostru si pentru vorbele bune!

                        Iti stam la dispozitie si pe viitor!

                        Ceau!

                        www.rimimg.ro
                        0720.699655 , 0256/275273 L-V 8-18 ; S 9-14

                        Comment


                        • #87
                          La Multi Ani, sanatate si numai bine, tuturor!

                          Comment


                          • #88
                            Salut creaza un topic nou anuntului tau citeste intai regulamentul si conformeaza-te, merci
                            Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                            Comment


                            • #89
                              Salut, Mushu!

                              A aparut un punct nou (pct.12) in Regulament. Pentru a ne conforma acestuia scriu:

                              Am citit Regulamentul si sunt de acord cu prevederile acestuia.

                              In afara folosirea in cateva ocazii a fonturilor colorate pentru a accentua titlul sistemului de reduceri pentru forum, nu gasesc alta problema, contraventie sau incalcare de reguli la topicul meu. La vremea respectiva nu erau interzise cu desavarsire culorile, ci doar uilizarea lor in exces.

                              Spune-mi, te rog, chiar trebuie sa creez un topic nou?

                              Multumesc!
                              Last edited by themircea; 01-10-2011, 03:42 AM.

                              Comment


                              • #90
                                Salut, ma intereseaza un covoras pt Hilux, model extra cab, 2 usi , 4 locuri, pt compartimentul din spate.As prefera sa fie continuu, dintr-o singura piesa.

                                Aveti asa ceva ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google