Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar Avensis !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Avensis !

    Salutare tuturor,
    M-am hotarat sa imi achizitionez un autoturism si pentru ca sunt un fan Toyota as vrea sa cumpar o TOYOTA AVENSIS.
    Masina pe care o doresc as vrea sa fie dupa anul 2007 (modelul T25), motor diesel (de preferat 2.0 d4d). As prefera ca masina sa aiba pana in 100 000 km.
    Am la dispozitie maxim 9000 euro.

    Multumesc frumos anticipat pentru oferte.
    Cu stima,
    Bogdan

  • #2
    Originally posted by btoader22 View Post
    Salutare tuturor,
    M-am hotarat sa imi achizitionez un autoturism si pentru ca sunt un fan Toyota as vrea sa cumpar o TOYOTA AVENSIS.
    Masina pe care o doresc as vrea sa fie dupa anul 2007 (modelul T25), motor diesel (de preferat 2.0 d4d). As prefera ca masina sa aiba pana in 100 000 km.
    Am la dispozitie maxim 9000 euro.

    Multumesc frumos anticipat pentru oferte.
    Cu stima,
    Bogdan

    Toyota Avensis - Autoturisme Second Hand
    8200 Euro

    Toyota Avensis D4D
    Pret: 8200 Euro
    Situatie acte: Inmatriculata
    Anul fabricatiei: 2006
    Km rulati: 92,000 km
    Stare: Normala
    Combustibil: Diesel
    Capacitate cilindrica: 1,998 cm³
    Putere: 125 CP (93 kW)
    Culoare: negru
    Judetul: Bucuresti
    Localitatea: Bucureşti
    Nume vanzator: sorin
    Telefon: 0745637288
    Dotari tehnice
    clima automata, geamuri electrice, geamuri electrice spate, oglinzi electrice, oglinzi incalzite, inchidere centralizata, servo directie, tempomat, volan reglabil, computer de bord, Immobiliser, jante aluminiu, alarma
    Dotari pt. comfort
    CD player, bancheta rabatabila, senzori parcare
    Dotari pt. siguranta
    ABS, ASR (sistem antipatinare), proiectoare ceata, ESP (program electronic de stabilitate), airbag sofer, airbag lateral
    Altele
    primul proprietar, servizata regulat, carte service
    Descriere
    toyota avensis, D4D, an 2006, unic proprietar, cauciucuri iarna bonus


    Depozit auto.ro masina arata foarte bine , recomand ca inainte de a da banii sa mergi cu ea la reprezentanta pentru o revizie amanuntita care costa in jurul a 150-200 de lei . Grabeste-te sa nu te prinda 15 martie si sa trebuiasca platita tampenia Rovanei
    Bafta !

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos pentru pont .
      Pacat ca are cutie automata.
      NU vreau nici un ruptul capului cutie automata.
      Mai astept si alte oferte sa vedem ce mai gasim ceva "manuale" prin zona si cu taxa deja platia. Nu ma grabesc sa achizitionez autoturisumul acum, imediat. Mai pot astepta ceva timp.

      Merci inca odata.
      Cu stima,
      Bogdan

      Comment


      • #4
        Originally posted by btoader22 View Post
        Multumesc frumos pentru pont .
        Pacat ca are cutie automata.
        NU vreau nici un ruptul capului cutie automata.
        Mai astept si alte oferte sa vedem ce mai gasim ceva "manuale" prin zona si cu taxa deja platia. Nu ma grabesc sa achizitionez autoturisumul acum, imediat. Mai pot astepta ceva timp.

        Merci inca odata.
        Cu stima,
        Bogdan

        Nu fi copil , masina are cutie manuala in 6+1 trepte - clima este automata ... Intra pe depozitauto.ro si vezi masina . Are culoare negru si este aceeasi masina ca a mea ! Un prieten bun si-a cumparat una ca asta dar cu 180000 km si de cate ori vorbesc cu el nu uita sa-mi multumeasca pentru sfat !

        Comment


        • #5
          Imi cer scuze. A fost o greseala de citire. Am inteles ca are cutie automata in loc de clima automata, cum ai scris si tu. Oboseala asta ......
          Multumesc frumos. Am sa iau legatura cu proprietarul si am sa merg sa o vad.
          Last edited by btoader22; 02-26-2013, 19:00 PM.

          Comment


          • #6
            Originally posted by btoader22 View Post
            Imi cer scuze. A fost o greseala de citire. Am inteles ca are cutie automata in loc de clima automata, cum ai scris si tu. Oboseala asta ......
            Multumesc frumos. Am sa iau legatura cu proprietarul si am sa merg sa o vad.
            Vad ca esti din Ploiesti . Ar fi bine sa-i propui proprietarului sa faci o proba de drum cu masina , evident pe banii tai . Mergi la Ploiesti la reprezentanta Toyota si fa masinii o inspectie totala . Te costa maxim 200 lei dar ai siguranta ca vei cumpara o masina pe care o cunosti . Bafta multa si te asteptam cu drag in randul nostru ! Nu uita sa ceri proprietarului Manualul Utilizatorului in limba romana , aceast lucru fiind garantia cumpararii din tara a masinii , in plus sa-ti dea cartea service care atesta toate reviziile . Cere la reprezentanta istoricul masinii pe baza codului VIN , e gratuit . Sper sa fie bine si sa ai parte de o masina asa cum ti-ai dorit !!!
            Last edited by vali44; 02-26-2013, 20:00 PM.

            Comment


            • #7
              Originally posted by vali44 View Post
              Vad ca esti din Ploiesti . Ar fi bine sa-i propui proprietarului sa faci o proba de drum cu masina , evident pe banii tai . Mergi la Ploiesti la reprezentanta Toyota si fa masinii o inspectie totala . Te costa maxim 200 lei dar ai siguranta ca vei cumpara o masina pe care o cunosti . Bafta multa si te asteptam cu drag in randul nostru ! Nu uita sa ceri proprietarului Manualul Utilizatorului in limba romana , aceast lucru fiind garantia cumpararii din tara a masinii , in plus sa-ti dea cartea service care atesta toate reviziile . Cere la reprezentanta istoricul masinii pe baza codului VIN , e gratuit . Sper sa fie bine si sa ai parte de o masina asa cum ti-ai dorit !!!
              Cred ca va fi cam greu sa il conving sa mearga cu mine pana la Ploiesti , insa putem sa mergem la un dealer in Bucuresti. Mai ales daca spune ca masina este servisata la dealer. Asta o sa vedem la fata locului.
              Multumesc frumos pentru toate informatiile. Sincer, deabea astept sa intru in randul posesorilor de Avensis (Toyota).
              Pana acum am mai vazut 2 masini (Avensis) in bucuresti dar am ramas dezamagit de cum s-au comportat proprietarii cu ele. Pacat de masinile astea ca sunt foarte bune.

              Multam inca odata si daca mai vedeti anunturi nu ezitati sa ma contactati . Sunt dispus sa vad multe masini pana am sa o aleg pe cea buna.

              Numai bine tuturor,
              Bogdan

              Comment


              • #8
                Am vorbit cu omul la telefon si mi-a spus ca masina este a cumnatulul lui, ca este lovita in fata, are radiatorul schimbat. Mai are si spoilerul spate vopsit.
                Prima inmatriculare a fost in toamna lui 2006 deci, nu are taxa platita.
                Acum habar nu am cat o sa fie taxa cea noua si nici nu cred ca as putea inmatricula masina pana in 15 martie cand o sa intre in vigoare noua taxa.
                Ramane sa ma mai interesez.
                Pana atunci posesorii care vor sa vanda ii astept.
                Am banutii pregatiti, masina sa fie buna.


                Numai bine tuturor !!
                Bogdan

                Comment


                • #9
                  Originally posted by btoader22 View Post
                  Am vorbit cu omul la telefon si mi-a spus ca masina este a cumnatulul lui, ca este lovita in fata, are radiatorul schimbat. Mai are si spoilerul spate vopsit.
                  Prima inmatriculare a fost in toamna lui 2006 deci, nu are taxa platita.
                  Acum habar nu am cat o sa fie taxa cea noua si nici nu cred ca as putea inmatricula masina pana in 15 martie cand o sa intre in vigoare noua taxa.
                  Ramane sa ma mai interesez.
                  Pana atunci posesorii care vor sa vanda ii astept.
                  Am banutii pregatiti, masina sa fie buna.


                  Numai bine tuturor !!
                  Bogdan
                  Pacat , in poze masina arata ok .... incerc sa-ti gasesc altceva tot in aproprierea ta ... poate dai si tu o bere la o eventuala intalnire a toyotistilor !!!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by btoader22 View Post
                    Am vorbit cu omul la telefon si mi-a spus ca masina este a cumnatulul lui, ca este lovita in fata, are radiatorul schimbat. Mai are si spoilerul spate vopsit.
                    Prima inmatriculare a fost in toamna lui 2006 deci, nu are taxa platita.
                    Acum habar nu am cat o sa fie taxa cea noua si nici nu cred ca as putea inmatricula masina pana in 15 martie cand o sa intre in vigoare noua taxa.
                    Ramane sa ma mai interesez.
                    Pana atunci posesorii care vor sa vanda ii astept.
                    Am banutii pregatiti, masina sa fie buna.


                    Numai bine tuturor !!
                    Bogdan


                    Toyota Avensis
                    8 300 EUR Brut pret negociabil
                    fabricatie: 2007 2.0 diesel Berlina rulaj: 86 000 km

                    Confort: inchidere centralizata, senzori parcare, senzori ploaie, geamuri electrice+5 mai mult

                    Securitate: ABS, controlul tractiunii, ESP, airbag-uri+1 mai mult

                    Caracteristici: jante aliaj, geamuri colorate, proiectoare ceata

                    Salveaza


                    Pe AUTOVIT.RO
                    Masina este modelul LUNA , cutie manuala 6+1 trepte , si tot ce tine de modelul Luna .

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by vali44 View Post
                      Pacat , in poze masina arata ok .... incerc sa-ti gasesc altceva tot in aproprierea ta ... poate dai si tu o bere la o eventuala intalnire a toyotistilor !!!

                      Iti dai deama ca berea va veni de la sine la prima intalnire a toyotistilor

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vali44 View Post
                        Toyota Avensis
                        8 300 EUR Brut pret negociabil
                        fabricatie: 2007 2.0 diesel Berlina rulaj: 86 000 km

                        Confort: inchidere centralizata, senzori parcare, senzori ploaie, geamuri electrice+5 mai mult

                        Securitate: ABS, controlul tractiunii, ESP, airbag-uri+1 mai mult

                        Caracteristici: jante aliaj, geamuri colorate, proiectoare ceata

                        Salveaza


                        Pe AUTOVIT.RO
                        Masina este modelul LUNA , cutie manuala 6+1 trepte , si tot ce tine de modelul Luna .


                        Nu gasesc masina pe autovit. Imi poti da un link pe PM ?
                        Te rog.
                        Eu sunt pe autovit de 3 ori pe zi si nu am gasit mai nimic pana acum.
                        Merci frumos

                        Comment


                        • #13
                          Foloseste acest motor de cautare pe autovit

                          Toyota Avensis
                          motor 1800-2000
                          combustibil - diesel
                          rulaj pana la 100000
                          Si vei avea 7 masini selectate , apoi e usor sa o gasesti . Bafta .

                          Pfaaaaa ... am verificat acum si nu mai este !!!! Ghinion ....
                          Last edited by vali44; 02-28-2013, 10:59 AM.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by vali44 View Post
                            Foloseste acest motor de cautare pe autovit

                            Toyota Avensis
                            motor 1800-2000
                            combustibil - diesel
                            rulaj pana la 100000
                            Si vei avea 7 masini selectate , apoi e usor sa o gasesti . Bafta .

                            Pfaaaaa ... am verificat acum si nu mai este !!!! Ghinion ....


                            Ghinion curat. Asta este. Alta. Mai sunt
                            Eu sunt pe autovit f des si nu am gasit nimic momentan. Mai caut si pe 4 tuning. Acolo apar masini care nu sunt pe autovit.
                            Multam fain pt ajutor

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google