Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Toyota 27-29 Martie 2009

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca se vor deranja ei asa de tare incat sa ne ofere conditii minunate in functie de cati sunt in camera ... daca eu sunt certat cu nevasta si nu vreau sa dorm cu ea in pat ??? Ma tem ca in staf-ul lor este un fost PCR-ist...sau un tip curios ....cat despre reducere , preferam sa nu o faca si sa ma lase dracu in pace , sa vin cu cine vreau , la ce ora vreau ... vom vorbi mai mult la fata locului ... oricum , vreau sa *simta * ca am fost acolo ... sa facem gratare , sa urle muzica , sa .... ne tina minte !!!!

    Comment


    • Sa inteleg ca din cauza emotiei toata lumea tace ? Mai sunt 10 zile .... sper sa nu mergem cu sania ...

      Comment


      • Mai am cauciucurile de iarna pe masina, asa ca poate sa ninga. Si antigelul vine de la Caracal !!
        Toyota Avensis 1.8 VVT-i

        Comment


        • Iar eu am coarda de tractat ... antigelul vine de la Vladila ... sambata merg la o *degustare* ... cat priveste pescuitul , cred ca ori il facem la copca , ori ne multumim cu o conserva .... sa vedem ...

          Comment


          • Astia care plecam din Bucuresti deja am stabilit ora si locul de plecare....
            11.30, parcare Metro Baneasa!
            Abia astept! Daca mai vrea cineva sa vina pe Bucuresti...spuneti, sa nu plecam fara voi!

            Am uitat, Akaiu07 mai aduce o persoana, cu o Toyota si a zis ca-i persoana foarte importanta! Ramane sa vedem cine-i persoana...
            2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
            2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

            Comment


            • Mai sa fie... doar nu o fi Raduleasca !!! Stiu ca are Toyota Prius.... hai ca am glumit !!! sper sa nu se supere nimeni ! Noi , *juvetii* vom veni pe valea Oltului . Plecam si noi tot cam la aceeasi ora cu voi ... voi stabili cu Zorro .... Stefan , sa nu lasi din haine acasa .... pune *combustibilul * langa tine ... e bun si cald !!! Mai vrei sa pescuim ?

              Comment


              • Mai sunt locuri? ma gandesc sa vin si eu

                Comment


                • Originally posted by vali44 View Post
                  Mai sa fie... doar nu o fi Raduleasca !!! Stiu ca are Toyota Prius.... hai ca am glumit !!! sper sa nu se supere nimeni ! Noi , *juvetii* vom veni pe valea Oltului . Plecam si noi tot cam la aceeasi ora cu voi ... voi stabili cu Zorro .... Stefan , sa nu lasi din haine acasa .... pune *combustibilul * langa tine ... e bun si cald !!! Mai vrei sa pescuim ?
                  Sa vorbiti si cu Legionaru (Zorro e posibil sa aibe numarul lui)!
                  @Tibinel: In centrul ecvestru nu mai sunt locuri, dar sunt locuri la Han, se pare! Persoana aceea misterioasa si-a rezervat camera in Han(situat la 4 km de Centrul Ecvestru, Han langa care se afla lacul, unde vrem sa pescuim). Poti suna maine la Danes: 0265772211 si poti rezerva camera in Han, sau in Pensiunea de langa Centrul Ecvestru(daca sunt locuri in Pensiune)! Tine-ne la curent!
                  PS. Bine ai venit pe forum!
                  2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                  2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                  Comment


                  • Stirile de la ora 10.00(fara cateva minute )
                    Am vorbit la Danes si Crama va fi libera sambata seara. Daca vremea va fi OK sambata seara, iesim la foc de tabara, gratar, o tuica fiarta si apoi intram in crama pentru "balotat"! Urmeaza sa primesc pe mail cele 3 variante de meniu "barbi cu cuie"(barbeque) si raspunsul pentru DJ(daca e liber sambata seara; daca nu, pun motocultoru sa cante...tot cu DJ incepe)!
                    8 zile ...
                    Attached Files
                    Last edited by StefanVVTi; 03-18-2009, 07:59 AM.
                    2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                    2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                    Comment


                    • Va salut si vreau sa stiu sigur daca mai sunt locuri unde sunteti cazati,nu la 4km distanta,daca da vin sigur adica 100% daca nu ,atunci pare rau, pe altadata.
                      Las un tel de contact 0723177316
                      Poate fi si apartamentul.
                      Se poate da o ultima strigare cu confirmare sigura?
                      Multumesc
                      Last edited by TIBINEL; 03-18-2009, 09:58 AM.

                      Comment


                      • cazare rezolvata

                        Comment


                        • Ma bucur ca s-a rezolvat! Suntem 18, si s-ar putea sa mai vina cineva care eventual o sa stea cu mine in camera!
                          2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                          2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                          Comment


                          • Hai sa eliminam suspansul.

                            Cristi Horvat e numele meu si culmea lucrez la vanzari la unul din centrele Toyota.
                            Cazarea am rezolvat-o la Pensiunea Danes. Speram ca voi putea pleca de vineri dimineata, dar prietena nu poate rezolva cu liberul, asa ca vom fii nevoiti sa plecam din Bucuresti sambata dimineata! Sper ca ne mai primiti
                            Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Sol MT - 3J6 - '08
                            BMW M3 Cabryo - E46 - SMG - Black - '04

                            Comment


                            • Bun venit pe forum. Va primim oricand! Cei care putem, plecam de vineri, in jurul pranzului(11.30). Incet, incet, ne-am strans 18 masini, desi initial bataia era pe la 12-13!
                              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                              Comment


                              • Salut Cristi . Socializarea este un element important in relatia vanzator-client ... ne faci surpriza de a veni cu un LC sa facem un drive-test ? Oricum , bun venit in randurile noastre , sper sa nu regreti ca te-ai amestecat cu *plebea* !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google