Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

intalniri toyotisti iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu doar pana vineri sunt in Iasi. In week-end merg si eu pe acasa. Daca vreti vineri seara cu cea mai mare placere dupa ora 5.
    Prowd owner of Toyota Supra MKIII

    Comment


    • #17
      de ce nu va uniti si cu celelalte forumuri de toyota ca si acolo sunt oameni doritori de intalnire

      Comment


      • #18
        Originally posted by Alexkon24 View Post
        de ce nu va uniti si cu celelalte forumuri de toyota ca si acolo sunt oameni doritori de intalnire
        Alex, nu e rea ideea. Fara a ofensa pe nimeni, cred ca forumurile au un ideal comun, acela de a-i apropia pe oameni, de a-i pune in contact si cred ca ar trebui sa coopereze intre ele, inclusiv la nivel de admin-i. Lanseaza tu ideea si pe alte forumuri, daca ai acces. Cat despre vineri, eu personal nu am nici o preferinta. Doar sa nu fie in timpul orelor de job ( ), adica dimineata. Ora 5 PM mi se pare OK.

        Hai ca repet strigarea, atunci, in "lumina" noilor date:

        Toyotisti ieseni, sariti - cu mic, cu mare - si dati-va cu parerea: facem un micro summit la releul TV de la Repedea, vineri, 20 iunie, ora 17:00?

        Apelul se adreseaza si vasluienilor, sucevenilor, botosanenilor, nemtenilor si - de ce nu? - bacauanilor sau altor specii de români care lucreaza, fiinteaza sau pot ajunge la Iasi, daca "e de acord si muschiul lor", la data si ora respectiva.

        Asadar, HAI CU MEETINGU' !!!

        IS 08 URS

        Comment


        • #19
          Eu vin cu cea mai mare placere. Ce rugaminte am. Daca cineva dintre voi poate sa imi dea un tel vineri pe la ora 4 (ma refer beep ca sun eu inapoi) ca sa plec de la birou si sa fiu punctual.

          Si a doua intrebare, cum se ajunge la releu si daca pot ajunge cu masina ce are garda la sol cat un pachet de tigari.
          Prowd owner of Toyota Supra MKIII

          Comment


          • #20
            Originally posted by SupraMKIII View Post
            (...) daca pot ajunge cu masina ce are garda la sol cat un pachet de tigari.
            E pe lung, sau pe lat? Super Long?

            SupraMKIII, treaba-i nasoala cu draci daca ai garda asa de mica. Schimbam locul, sa fie la sosea. Poate fi de exemplu curba de la Motel Bucium (partea de jos, unde incepe coborarea dreapta sau, ma rog, relativ dreapta spre Iasi), ca este loc destul, daca nu vin vreo 50 de Toyotisti, sau parcarea de la Motel. Iar daca e ocupat si acolo, poate fi intersectia situata mai sus de parcare, spre satul Paun. Cum se ajunge acolo? Simplu. Din Podu Ros o iei spre Pasarela Bucium sau spre fostul abator Tamaz. Sau spre "Trei Sarmale". Treci de "Trei Sarmale" si urci dealul. La curba periculoasa, de 90 grade, spre dreapta, cu prima latura in plan orizontal (nu e la deal) iar a doua in usoara urcare, in acelasi timp intersectie cu un drum secundar care o ia inainte, se cheama ca e curba de la vale de Motel. Ceva mai sus, pe stanga, e parcarea - unde multi opresc sa vada Iasiul de sus - si mai sus de parcare, spre stanga, e drumul care duce la Paun, localitate care de fapt "iese" si la DN 24.

            Acum, e o problema: eu zic ca nu tre' sa ne agitam daca suntem doar noi doi. Hai sa mai asteptam macar vreo trei ca noi si vedem atunci cum va fi. Altfel, riscam sa fim ca-n bancul ala cu concursul de "numere": "cum a fost?". "Demential. 12 «reluari»". "Si tipa?". "N-a venit". Poate ca pana vineri se mai gasesc cativa ieseni dornici sa participe la o intalnire a posesorilor de Toyota.
            Last edited by schiriac; 06-18-2008, 05:28 AM.

            Comment


            • #21
              Asa am mai vazut eu 4 tipe care stau in general seara pe Copou, cu o corolla si un rav4 cred, nu am fost atent la masini. Am sa vb cu ele sa vad daca le intereseaza.
              Prowd owner of Toyota Supra MKIII

              Comment


              • #22
                IS 74 MMC

                vin si eu la intilnire. Daca este sambata la ora 11.00 sunt in Iasi. Vineri la ora 17.00 nu stiu daca pot ajunge deoarece azi am vrut o pragramare la service Mega Auto si cel mai devreme ma puteau primi pentru o revizie abia prin iulie. Am optat pentru service-ul toyota din Bacau unde am programare facuta azi pentru vineri la ora 13.00 (la Bacau ma puteau primi si azi daca vroiam !!! ) Stau in Iasi si merg la service in Bacau... foarte tare.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by cristian74 View Post
                  IS 74 MMC

                  (...) Am optat pentru service-ul toyota din Bacau unde am programare facuta azi pentru vineri la ora 13.00 (la Bacau ma puteau primi si azi daca vroiam !!! ) Stau in Iasi si merg la service in Bacau... foarte tare.
                  Simpatica faza, Cristi . O fi din cauza ca Iasiul e mai aglomerat, s-or fi vandut mai multe masini pe aici si baietii nu fac fata. Nu dispera. Se poate si mai nasol .

                  Cat despre data intalnirii, hai sa vedem mai intai cati suntem, mai e timp azi si maine dimineata, sa ne facem un calcul. Si e nasol cu sincronizarea, ca de ex. SupraMKIII nu poate veni sambata . Daca nu iese acum, poate saptamana viitoare, cand nu va mai fi o problema cu vineri-sambata, sper. Oricum, banuiesc ca am mai avea de castigat si ceva adepti ai ideii, pe langa timp. Nu cred ca a avut timp sa afle multa lume din Iasi de intentia noastra de a ne intruni.

                  Comment


                  • #24
                    Daca nu iese acum, poate saptamana viitoare, cand nu va mai fi o problema cu vineri-sambata, sper. Oricum, banuiesc ca am mai avea de castigat si ceva adepti ai ideii, pe langa timp. Nu cred ca a avut timp sa afle multa lume din Iasi de intentia noastra de a ne intruni.[/quote]

                    Poate ca ai dreptate. Nici vremea nu prea tine cu noi in weekend-ul asta.

                    IS-31-MMC (IS-74-MMC e loganul )

                    Comment


                    • #25
                      k. cand se decide dati si la baiatu un telefon sa stiu cum ma organizez.
                      Prowd owner of Toyota Supra MKIII

                      Comment


                      • #26
                        Ma bag si eu la intalniri... Nici eu nu pot sambata...ca plec din Iasi. Pana la urma se mai tine diseara la 17:00 ???

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by duhne View Post
                          Ma bag si eu la intalniri... Nici eu nu pot sambata...ca plec din Iasi. Pana la urma se mai tine diseara la 17:00 ???
                          Salut, Duhne. Te asteptam si pe tine sa apari . Nu a mai fost sambata asta, nici vineri, caci unul nu putea sambata, altul vineri. Am lasat-o jos saptamana trecuta, poate la sfarsitul saptamanii asteia sa iasa ceva, daca ne mobilizam putin. Cred ca ar trebui sa stie mai multi totusi. Hai sa mai anuntam si pe alte forumuri, ce spuneti?
                          Si hai sa incercam sa stabilim o data si o ora care sa convina fiecaruia.

                          Va doresc o saptamana excelenta tuturor.

                          IS 08 URS

                          Comment


                          • #28
                            Asa cum am mai precizat si mai devreme, pana vineri seara ma descurc sa fiu in Iasi fara probleme. Saptamana asta la sfarsit am Salonul Auto la Piatra Neamt, dar daca este necesar gasesc o modalitate sa fiu vineri seara in Iasi fara nici o problema.
                            Prowd owner of Toyota Supra MKIII

                            Comment


                            • #29
                              Cine vine la evenimentul organizat de Toyota la Iasi, pe platoul Bucium? Cinematograful in aer liber? Hai, ca ma bate nevasta la cap sa mergem si nu vreau sa fim singuri pe acolo . Vineri, 20:30? Suna interesant, nu? Ce ziceti?

                              Comment


                              • #30
                                buna, sunt un nou user... am si eu o toyota avensis ... se fac intalniri in iasi ? unde si cand ? :-? ultimu post vad ca e de pe 02.07 asa ca intreb in viitor ce-o sa fie ???

                                daca da, anuntzati-ma si pe mine k ash vrea si eu sa ma prezint la o intalnire din asta :P

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google