Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare.s-a anuntat o ultima iesire la iarba verde inaintea frigului.cine doreste, cine pofteste.e vb de sambata 06.09.2008 la o pescarie in giroc.pt detalii intrebati-o pe AMP.
    hai sa ne adunam si sa o facem lata.

    Comment


    • Inainte de venirea frigului....

      ....m-am gandit sa ne mai adunam la o iarba verde,la un gratarel,o bericioasa si o voie buna....In concluzie,asa cum scria si Alex,am descoperit o locatie care mie una mi-a placut extraordinar de mult,iar Marius e in asentimentul meu.Este vorba de Pescaria Paradisul Verde,din Giroc,locatie aflata chiar la iesirea din localitate....Mi-a placut mult ca este curatenie,loc de joaca pentru copii,banci si mese,butuci mari de copaci ca mese si butuci mai mici ca scaune,are si bar in interior de unde se poate cumpara la preturi acceptabile,este foarte liniste,nu urla nici o muzica...e foarte relaxant.In plus,pentru a utiliza gratarele existente si eu am numarat doua gratare din acelea din piatra si inca vreo 3 portabile,din fier...se plateste o taxa de 4 lei de persoana,taxa numita de agrement...Deci putem veni cu carnita,micile si carnaciorii nostrii,cu bericioasele noastre,cu sucurile noastre,platim taxa si stam acolo o zi intreaga....cel putin eu asa am inteles.

      In concluzie,cine vrea sa vina haideti sa punem de-o intalneala sambata,6 septembrie 2008...ne intalnim acolo sau....ne intalnim intr-o locatie mai cunoscuta si mergem impreuna....asa ca haideti cu propuneri de intalneala....daca veniti cat mai multi incerc sa aflu mai multe despre locatie...
      Eu vin(doar in caz de Doamne fereste nu ajungem),vine Alexkon,vine Ovidiu....care mai veniti?

      Si ca ora am zis ora 10.00am...

      Comment


      • Bay fratilor....vad ca va inghesuiti,nu gluma,sa confirmati ca veniti la intalneala...faina treaba!Voi vreti,dar nu se poate,asa-i?

        Comment


        • salutare oameni buni.ce mai faceti de nu mai da-ti nici un semn?dam o intalnire spre wekend?

          Comment


          • mha fratilor nu mai zice niumeni nimik?
            ne mai intalnim prin tm?
            propun un sfarsit de saptamana sau inceput de saptamana viitoare.

            Comment


            • hai sa va zic ceva ce vb altii pe alte forumuri.AMP propune o petrecere de anul nou intre toyotisti.chestia este urmatoarea:s-a gasit o cabana la Poiana Marului unde e 30 lei cazarea pe noapte si unde sunt 17 locuri de cazare.ar fii frumos sa ne adunam cat mai multi si sa sarbatorim impreuna anul nou.hai care doreste sariti cu gura

              Comment


              • Revelion 2008-2009

                Asa cum scria si Alex,m-as bucura sa ne adunam cat mai multi sa serbam Anul Nou impreuna...drept pentru care caut zilnic locatii cat mai avantajoase pentru serbatorirea unui astfel de eveniment.
                Din pacate locatia de care scria Alex mai sus,cea de la Poiana Marului,era doar un exemplu....de altfel am sunat acolo si cabana e inchiriata pentru sarbatori de foarte multa vreme...deci no way sa accedem la ea.Asa ca in cautarile noastre am dat si de alte locatii,interesante si faine,problema fiind ca nu stiu numarul de persoane ce vor sa participe,drept pentru care ma simt legata de maini,caci nu pot merge sa discut pe concret si sa negociez.
                Ma bucur ca Alex a facut postarea si aici,eu am postat si prin alte parti....si abia astept doritorii sa ma anunte sa-i trec pe lista de Revelion in Banat.
                Pana acuma suntem adunati 9 adulti si 2 copii (ai mei,evident).

                M-as bucura mult sa fie citit postul meu si sa aflu un raspuns cat mai rapid...

                Hai sa auzim numai de bine!

                Comment


                • fratilor timisoreni ce faceti?nu mai punem de-o intalnire locala?propun eu...

                  VINERI 31.10.2008 , PARCARE IULIUS MALL , ORA 19.00

                  Comment


                  • Ne vedem,alex....vine si marius si cosmin...poate vine si ovidiu....hai ca ne adunam...

                    Comment


                    • stiu ca nu am mai trecut de mult timp pe forumul acesta,
                      insa am o intrebare,
                      urmatoarea intalnire cam pe cand va fi?
                      Last edited by Rãz; 11-13-2008, 20:29 PM.

                      Comment


                      • Dragii mei ...mi-e dor de voi ....
                        Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                        Comment


                        • Mushulicule....si noua...cel putin si eu si Marius ne gandim si vorbim despre concediul de as'vara....Dar azi,ca sa nu mai fi trist si sa-ti mai treaca dorul....imi permit sa te invit ,doar virtual din pacate,la o felie de tort si un pahar cu sampanie....
                          Hai sa auzim numai de bine!

                          Comment


                          • frati si surioare din timisoara si imprejurimi. JOI 29.01.2009 la ora 18.30 in parcare la mall, intalnire cu toyotistii.cine doreste si cine pofteste sa se anunte.repejor

                            Comment


                            • joia viitoare ? 05.02.09 ? unde cand cum?
                              muzican blana'

                              Comment


                              • fratilor, joi sau vineri 12-13.02 dam de o intalnire la timisoara?care vine mana sus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google