Thread: 1.8 Dual VVTI
View Single Post
Old 09-18-2008, 04:59 AM   #6
shtou
Member

shtou's Avatar

Send a message via Yahoo to shtou

Merci prietene de reply.
pt inceput:deci nu-mi recomanzi intake kit-ul de la k&n.posibil sa gasesc stock replacement de la TRD Japan?pt ca am vazut ca ar avea multe pe acolo si am impresia ca de la yasri-ul ts de 1.5 s-ar potrivi cel stock cu yaris-ul nostru.tu ce stii de asta?ca daca da..poate gasesc vreo sursa pe aici prin romania noastra care sa-mi aduca ceva de pe la TRD.tu stii ceva surse care ar putea aduce piese de la TRD japan sau USA?
-barele de rigidizare daa..am vazut pe ceva forumuri ca ar fi si fata si spate..cea de pe fata era montata pe un yaris de 1.8,iar cea de pe spate era de la TRD japan dar nu stiu daca se potriveste si pe cel de 1.8 ts..nu stiu pe ce yaris monta ala.tu cunosti ceva despre astea?stii vreo sursa?pret ceva?daca poti sa ma ajuti?
-arcurile nu prea le-as schimba la drumurile noastre mai ales ca mai conduce si sotia masina..si e urma imi canta ca o scutura toata ..
-short shiftul?am vazut iar pe TRD japan..se potriveste la a noastra masina?ce model/part number?poti sa ma ajuti si aici?pret,part number, brand-ul producator?
-tot pe TRD am vazut brake pads upgrade..oare merg si pe a noastra de 1.8?
pe trd JAPAN am gasit piese de tuning dar nu cred ca pt modelul nostru/ca la ei ii zice Vitz parca...
whatever..care din piesele de acolo ni s-ar potrivi si pe a nostra?
-te stresez acuma putin ..ca mnoo,vreau si eu sa o upgradez putin..da stiu despre compresorul de la trc elvetia ..dar la banii aia...nici vooorba...nu ar fi -ceva unichip de la dastek oare pt motorul nostru?
-te-ai bagat la liniute??face treaba?
-ceva bujii si mai smechere?..
-ce combustibil folosesti?se simte diferenta intre 95 si celelalte cu cifra octanica mai mare la a ta?pt ca eu cand am adus-o am bagat in germania si si...si sincer...cu benzina octanica mai mare parca nu mergea asa repede inclusiv acceleratiile si si consumu a crescut putin..i-a placut mai mult cea de 95..asa ca deocamdata aci la noi in tara am bagat de 95 de petrom...cumva ii mai bun la celelalte?

sper sa nu te superi pt atatea intrebari.....dar mnoo..sunt ca si copii cu jucariile..acuma vreau neaparat sa fac ceva upgrade pe masinuta..
daca poti sa ma ajuti cu ceva..
astept
multumesc

P.S.: modelul NPC91 de pe site-ul TRD japan ar fi echivalentul alei noastre?ma rog,cat ed cat..asta iis a ma ajute in alegerea pieselor care ar fi compatibile cu modelul nostru?sau care din codurile de la Vitz is cele mai apropiate de a noastra?ca ar fi si short shiftul si air filter stock replacement si si brake pads-uri...poti sa ma ajuti te rog frumos?

Last edited by shtou; 09-18-2008 at 05:09 AM.
shtou is offline   Reply With Quote