Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Corolla mea neagră

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gata au venit presurile maine le aduce curierul trebuia astazi dar am trecut adresa de acasa in loc sa o trec pe cea de la serviciu. Revin cu impresii maine.
    Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

    Comment


    • Gata au ajuns preșurile vin super sunt dintr-un cauciuc moale plăcut la atingere au și locașurile alea in care vin prinse la locul șoferului. Au dimensiuni perfecte și pentru locurile din spate și pentru locul pasagerului. De acum numai trebuie sa-mi scutur picioarele de fiecare data când este ud afara și ma sui in mașina.
      Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

      Comment


      • Mașina merge super nu am ce sa-i reproșez nu cred ca puteam sa fac o alegere mai buna
        Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

        Comment


        • Pai nah..o spun toate testele TÜV si/sau ADAC..era si culmea sa minta aia cu acele topuri de fiabilitate...cand te uiti pe ele..e plin de japoneze: Toyota la greu, Honda si Mazda
          Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

          Comment


          • Da nu uitam de frații de lux Lexus și Acura.
            Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

            Comment


            • 15000 km super mașinuța
              Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

              Comment


              • Am observat ca se consuma mai greu benzina de la Rompetrol decât cea de la PETROM cel puțin așa mi se pare mie. Poate cineva sa ma contrazică dacă este adevărat sau nu.
                Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                Comment


                • Mama mea și-a dat comanda de un yaris 1.5 active cvt cică o sa-i vina prin Aprilie. Mâine se duce sa plătească avansul. Asta ca și noutate in rest mașina merge ca unsa am făcut un drum Bacau - Otopeni - Bacau 4 oameni portbagajul plin consumul nu-l știu ca nu m-am uitat.
                  Last edited by dragoscojan; 02-26-2019, 12:56 PM.
                  Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                  Comment


                  • 17300 km mașina super.
                    Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                    Comment


                    • Mare lucru nu mai pot spune despre mașina decât ca marge ca și noua
                      Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                      Comment


                      • 33264AFC-53F5-4FAF-A8E6-972D9BB492D8.jpeg
                        Masina merge fără probleme continua sa mănânce kilometri.
                        Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                        Comment


                        • 20.000 km încă încântat de mașina și cred ca voi fi încântat și la 200.000 km
                          Attached Files
                          Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                          Comment


                          • Ce pot spune mașina este exact ce mi-am dorit nu ma pot plânge de mare lucru. Este perfecta pentru o familie de 3 membri sau chiar de 4 eu ma declar mulțumit de alegere și îi încurajez pe toți sa se suie intr-o Toyota sa vadă cum se simt. De exemplu la modelul nou bancheta spate este puțin cam tare fata de modelul care-l am eu cel puțin asta este părerea mea.
                            Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                            Comment


                            • 27000 km fără griji nu degeaba este mașina nr 1 in lume Încântat de mașina
                              Attached Files
                              Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                              Comment


                              • Buna ziua,
                                Stie cineva dimensiunile la janta et j ca am întrebat dealerul și nu știa ce sa-mi spună. Jantele de tabla sunt de 16”.
                                O zi frumoasa!
                                Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google