Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Corolla mea neagră

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by geographu View Post
    hmm..deci ma numar printre norocosi avand in vedere ca domnita mea are permis doar sa fie acolo (nu a mai condus de 7-8 ani)
    Mai cunosc un prieten care este la fel cu soția are permis doar așa sa spună ca are nu a condus fata tot de vreo 7-8 ani si-a luat omul acum mașina cu a/t cu gāndul ca poate o sa conducă si doamna lui.
    Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

    Comment


    • #32
      Am făcut 400 km nimic de reproșat tind sa cred ca nici la 40.000 nu voi avea ceva de reproșat.
      Attached Files
      Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

      Comment


      • #33
        Originally posted by dragoscojan View Post
        Am făcut 400 km nimic de reproșat tind sa cred ca nici la 40.000 nu voi avea ceva de reproșat.

        Omule, ti-ai luat TOYOTA ! Sa o stapaniti sanatosi fara evenimente ! Daca o vei exploata si intretine conform Manualului Utilizatorului, o sa ai cuvinte de lauda si dupa multi ani, istoria citeaza cazuri ....

        Comment


        • #34
          Astăzi Bacau - Onesi 6.4 % super consum.
          Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

          Comment


          • #35
            Onesti Bacau mers puțin mai alert eram fără copil doar cu soția.
            Attached Files
            Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

            Comment


            • #36
              Alte impresii:
              - foarte comoda la drum lung
              - accelerează bine după 3000
              - am făcut un test de 3-4 km pe la Cașin pe lāngă Onesti 4-5000 ture merge fără probleme
              - a apărut o data Brake Suport cānd a văzut in fata un gard im timpul testului
              - se īncălzește foarte repede nici nu am apucat sa rașchez tot prabrizul si gheata de pe celelalte geamuri era topita sau moale.
              Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

              Comment


              • #37
                Originally posted by dragoscojan View Post
                Alte impresii:
                - foarte comoda la drum lung
                - accelerează bine după 3000
                - am făcut un test de 3-4 km pe la Cașin pe lāngă Onesti 4-5000 ture merge fără probleme
                - a apărut o data Brake Suport cānd a văzut in fata un gard im timpul testului
                - se īncălzește foarte repede nici nu am apucat sa rașchez tot prabrizul si gheata de pe celelalte geamuri era topita sau moale.
                pai asta e frumusetea VVT-i-ului (dual VVT-i in cazul tau) : dupa 3000 de ture se transforma intr-o bestie
                Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                Comment


                • #38
                  Da nu se compara cu motoarele alea de 1.0 sau 1.2 de la concurenta.
                  Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by dragoscojan View Post
                    Da nu se compara cu motoarele alea de 1.0 sau 1.2 de la concurenta.
                    fara indoiala ca nu se compara! Pai 1.33 VVT-i -ul meu face de rusine 1.2 de pe Polo sau Fabia
                    Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                    Comment


                    • #40
                      Cum i-a spus cineva unui cunoscut care si-a luat tot Corolla noua ca mai bine īși lua un Opel astra din 2001 cum si-a luat el ca Toyota sunt mașini proaste.
                      Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by dragoscojan View Post
                        Cum i-a spus cineva unui cunoscut care si-a luat tot Corolla noua ca mai bine īși lua un Opel astra din 2001 cum si-a luat el ca Toyota sunt mașini proaste.
                        Cum sa spui asa ceva?? Eventual o Astra 1.7D cu 350 000km ca sa pice cate ceva la ea mereu, doar sunt ieftine piesele asa ca nu e mare bai! Acel "cineva" cred ca isi da cu pumnii in cap de alegerea facuta si de invidie hai sa "sape" si el pe altul, sa nu fie singurul fraier din curtea scolii! Altfel nu-mi explic cum poti insinua ca toyota sunt masini proaste, mai ales Corolla care se fac din 1966!! Jesus!
                        Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by geographu View Post
                          Cum sa spui asa ceva?? Eventual o Astra 1.7D cu 350 000km ca sa pice cate ceva la ea mereu, doar sunt ieftine piesele asa ca nu e mare bai! Acel "cineva" cred ca isi da cu pumnii in cap de alegerea facuta si de invidie hai sa "sape" si el pe altul, sa nu fie singurul fraier din curtea scolii! Altfel nu-mi explic cum poti insinua ca toyota sunt masini proaste, mai ales Corolla care se fac din 1966!! Jesus!
                          Da! Asa i-a spus .

                          Am ajuns la aproape 700 km continui sa cred ca am facut alegrea perfecta. Stii cum spune instinctul este vocea sufletului asta am simtit eu cand m-am suit
                          in corolla, mi-am spus asta este!
                          Last edited by dragoscojan; 12-28-2017, 12:59 PM.
                          Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                          Comment


                          • #43
                            Știe cinea cum se poate activa voice control butonul īl am pe volan dar cānd īl apăs imi spune ca funcția nu este activa.
                            Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                            Comment


                            • #44
                              La mulți ani cu sănătate si fericire !!!
                              Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                              Comment


                              • #45
                                Piatra Neamț - Bacau tragic aglomerat, ploaie, in mașina 4 adulți, ceata si noapte consum 5,5% foarte mulțumit ma declar.
                                Impresii:
                                - comfortabila
                                - dupa 3000 Rot/min depășești fără probleme
                                - consumul care este mai mic decāt ma asteptam.

                                O seara frumoasa!
                                Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google