Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

probleme aygo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu doar din 11.03.2007 am Aygo, deci nu puteam sa-mi spun parerea. Pana atunci am condus un Avensis.


    A! Inca ceva, inainte sa conduc Toyota eram convins ca numai nemtii stiu sa faca masini, dar mi-am schimbat parerea.
    Daca ar fi sa schimb vreodata marca Toyota as face-o doar cu LEXUS!
    :P
    Last edited by mihairomeob; 03-27-2008, 06:19 AM.

    Comment


    • #17
      Saptamana asta am fost la Toyota si mi-au zis ca pot instala ei alarma pe masina dar costa cam 1000lei si nu are senzor de soc.
      Cica daca o montez in alta parte pot pierde garantia, sa fie adevarat?

      Comment


      • #18
        e foarte posibil sa va pierdeti garantia pt ca se demonteaza fata portierei si alte chestii.dar daca e o firma care lucreaza in colaborare cu toyota atunci e posibil sa nu pierdeti garantia.trebe sa intrebati la toyota

        Comment


        • #19
          Am intrebat si au zis ca: s-ar putea sa pierd garantia.
          Ce sa zica si ei, ca doar le-ar conveni sa o puna ei.

          Comment


          • #20
            Incearca alta chestie...du-te si cumpara-ti alarma de unde vrei tu (bineinteles intreaba daca poti face asta)...si sa o monteze ei...sigur o sa fie mai ieftin si mai calitativa decat tampenia lor "originala"
            Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

            Comment


            • #21
              pai da, dar n-auzi ca zic astia ca-si pierde garantia daca o monteaza in alta parte

              Comment


              • #22
                Mai corect nu are cum sa iti impuna sa nu alegi anumite firme de alarme sau cine stie ce ...
                Astea sunt aberatii...cum dealtfel le fel imi ziceau si mie ca nu am voie sa imi montez parbrizul in alta parte ...eu l-am montat ....nu au zis nimica..
                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                Comment


                • #23
                  si eu vreau sa cumpar un AYGO pt sotie.Am condus o Kia Picanto si va spun sincer ca TICO e un VIS FRUMOS fata de Picanto!Astept de la cei care au AYGO sa scrie mai multe despre aceasta masina.Va salut si va respect!Este prima mea interventie pe forum.

                  Comment


                  • #24
                    Uite aici ai niste teste ale masinutelor: http://www.autoexpert.ro/el/arhiva/n...7-fortwo-aygo/



                    Ca posesor de aygo (de 2500km parcursi intr-o luna) pot spune ca m-am invatat cu masina si am senzatia ca ar fi un Kart, demarajul nu e extraordinar dar in viraje are stabilitate foarte buna. Are frane bune si consuma putin.

                    Comment


                    • #25
                      Am vazut ca are comportament de kart la un test facut de Top Gear ...superb ...jucau fotbal cu masinile (toate aygo)
                      Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                      Comment


                      • #26
                        Multumesc Mihai,am vazut materialul si este interesant.Nu stiu cat mai dureaza pana voi reusi sa-i cumpar sotiei un AYGO,dar nu voi renunta la marca.Despre alarma,eu te sfatuiesc sa ti-o cumperi tu si sa ti-o monteze la Toyota.Nu te pot obliga sa cumperi alarma lor.Eu am avut alarma de masina anterioara si nu au comentat.

                        Comment


                        • #27
                          Cu placere!

                          Mi-am luat azi o alarma si ma gandesc daca o montez singur sau merg la ei.

                          Si inca ceva: Vali vad ca ai o avensis de 2L d-4d, si eu am condus una 116.000km si nu am avut probleme. Am ales Toyota din nou pt ca m-a convins. M-am uitat si la Citroen C1 si Peugeot 107 si am vazut sub capota componente pe care scria doar TOYOTA. Am zis atunci ca o sa-mi iau masina originala. Si pe la Aygo sunt furtune, tevi, placa de pe roata de rezerva, presurile, etc pe care scrie: Aygo, C1, 107 dar nu am vazut nicio componenta pe care sa scrie doar C1 sau 107!
                          Last edited by mihairomeob; 04-09-2008, 19:49 PM.

                          Comment


                          • #28
                            Mergi la ei Mihai.Nu stiu ce oameni sunt la reprezentanta din Oradea dar citesc pe forum despre cei din Iasi cat de ROMANI sunt si ma gandesc cu scarba ca,noi ca romani,am reusit sa murdarim numele de TOYOTA prin comportamentul nostru!Ma bucur sa aud ca nu ai avut probleme cu Avensis-ul.Si eu am cautat mult pana am ajuns la Toyota si nu-mi pare rau.Sper sa am putin noroc si sa reusesc sa lucrez pentru ei la reprezentanta din Craiova.Atunci voi avea mai multe informatii tehnice despre produsele Toyota.Ne mai auzim.

                            Comment


                            • #29
                              Bafta Vali44 , daca ajungi acolo avem pile la topmotors.
                              Ai lucrat cumva in aviatie ?
                              Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                              Comment


                              • #30
                                Salut Zorro!Am vorbit azi despre tine la reprezentanta din Craiova.Poate ne vom intalni la Craiova.Da,am fost SOFER DE INALTIME 17 ani lungi si grei...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google