Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Comparatie consum - Carte vs Realitate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vali44
    replied
    Originally posted by Legionaru' View Post
    Eu ma asteptam sa te lauzi si tu cu un 3,8-4.0%.
    Eu am reusit cu a mea un 4,7%.
    Deh Florin , tu esti mai econom ... insa te rog sa nu uiti ca intre capacitatile motoarelor noastre al meu are * un ibric de 200 cmc * in plus !!!
    Acum serios , nu am reusit sub nici un chip sa scad sub 4,5 si crede-ma ca am incercat ...

    Leave a comment:


  • Legionaru'
    replied
    Eu ma asteptam sa te lauzi si tu cu un 3,8-4.0%.
    Eu am reusit cu a mea un 4,7%.

    Leave a comment:


  • vali44
    replied
    Originally posted by gabi-BT View Post
    Oricum, consum de 4,5 la ditamai barja nu prea mai auzi !
    Nu ma * iubesc * prea tare cu PC -ul dar astept un nepot sa vina acasa si am sa-l rog pe el sa ma ajute sa pun pozele de pe telefon unde se vede clar consumul de 4,5 si pe cele cu consumul total de 4,9 afisat la sfarsitul calatoriei .

    Leave a comment:


  • gabi-BT
    replied
    Oricum, consum de 4,5 la ditamai barja nu prea mai auzi !

    Leave a comment:


  • gabi-BT
    replied
    Originally posted by vali44 View Post
    De ce ma faci * sa dau din casa * ???
    Multumesc pentru sucul neacidulat ... . Mi-a facut mare placere sa va intalnesc si va astept in * tara prazului * !
    Ei si tu ... nu stiam cum sa aduc vorba.
    Si noua (PalCo, Far Eastern si Gabi-BT) ne-a facut o mare placere sa te intanim!
    Pacat ca n-a fost in weekend si ca n-a fost mai cald sa fi iesit undeva...
    Last edited by gabi-BT; 11-27-2010, 09:48 AM.

    Leave a comment:


  • vali44
    replied
    Originally posted by gabi-BT View Post
    Asaaaa... si la Botosani te-ai intalnit cu cineva?
    De ce ma faci * sa dau din casa * ???
    Multumesc pentru sucul neacidulat ... . Mi-a facut mare placere sa va intalnesc si va astept in * tara prazului * !

    Leave a comment:


  • gabi-BT
    replied
    Originally posted by vali44 View Post
    Multumec mult Cristi , am sa postez consumul mediu scos pe traiectul Caracal - Focsani - Bucecea-Bt - Botosani ...
    Asaaaa... si la Botosani te-ai intalnit cu cineva?

    Leave a comment:


  • vali44
    replied
    Originally posted by cristi98 View Post
    Vali, aici http://www.imageshack.us/ "Browse", "UPLOUD NOW", astepti pana-l "incarca" si apoi copiezi link-ul "Forum code" in post. Si asa poa' sa-l vada toata lumea indiferent daca-i logata 'au ba.
    Multumec mult Cristi , am sa postez consumul mediu scos pe traiectul Caracal - Focsani - Bucecea-Bt - Botosani - Piatra Neamt - Bacau - Jaristea-Vn - Bucuresti - Caracal . Computerul de bord a fost trecut pe zero la plecarea de acasa iar fotografiile sunt la intorcere fara nici o resetare pe parcurs . Consumul de 4,5 l-am scos cand am mers pana la Bucecea-Bt deoarece nu m-am grabit absolut deloc . Cand am sa pot descarca pozele de pe telefon am sa le postez .http://www.imageshack.us/ .
    Sper sa fi reusit ...

    Leave a comment:


  • cristitoyota
    replied
    Vali, aici http://www.imageshack.us/ "Browse", "UPLOUD NOW", astepti pana-l "incarca" si apoi copiezi link-ul "Forum code" in post. Si asa poa' sa-l vada toata lumea indiferent daca-i logata 'au ba.

    Leave a comment:


  • vali44
    replied
    Am vrut sa postez consumul mediu de 4,5 l / 100 km dar ma lovesc de faptul ca nu pot sa atasez fotografiile bordului decat prin intermediul Youtube si chiar nu ma pricep . Rog administratorii forumului sa faca ceva sa putem atasa fotografii mult mai simplu . Multumesc .

    Leave a comment:


  • Antheus
    replied
    Stie cineva daca economizoarele de benzina au vreun efect? A probat cineva asa ceva? Si inca o intrebare, este adevarat ca cipuirea duce la un consum km cu 1 litru mai mic? ptr ca m-am contrazis cu cineva ca nu are cum sa consume mai putin cu un litru masina din moment ce puterea creste..

    Leave a comment:


  • Petrescu111
    replied
    Klagenfurt - Vienna 6, 5litri/100km mers pe autostrada circa 335 km cu viteze de la 80 la 170 km/h.
    Vienna - Buc 1080 km viteza de la 50 la 190 km/ h, consum mediu 7, 5 ; stilul de condus sportiv, 12-14 ore cu 2 , 3 opriri

    Leave a comment:


  • Bodhi
    replied
    Originally posted by mahony View Post
    Eu cu 2.0 D4d-ul meul nu am scos sub 6 afara.Sic
    Datele problemei: drum Rm Valcea - Baia Mare (tur-retur=850 km (prin oras doar tranzitare a Sibiului, Cluj Napoca, astea fiind cele mai importante)) cu 44 litri (motorina Rompetrol cea ieftina). => undeva la 5,2 consumul. Asta a fost acum de Paste cu temperaturi de 5 pana in 15 grade afara si cu cauciucuri de iarna. S-a mers intins, sub 7 ore dus si cam tot atat la intors.

    PS: acelasi motor.

    Bafta!

    Leave a comment:


  • mahony
    replied
    Originally posted by 2fast4u View Post
    iti dai seama ca daca aveam un 2.0 d4d scoteam 3-3.5 litrii/100km lejer
    hai ca ma pricep la condusul economic
    Eu cu 2.0 D4d-ul meul nu am scos sub 6 afara.Sic

    Leave a comment:


  • avensis75
    replied
    Poate sa imi dea cineva un comsum de oras pentru Bucuresti cu un Avensis 2.2 diesel ?

    Leave a comment:

Working...
X
Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
Politica de Securitate Google