Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Toyota 27-29 Martie 2009

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa inteleg ca o lasam moale cu intalnirea ? Vad , cu regret , ca nu se prea inghesuie nimeni ... ne facem de ras in fata trabantisti-lor ? Eu cred in voi ... Stefan , Mushu , hai cu puterea de convingere...eu il aduc pe Zorro , promit .... si ceva palinca ....

    Comment


    • #17
      NU zic ca nu as merge....si vreau sa vin .....doar sa fie bani si timp, oricum HAI LUME!!!!! e super frumos....sper diseara sa imi mearga netul acasa sa vedeti cum a fost la danes....deci...c' mon .....
      Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

      Comment


      • #18
        Momentan suntem vreo 9, poate vine si Mushu, am fi 10, si mai sunt si altii care inca nu au postat, aici si pe celelalte forum-uri! 15 ne strangem sigur
        2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
        2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

        Comment


        • #19
          In sfarsit , ceva se misca .... m-am hotarat sa aduc si cativa litri cu vin de la Deveselu ... ananas ... fac astia un vin pe aici ... pentru 15 oameni cred ca aduc 15 litri ... daca se mai inscriu multi , intru in recesiune ...

          Comment


          • #20
            S-au mai inscris 2 persoane
            2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
            2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

            Comment


            • #21
              intalnire

              salutari. m-as baga si eu, impreuna cu sotia si cu yarisul nostru la intalnirea de la sfarsitul lui martie. ca si locatie, am prefera zona sibiului. ne mai auzim...

              Comment


              • #22
                1. vio
                2. StefanVVTi
                3. Marian
                4. steph
                5. kangaroo
                6. Lexy - 90%
                7. 22nst - 0%
                8. Akaiu07
                9. Sorin - 80%
                10. Legionaru - 80%
                11. ZORRO
                12. vali44(de pe un alt forum)
                13. Constantin - 50%

                Momentan, lista arata cam asa!
                Referitor la locatie, cu preturi mai bune, asteptam opinii despre Danes!
                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                Comment


                • #23
                  1. vio
                  2. StefanVVTi
                  3. Marian
                  4. steph
                  5. kangaroo
                  6. Lexy - 90%
                  7. 22nst - 0%
                  8. Akaiu07
                  9. Sorin - 80%
                  10. Legionaru - 80%
                  11. ZORRO
                  12. vali44
                  13. Constantin - 50%
                  14. Mushu 50%
                  15. bispider?
                  2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                  2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                  Comment


                  • #24
                    Tocmai am vorbit la Danes. Momentan nu exista rezervari pentru weekend-ul 27-29 martie, dar domnisoara ne-a recomandat sa grabim treaba cu rezervarile, sa nu ramanem "descoperiti"! Preturile de pe site sunt de actualitate: 140 lei/noapte/camera standard si 160 lei/noapte/camera confort, pret in care este inclus si micul dejun! Singura mentiune a fost ca pe 28 seara, crama este ocupata pentru un botez, restaurantul fiind liber!
                    In final a zis: "Va asteptam!", iar primul domn cu care am vorbit, cand a pasat telefonul domnisoarei a zis ceva de genul:"Sunt domnii cu Toyota, care au fost si anul trecut!"
                    2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                    2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                    Comment


                    • #25
                      Ar fi bine ca sambata, sau pana sambata cei care sunt 100% siguri, fiecare sa treaca in dreptul lui tipul de camera(140/160 lei) si numarul de persoane, sa rezolvam cu rezervarile!
                      Asta e lista; v-as ruga sa dati copy/paste si sa modificati in dreptul vostru(am evidentiat userii de pe acest forum)! Daca mai sunt doritori, abia asteptam!

                      1. vio
                      2. StefanVVTi
                      3. Marian
                      4. steph
                      5. kangaroo
                      6. Lexy - 90%
                      7. Akaiu07
                      8. Sorin - 80%
                      9. Legionaru - 80%
                      10. ZORRO
                      11. vali44

                      12. Constantin - 50%
                      13. Mushu - 50%
                      2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                      2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                      Comment


                      • #26
                        mha fratilor daca e de intalnire cout me in.eu abia acum am vazut postul.sper sa fie distractie ca data trecuta.timisorenii n-au miscat inca?

                        Comment


                        • #27
                          Stefan , eu vreau o camera la 160 lei de vineri de la pranz pana duminica la pranz. Sigur ca vin ... doar glontul sau Tir-ul ma pot opri... am promis si niste *ananas* de Deveselu si ma voi tine de cuvant ... hai sa o facem BINEEEE .....daca ai nevoie pentru rezervare de date de identitate , 0765814798 . Am vorbit si cu Zorro si vine si el , va posta ...

                          Comment


                          • #28
                            Vine baiatu, o camera de 160 , 2 nopti.
                            Asta ca sa le stricam media de varsta la intalnire.
                            Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                            Comment


                            • #29
                              Pfff...cat ma bucur ca reusim sa facem ceva frumos! Nu are de ce sa nu fie frumos! Momentan am fi 16, dar sunt sigur ca vom fi macar 20!
                              Abia astept! O sa ne intalnim zilele astea prin Bucuresti sa punem totul cap la cap si luni vrem sa facem rezervarile, sa nu pierdem camerele!
                              2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                              2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                              Comment


                              • #30
                                Salut ....stefan te rog sa incercati sa negociati ceva in banii astia si la numarul de camere, poate alte avantaje......etc....oricum fara reducere de pret pentru fapul ca suntem fideli si numar mare de camere......eu zic ca nu se poate....
                                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google