Toyota Forum - Discutii despre Toyota

Go Back   Toyota Forum - Discutii despre Toyota > O Toyota ramane intotdeauna o Toyota > Toyota Yaris si Yaris Verso > Probleme tehnice

Attention Visitor:
Bine ai venit pe forumul posesorilor deTOYOTA. Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie regulamentul.

Scartaie bordul cand virez stanga / dreapta

Probleme tehnice

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-09-2018, 07:37 AM   #1
Laurentiu74
Junior Member

Default Scartaie bordul cand virez stanga / dreapta

Salut.
Am vazut ca mai au si altii astfel de probleme, dar nu am gasit o solutie si de aceea am deschis acest thread.
Toyota mea este 2007 iar problema a aparut din primul an. La reprezentanta in cadrul reviziei am reclamat problema, dar in service podeaua fiind lucioasa la testele lor, nu a aparut scartaitului. Deja sunt in al 11-lea an si nu am reusit sa gasesc remediu pentru aceasta. Bordul scartaie mai intens la parcari (viteza mica si virare pe loc). Singura alternativa pentru eliminarea scartaitului este deblocarea pozitiei volanului (adancime si inaltime). Dar aceasta solutie nu o pot folosi timp indelungat, deoarece este neplacut sa te plimbi cu volanul prin masina la accelerari si franari
Laurentiu74 is offline   Reply With Quote
Old 06-21-2018, 12:17 PM   #2
stefangik
Senior Member

Incearca sa ungi peste tot unde poti ajunge cu paiul unei canistre de unguent la spray. Nu WD-40. Vezi prin magazine auto ce au. Eu tin minte ca am dat acum doi ani cu ceva de genul la balamale si nu "canta" nici acum.
stefangik is offline   Reply With Quote
Old 06-26-2018, 12:21 PM   #3
Laurentiu74
Junior Member

Multumesc pentru raspuns.
Laurentiu74 is offline   Reply With Quote

Reply

Tags
bordul, cand, dreapta, scartaie, stanga, virez

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules