Toyota Forum - Discutii despre Toyota

Go Back   Toyota Forum - Discutii despre Toyota > O Toyota ramane intotdeauna o Toyota > Service

Attention Visitor:
Bine ai venit pe forumul posesorilor deTOYOTA. Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie regulamentul.

Toyota Focsani

Service

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-25-2017, 06:04 AM   #1
bigman_1971
Member

Default Toyota Focsani

Multumesc Vali44 pentru recomandare.
Asa trebuie sa fie un service, mai ales Toyota.
Le dau nota 10 la tot, de la Daniel Vrabie pana la doamna care mi-a lucrat comanda.
Preturi superbune, profesionalism, te asculta toata lumea, explica in timp ce lucreaza, intri langa masina..au luat-o metodic cam cu toate verificarile.
La sfarsit am primit cartea de vizita a ing Vrabie Daniel pentru ca in caz de am vreo nelamurire in viitor sau vreo problema in calatorii sa-l sun sa ma lamureasca...asa ceva mai rar.
A zambit elegant cand l-am intrebat de ce n-are voie sa vorbeasca pe forum?
In concluzie, a meritat sa fac 270 de km dus si 270 intors pentru experienta asta.
Ma declar multumit.
bigman_1971 is offline   Reply With Quote
Old 05-25-2017, 07:10 AM   #2
Vali 40
Senior Member

Vali 40's Avatar

Send a message via Yahoo to Vali 40

Quote:
Originally Posted by bigman_1971
A zambit elegant cand l-am intrebat de ce n-are voie sa vorbeasca pe forum?
Adica cum nu are voie .sa isi creeze cont pe forum si sa posteze cine il impedica ,am trecut si eu pe la ei si nu ma impresionat cu nimic ,se comporta normal cum ar trebui sa se comporte toti meseriasii de la service din tara .in fond sunt platiti sa isi faca meseria .te-a rezolvat moka sau ai platit ?,in fond comportamentul unui meserias tine de ,pasiunea pentru meseria respectiva ,cei 7 ani de acasa , etc .daca un client nu este multumit ,asta nu inseamna ca un service nu este bun
Vali 40 is offline   Reply With Quote
Old 05-25-2017, 09:14 AM   #3
bigman_1971
Member

Quote:
Originally Posted by Vali 40 View Post
Adica cum nu are voie .sa isi creeze cont pe forum si sa posteze cine il impedica ,am trecut si eu pe la ei si nu ma impresionat cu nimic ,se comporta normal cum ar trebui sa se comporte toti meseriasii de la service din tara .in fond sunt platiti sa isi faca meseria .te-a rezolvat moka sau ai platit ?,in fond comportamentul unui meserias tine de ,pasiunea pentru meseria respectiva ,cei 7 ani de acasa , etc .daca un client nu este multumit ,asta nu inseamna ca un service nu este bun
E al patrulea service Toyota in care intru si pot face comparatie.
Lipseste "smekeria" din sud, sfaturile sunt proclient, nu cu schimbam tot ca suntem SRL, facem profit.
Preturile materialelor nu sunt nesimtite ca la altii si tot nu dau nume, tot service oficial.
Nu a facut o lucrare de care nu era pregatit cum am patit-o intr-un oras cu pretentii si era sa-mi pierd parbrizul, nu mi-a schimbat amortizoarele si bieletele antiruliu ca alti "meseriasi" din service Toyota si cand colo clantanitul auzit venea din axul volan.In fine , fiecare cu parerile lui.E distanta cam mare de mine, dar ii am in vedere si pe viitor.Am crezut ca pot fi de folos, dar am remarcat tonul usor ironic al replicii de mai sus, nu e problema, ignorati mesajul.
Old 05-25-2017, 09:26 AM   #4
bigman_1971
Member

Quote:
Originally Posted by bigman_1971 View Post
E al patrulea service Toyota in care intru si pot face comparatie.
Lipseste "smekeria" din sud, sfaturile sunt proclient, nu cu schimbam tot ca suntem SRL, facem profit.
Preturile materialelor nu sunt nesimtite ca la altii si tot nu dau nume, tot service oficial.
Nu a facut o lucrare de care nu era pregatit cum am patit-o intr-un oras cu pretentii si era sa-mi pierd parbrizul, nu mi-a schimbat amortizoarele si bieletele antiruliu ca alti "meseriasi" din service Toyota si cand colo clantanitul auzit venea din axul volan.In fine , fiecare cu parerile lui.E distanta cam mare de mine, dar ii am in vedere si pe viitor.Am crezut ca pot fi de folos, dar am remarcat tonul usor ironic al replicii de mai sus, nu e problema, ignorati mesajul.
PS
Am botezat in post urile de mai sus pe ing. Andrei Vrabie cu Daniel Vrabie, rectific si-mi cer scuze, este vorba de Andrei Vrabie, seful de service.
Old 05-25-2017, 10:09 AM   #5
lucian.p
Member

lucian.p's Avatar

Ce ai postat tu inseamna Publicitate ..dai inainte poate iti vor face pe viitor mokka ...servce-urile adevarate nu au nevoie de publicitate .vino la Suceava sa vezi cum lucreaza baietii iar infloriturile cu sfaturi las-o balta ..imi provoaca greata ..
Sunt cativa care lucreaza la acel service (Focsani ) iar impreuna cu niste clone fac reclama gratuita
Nu intru in polemica cu nimeni am postat si atat in rest nu ma intereaza ..o sa va faca statuie astea ..
lucian.p is offline   Reply With Quote
Old 05-25-2017, 12:15 PM   #6
bigman_1971
Member

Nu e nicio publicitate, e o parere personala.
Sa lasam polemicile, rog un admin sa inchida thread-ul!
Ce am vrut eu sa spun si cum se interpreteaza...
Old 05-26-2017, 06:33 AM   #7
doruk
Junior Member

Default Toyota Focsani

Buna dimineata.
Vreau sa confirm aprecierile facute de bigman la adresa Service-ului Toyota din Focsani , a inginerului Andrei Vrabie si a echipei cu care lucreaza ; eu locuiesc in Barlad , la 80 km de Focsani si de 10 ani de cand detin Corolla , am efectuat toate reviziile si "micile interventii " la dumnealor , desi garantia a fost de 3 ani iar dupa aceea puteam sa merg in orice service sa fac reviziile curente.
Sunt de acord ca asa ar trebui sa se desfasoare relatiile cu clientii in toate service-urile , ca doar platim pentru servicii, dar din pacate nu este asa . Pot da mai multe exemple de reprezentante in care am fost cu diverse marci de auto si in care personal , nu din auzite sau povesti mi s-au intamplat chestii tragi-comice : schimb ulei partial nou la microbuz Ford Transit , schimbat placute frana doar pe exterior , facturat filtre habitaclu cu carbon activ si montat fara , refuzat garantie directie si cauciucuri uzate la 27.000 km la Ford Mondeo pe motiv de " gropi luate la viteza mare " , refuz garantie ambreiaj defect la 18.000 km la auto cu sistem "start-stop" pe motiv de " stat cu piciorul pe pedala de mabreiaj la semafor " , etc. Asa ca , atunci cand esti multumit de servicii si de oamenii care le ofera , eu zic sa spunem si la ceilalti colegi , ca de-aia intram pe forum , iar " clonele " sa le lasam in seama geneticienilor. O zi buna va doresc tuturor !
Old 05-26-2017, 11:34 AM   #8
kretzu77
Senior Member

kretzu77's Avatar

Quote:
Originally Posted by bigman_1971 View Post
La sfarsit am primit cartea de vizita a ing Vrabie Daniel pentru ca in caz de am vreo nelamurire in viitor sau vreo problema in calatorii sa-l sun sa ma lamureasca...asa ceva mai rar.
Man, datele de pe cartea de vizita le poti gasi si pe site-ul toyota.ro.
E director de service, ce naiba, normal ca iti da cartea de vizita si iti vorbeste client orientated (i-a intrat in sange, plus ca este contuita normala a oricadui manager care se respecta). Cine stie cate coate o fi dat si el sa ajunga in postul ala, ca doar traim in Romania
Daca iti dadea numarul lui personal, mai ziceam.

Marele lui avantaj nu este asta. Avantajul lui este ca stie si ceva meserie.

Nasul meu a fost cu Avensis-ul la el dupa ce l-am trimis eu sa se duca acolo si a fost extrem de multumit. O sa calc si eu service-ul ala la indemnul lui Vali la proxima ocazie.
Chiar sunt curios ce si cum.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-2017, 19:18 PM   #9
cezarzanf
Junior Member

Am fost la Toyota Focsani dupa ce am cumparat masina sa o verific. Mi-a placut cum au lucrat. Am fost si la Brasov dar mi s-au parut putin cu nasul pe sus. Data viitoare tot la Focsani ma duc. Chiar stiu meserie.
cezarzanf is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2017, 16:35 PM   #10
lucian.p
Member

lucian.p's Avatar

Quote:
Originally Posted by cezarzanf View Post
Am fost la Toyota Focsani dupa ce am cumparat masina sa o verific. Mi-a placut cum au lucrat. Am fost si la Brasov dar mi s-au parut putin cu nasul pe sus. Data viitoare tot la Focsani ma duc. Chiar stiu meserie.
La Suceava ai fost ? cu atata reclama gratuita ati sufocat pe astea de la Focsani ,de parca v-au facut lucrari moka .se comporta normal .cum ar trebui sa se comporte orice meserias care are respect ptr meseria care o practica
lucian.p is offline   Reply With Quote

Reply

Tags
focsani, toyota

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules