Toyota Forum - Discutii despre Toyota

Go Back   Toyota Forum - Discutii despre Toyota > O Toyota ramane intotdeauna o Toyota > Discutii generale

Attention Visitor:
Bine ai venit pe forumul posesorilor deTOYOTA. Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie regulamentul.

Corolla benzină 1.6 , 130 cp. Cutie cvt (automata ).

Discutii generale

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-29-2016, 15:32 PM   #1
Maresalu74
Member

Smile Corolla benzină 1.6 , 130 cp. Cutie cvt (automata ).

Bună ziua! Sunt nou pe aici și intenționez să achiziționez o Corolla de 1.6 benzină multivalve de 130 cp. Cu cutie automată. Poate să.mi spună cineva ce consum are?
A și īncă ceva.....ce dimensiuni au la jenți? , nu știu decāt ca sunt pe 16'. ...Alte date măr interesa īn cazul īn care vreau sa.I iau niște jenți. ...ale lor sunt foarte scumpe. Va mulțumesc anticipat!
Maresalu74 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2018, 20:18 PM   #2
raul21
Junior Member

Salutare!
Sunt proaspat posesor al unei Corolle 1.6 benzina cu cutie automata CVT, productie 2018. Este prima automata pe care o conduc si rog posesorii de CVT sa-mi confirme daca e normal sau nu urmatorul aspect:
La mers in oras, cand las masina in frana de motor in apropierea trecerilor de pietoni si viteza se reduce pana spre 15-20km/ora, in momentul cand accelerez din nou usor smuceste putin masina, se simte parca ar cupla un ambreiaj, se si aude ceva in cutie dar foarte discret. . Și la viteze mai mari dupa ce las libera accelerația și scade putin viteza si apăs din nou pedala se simte de parcă cuplează ceva gen ambreiaj. Este normal? CVT-ul de la Toyota are vre-un ambreiaj care cupleaza/decupleaza transmisia la frana de motor?
raul21 is offline   Reply With Quote

Reply

Tags
130, automata, benzină, corolla, cutie, cvt

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules