Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Toyota Romania verifica unitatile service din toata tara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toyota Romania verifica unitatile service din toata tara

    De curand am aflat ca anul acesta se va face o verificare, sau deja s-a facut, a tuturor unitatilor service Toyota din tara. Verificarea se va face atat pe linie profesionala cat si pe linie de relatii cu clientii. Cel care mi-a dat informatia urmeaza sa ajunga la mine si atunci am sa revin cu mai multe informatii.
    LC 120 3.0 D4D AT

  • #2
    si cu ce ne ajuta ?? imp e cine face / pe ce criterii ..... asa s-a zis si acu ceva ani cand a aparut Toyota Romania, si de la set placutze frana spate 56 lei in 2 luni au ajuns 180 lei =)) daca e asa e clar ..)=)) chiar mai credeti in Mos Craciun>!

    Comment


    • #3
      Originally posted by crosby View Post
      De curand am aflat ca anul acesta se va face o verificare, sau deja s-a facut, a tuturor unitatilor service Toyota din tara. Verificarea se va face atat pe linie profesionala cat si pe linie de relatii cu clientii. Cel care mi-a dat informatia urmeaza sa ajunga la mine si atunci am sa revin cu mai multe informatii.
      Daca e facuta de Toyota Romania, chiar e frectie la picior de lemn.
      BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
      Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
      Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

      Comment


      • #4
        Originally posted by OvidiuH View Post
        Daca e facuta de Toyota Romania, chiar e frectie la picior de lemn.
        Daca e facuta de Toyota Romania o sa ii penalizeze pe cei de la Focsani

        Comment


        • #5
          Originally posted by jordy View Post
          Daca e facuta de Toyota Romania o sa ii penalizeze pe cei de la Focsani
          ... doar pe cei de la Focsani.
          Asta fiindca sunt mai altfel. Oare sunt singurii asa?

          Comment


          • #6
            Pai eu vreau sa cred ca o sa ajute. Eu sunt din Constanta, la service aici este OK, oamenii sunt foarte primitori, amabili, dar nu pot spune prea mult vis-a-vis de cunostintele lor profesionale -am ajuns la ei doar la revizii. Tot citesc aici pe forum tot felul de "diagnostice" puse de tot felul de "mesteri" fara ca de fapt sa aiba legatura cu defectul in sine. De asta mie teama mie cel mai tare, de oamenii care invata mecanica si fac practica pe masina mea. As prefera sa ma tina la poarta, sub cerul liber, dar sa-mi fie reparata masina repede si profesional. De asta sper sa ne ajute pe noi toti cei care am avut incredere in marca asta.
            LC 120 3.0 D4D AT

            Comment


            • #7
              Daca e sa castig la loto vreodata , un service dedicat Toyota imi deschid

              Comment


              • #8
                de ce? esti masochist ? ) o sa lucrezi dupa regulile impuse de ei ....) wtf ... mai bine bem banii decat sa te fure astia

                Comment


                • #9
                  Originally posted by crosby View Post
                  Pai eu vreau sa cred ca o sa ajute. Eu sunt din Constanta, la service aici este OK, oamenii sunt foarte primitori, amabili, dar nu pot spune prea mult vis-a-vis de cunostintele lor profesionale -am ajuns la ei doar la revizii. Tot citesc aici pe forum tot felul de "diagnostice" puse de tot felul de "mesteri" fara ca de fapt sa aiba legatura cu defectul in sine. De asta mie teama mie cel mai tare, de oamenii care invata mecanica si fac practica pe masina mea. As prefera sa ma tina la poarta, sub cerul liber, dar sa-mi fie reparata masina repede si profesional. De asta sper sa ne ajute pe noi toti cei care am avut incredere in marca asta.
                  E bine ca gandesti pozitiv si sper sa ajungi la ei doar la revizii. Eu, in aproape 7 ani de cand interactionez cu ei, m-am invatat minte.
                  Last edited by OvidiuH; 10-29-2011, 09:40 AM.
                  BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                  Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                  Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by zeus View Post
                    de ce? esti masochist ? ) o sa lucrezi dupa regulile impuse de ei ....) wtf ... mai bine bem banii decat sa te fure astia

                    Frate eu consider ca omul conteaza nu regula
                    Daca iti bati joc de om poti sa ai cele mai sfinte reguli

                    Comment


                    • #11
                      pai ca sa repari toyota ai nevoie de soft SDV si alte cele ... cine crezi ca le da :> si in ce conditii ...??? sau poti sa te ocupi de mashini mai vechi de 3 ani dupa ce apare pe piatza libera de ce ai nevoie ...

                      Comment


                      • #12
                        romani dragi ,cititori ai acestui respectabil forum, oare nu v-ati gandit ca asa zisa "verificare" nu este decat o trompeta-low-cost de PR pusa de un activist online platit de toyota romania?. cand aud de toyota romania si de verificare sunt sigur ca pentru mine nu va aduce ceva mai bun decat au adus in 22 de ani comisiile de ancheta facute de parlamentul Romaniei pe teme de importanta nationala. Hai mai bine sa vorbim despre calitatea jalnica a reparatiilor facute in service-urile Toyota sau de jaful practicat in buzunarele posesorilor. Macar e o tema care suna mai sincer
                        177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by brewed View Post
                          romani dragi ,cititori ai acestui respectabil forum, oare nu v-ati gandit ca asa zisa "verificare" nu este decat o trompeta-low-cost de PR pusa de un activist online platit de toyota romania?. cand aud de toyota romania si de verificare sunt sigur ca pentru mine nu va aduce ceva mai bun decat au adus in 22 de ani comisiile de ancheta facute de parlamentul Romaniei pe teme de importanta nationala. Hai mai bine sa vorbim despre calitatea jalnica a reparatiilor facute in service-urile Toyota sau de jaful practicat in buzunarele posesorilor. Macar e o tema care suna mai sincer
                          numa' activist platit nu m-a mai facut nimeni . Nu, nu sunt platit de nimeni dar sper ca poate se schimba ceva. Sincer ! Mai ales ca vreau sa-mi mai iau o masina mica de oras tot de la ei cat de curand.
                          LC 120 3.0 D4D AT

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by crosby View Post
                            numa' activist platit nu m-a mai facut nimeni . Nu, nu sunt platit de nimeni dar sper ca poate se schimba ceva. Sincer ! Mai ales ca vreau sa-mi mai iau o masina mica de oras tot de la ei cat de curand.

                            nu vreau sa lansez acuzatii, dar comparand aceasta veste cu experienta mea trista ( dar si a altor colegi de forum ) in relatia cu service-urile certificate de Toyota Romania....suna ireal, greu de crezut, si fara o finalitate benefica pentru posesori.
                            Norocul lor si al unora dintre posesori, este ca o parte dintre modele sunt extrem de fiabile si nu au nevoie de un suport de service foarte frecvent.
                            Asta m-a facut si pe mine sa schimb un model de care am fost multumit 5 ani, cu un alt model ( mai performant dar se pare mai fragil si mai pretentios ) si pentru care sunt pus in situatia sa-i vizitez destul de des si sa apelez la serviciile lor in perioada de garantie. Si e trist, tare trist, sa vezi cum incearca sa te "faca din vorbe " sau sa te taxeze pentru lipsa de calitate ce o au in a servisa o masina ( in garantie sau nu ) long term. Am exemple nenumarate ( ale mele ) si intr-o zi ( curand ) le voi trimite la regiune, ca sa afle si acolo ce inseamna calitatea Toyota in "romanika "
                            177 dragoni, 400 niutoni, ceva adrenalina

                            Comment


                            • #15
                              O sa ajute cum ajuta si sondajele alea telefonice de se fac dupa interventii (revizii, reparatii), adica din parti. Totul e doar o vrajeala de marketing. As fi preferat sa nu aud de asa zisa campanie si sa vad rezultatele puse in practica.
                              BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                              Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                              Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google