Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Tuning Auris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tuning Auris

    Atasat veti gasi toate elementele de tuning oferite de Toyota Motorsport pentru Auris ( nu stiu daca sunt disponibile in Romania, dar cei mai multi probabil veti fi interesati de marimile jantelor suportate de masina ).

    Cei care au facut tuning la masina sa sara cu pozele
    Attached Files
    Auris Luna 1.6 VVTi

  • #2
    http://www.ptronic.be/ asta o fi tuning?

    Comment


    • #3
      Jantele de aliaj de 17" Pitlane costă 9200 RON, evacuarea ToyoMotorSport 8030 RON... preţuri fără TVA şi manoperă. Spor la cumpărături.

      PS: Preţurile sunt de la dealer.
      BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
      Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
      Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

      Comment


      • #4
        Originally posted by pukimanu View Post
        http://www.ptronic.be/ asta o fi tuning?
        Salut, sunt un nou posesor de Auris 2.0 D-4D si m-am tot uitat pe la powerbox-uri sau piggyback-uri, cum le mai zice.

        Belgienii de la ptronic sunt cam scumpi... exista o multime de alte firme care ofera powerbox-uri la preturi f. bune...

        Cei mai ieftini sunt http://www.speedkit.de/en/, au si pt. Auris si alte Toyote... dar nu stiu cata incredere inspira pretul... cam ieftin

        Apoi, urmeaza http://www.dastek.co.uk/, astia au experienta si fiecare masina este tunata o data cu box-ul aferent pe dyno. Au si reprezentant la noi

        http://www.chiptuning.com/index_en.html - dak ar fi sa-mi iau un powerbox din afara si sa il montez singur, de la dte mi l-as lua, astia stiu ce fac.

        Ar mai fi http://www.tdc-technologies.com/, http://www.bhp-motorsport.de/, http://www.steinbauer.cc/, http://www.kw-systems.de/frame.html - ultimii merita iar, desi pretul e un pic cam maricel (de la KW merita citit pdf-ul in engleza, care detaliaza neajunsurile powerboxurilor ieftine, care nu fac decat sa mareasca presiunea pe injectoare si alte mizerii din astea).

        Oricum, pana in 3-4000 de km nu merita nici un tuning facut... Sunt si multi impotriva powerbox-ului, din mai multe motive... unul ar fi ca ECU-ul masinii habar n-are ce face motorul, pt. ca functiile sunt preluate de acel micro-calculator sau powerbox sau piggback. Se pare k un remapping al ECU este solutia cea mai potrivita (cu conditia ca tunerul chiar sa stie ce face), dar in cazul asta nu stiu cat de valabila mai e garantia...

        Comment


        • #5
          tuning

          ce parerea aveti de astea eu zic ca arata destul de ok
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Originally posted by adu View Post
            ce parerea aveti de astea eu zic ca arata destul de ok
            jantele de pe modelul argintiu (cred ca e D-CAT) arata bine de tot, dar sigur sunt pe 17 sau 18"... si eu imi caut niste jante combinatie argintiu (mat, nu crom) cu negru... pana acum am gasit niste Dezent V Dark si AEZ Intenso Dark... dar pe 16".

            Comment


            • #7
              Originally posted by AndreiZ View Post
              jantele de pe modelul argintiu (cred ca e D-CAT) arata bine de tot, dar sigur sunt pe 17 sau 18"... si eu imi caut niste jante combinatie argintiu (mat, nu crom) cu negru... pana acum am gasit niste Dezent V Dark si AEZ Intenso Dark... dar pe 16".
              eu moment as vrea sa imi iau eleronul ala de pe spate dar nu il gasesc pe la noi pe aici...si jante pe 17" wolfrace matrix
              multa bafta

              Comment


              • #8
                Originally posted by adu View Post
                eu moment as vrea sa imi iau eleronul ala de pe spate dar nu il gasesc pe la noi pe aici...si jante pe 17" wolfrace matrix
                multa bafta
                Nu-ti lua de la noi, incearca aici: http://www.trc-tuning-corps.eu/

                Intra pe German Headquarter...

                Au preturi super-OK, un eleron este 219 - 229 Euro. La noi la Toyota mi-au cerut pe acelasi model 500 Euro + 100/150 pe vopsea!!!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by AndreiZ View Post
                  Nu-ti lua de la noi, incearca aici: http://www.trc-tuning-corps.eu/

                  Intra pe German Headquarter...

                  Au preturi super-OK, un eleron este 219 - 229 Euro. La noi la Toyota mi-au cerut pe acelasi model 500 Euro + 100/150 pe vopsea!!!

                  e pre bn la pret dar sa vad cum si in ce fel fac sa il iau
                  ms mult pt info

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by adu View Post
                    e pre bn la pret dar sa vad cum si in ce fel fac sa il iau
                    ms mult pt info
                    n/p daca discuti cu ei, incearca sa le spui sa evite expedierea prin UPS / DHL etc. - sunt scumpi si te si indoaie la vama... Spune-le sa trimita prin EMS (Express Mail Service), cred k e disponibil pe relatia Germania - Romania. Tarife mai decente, tracking online etc. Dak nu se poate, atunci opteaza pt. TNT sau FedEx... TNT de preferat.

                    O sa-mi iau si eu un eleron spate, dar deocamdata incerc sa-i gasesc nise jante care sa-i vina bine .

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by AndreiZ View Post
                      n/p daca discuti cu ei, incearca sa le spui sa evite expedierea prin UPS / DHL etc. - sunt scumpi si te si indoaie la vama... Spune-le sa trimita prin EMS (Express Mail Service), cred k e disponibil pe relatia Germania - Romania. Tarife mai decente, tracking online etc. Dak nu se poate, atunci opteaza pt. TNT sau FedEx... TNT de preferat.

                      O sa-mi iau si eu un eleron spate, dar deocamdata incerc sa-i gasesc nise jante care sa-i vina bine .
                      multumesc pt sfaturi
                      incearca www.jante.ro era acolo un configurator ai de unde alege si modele si dimensiuni si pret ok

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by adu View Post
                        multumesc pt sfaturi
                        incearca www.jante.ro era acolo un configurator ai de unde alege si modele si dimensiuni si pret ok
                        Multumesc info - la ei ma uit si eu de ceva timp, acolo am gasit modelele AEZ si Dezent care mi-ar placea... le-am tot ncercat pe configurator... problema mea este ca vreau sa le vad inainte de a le cumpara, live, cu ochii mei... si cei de la janta.ro nu au un showroom inca (desi pe site scrie ceva)... Trebuie sa dau o tura prin magazinelde de specialitate, sa vad ce au pe stoc...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by AndreiZ View Post
                          Multumesc info - la ei ma uit si eu de ceva timp, acolo am gasit modelele AEZ si Dezent care mi-ar placea... le-am tot ncercat pe configurator... problema mea este ca vreau sa le vad inainte de a le cumpara, live, cu ochii mei... si cei de la janta.ro nu au un showroom inca (desi pe site scrie ceva)... Trebuie sa dau o tura prin magazinelde de specialitate, sa vad ce au pe stoc...

                          vezi ca e fabrica , depozitul.... sau ceva de genul nu stiu exact , pe baicului pe undeva incearca si u pe acolo vezi k e toata cladire imbracata in postere cu jantele de pe site

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by adu View Post
                            vezi ca e fabrica , depozitul.... sau ceva de genul nu stiu exact , pe baicului pe undeva incearca si u pe acolo vezi k e toata cladire imbracata in postere cu jantele de pe site
                            OK, multumesc frumos O sa incerc sa dau o tura pana acolo, intr-o dimineatza...

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by AndreiZ View Post
                              OK, multumesc frumos O sa incerc sa dau o tura pana acolo, intr-o dimineatza...

                              sa imi zici si mie cand ajungi pe acolo si daca afli ceva ca as vrea si eu ceva pe 17" ...
                              tu sti pe unde imi pot pune si eu niste folie pe geamuri dar omologate rar...
                              ca nu vreu sa am probleme si un pretz ceva
                              cu mult respect bafta

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google