Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

ce motorina puneti in d4d

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce motorina puneti in d4d

    sunt posesoru unui rav 4 d4d am alimentat numai de la lukoil euro 5 masinuta se comporta bine am un consum acum in oras de 8,2 iar la drum lung scade pe la 5,3

  • #2
    MOL si Petrom. Si euro4 si euro5, motorina sa fie! (sincer, nu decelez nicio diferenta, masina trage cu simt de raspundere si cu una si cu alta; probabil diferentele se simt dupa 3000 turatii/min.)
    RAV4 2.2 D-4D
    Yaris 1.3 VVT-i

    Comment


    • #3
      salutare
      Petrom V sau OMV euro 5
      Eu unu am simtit diferente intre motorine tragea mai bine (dar si consuma putin mai mult)... am incercat si rompetrol si nu mi-a placut (motorul mai zgomotos, de la efix am inteles)
      Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

      Comment


      • #4
        Eu folosesc motorina de la OMV sau PetromV. Am mmers o vreme cu Lukoil dar am auzit povesti cum ca ar fi cam nosoala. Apoi am incercat MOL dar a "halit-o" cam repede. Asa ca am ramas cu primele doua.
        TOYOTA Corolla 1.4 D4D

        Comment


        • #5
          folosesc motorina Petrom - Top Euro Diesel

          Comment


          • #6
            petromv sau omv , Premium Diesel /Alpin Diesel, uneori alternata cu Sprint Diesel.

            Comment


            • #7
              Originally posted by bogdang View Post
              petromv sau omv , Premium Diesel /Alpin Diesel, uneori alternata cu Sprint Diesel.
              De ce le alternezi si nu esti constant la un tip de motorina?
              TOYOTA Corolla 1.4 D4D

              Comment


              • #8
                cum multi zic ca motorina noastra nu e de toyota omv e cel mai bun. era un sondaj in fostul forum unde omv conducea de departe.

                Comment


                • #9
                  eu alimentez numai de la OMV sau PetromV. Cand gasesc si cate o benzinarie veche Petrom bag si de acolo. Din toate aceste benzinarii bag numa EURO 4 - asa mi s-a spus cand am luat masina, asa fac. O sa incerc si EURO 5... dar astept sa intreb acu cand merg la revizie, ce parere au despre EURO 5.
                  TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

                  Comment


                  • #10
                    Pana acum am alimentat de la MOL EVO Euro 5. Am 4300 km cu masina, m-am cam obisnuit cu comportamentul. O sa incerc si Euro 4, si apoi de la OMV, sa vad daca simt diferenta. E prima mea masina Diesel.
                    73 de Zoli / YO5CRQ

                    Comment


                    • #11
                      mei baieti nu se poate face sondaj sa vedem ce motorina folosim majoritatea....bine vad si eu ca omv dar totusi....macar asa....
                      Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                      Comment


                      • #12
                        salut

                        in 19000km cat are yaris-ul meu am folosit in majoritatea cazurilor
                        OMV euro5 si ocaozional sprint diesel euro4 si foarte rar efix de la rompetrol.nu e o diferenta hotaratoare dar totusi OMV euro5 se aude mai bine,dar si la bani.......................

                        Comment


                        • #13
                          De cand am Auris-ul, doua luni, am alimentat numai de la OMV - Alpine Diesel pt. iarna.

                          Comment


                          • #14
                            OMW Sprint Diesel si EFIX, intradevar am simtit si eu ca e putin mai zgomotos motorul dar imi place ideea de card fill & Go. Si am pus sa vad care e diferenta ca sa ma hotarasc daca imi fac card sau nu. Si pana la uram cred ca o sa imi fac la Rompetrol caci am auzit totusi ca e ok motorina si ca protejeaza si motorul. Astept pareri.
                            Toyota Corolla 2.0 D-4D ianuarie 2008
                            Toyota Corolla 1.8 Dx 1987

                            Comment


                            • #15
                              Parca stiam ca sunt mai multe firme care ofera carduri de alimentare ...intereseaza-te inainte sa faci la rompetrol...nu zic ca motorina e proasta doar sa nu iti faci si sa vezi ca puteai sa iti faci si la omv sau petrom (v) sau chiar mol ...
                              Tin minte ca vedeam oameni care alimentau cu card la mol parca..... din ce imi amintesc eu.....dar e posibil sa fie si la alte firme....si ma gandesc ca nu ti-e greu sa alimentezi si sa te duci pana la casa cu cardul fata de rompetrol care iti scoate bonul la pompa.....
                              zic si eu
                              Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google