Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

buna tuturor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • buna tuturor

    buna tuturor toyotistilor,as avea o intrebare : am o toyota corolla din 2003,1.4 vvt-i,si kiar dupa 3 luni de cand o am nu am reusit sa mi dau seama ce e cu ecranul din stanga de langa avarii...nu se aprinde nimic,e doar de forma?

  • #2
    dap. este un capac.

    Comment


    • #3
      ms zeus...corolla ai si u?

      Comment


      • #4
        dap, tot 1.4vvt-i 2005 HB

        Comment


        • #5
          esti multumit de ea?merge ,nu ma plang,doar ca o kestie nu prea imi place tre sa i dai turatie,acolo la 4000 parca isi da drumu,in skimb am condus un bmw din 99 de 116 cai si tre sa recunosc ca mergea mai bine...

          Comment


          • #6
            acuma stiu ca avea motor mai mare si altu e cuplu,dar tre luat in considerare ca era pe gaz era din 99,si vreau sa ti zic ca ala de la 3000 tragea bine...urmatoarea masina e celica 1.8 vvt-i an dupa 2000...ma omoara aspectu masinii

            Comment


            • #7
              pai cam orice mashina aspirata care se respecta sub 3500 - 4000 nu trage , plus ca toyo are plaja de cuplu si putere fff liniara , ceea ce duce aproape la inexistentza feelingului de acc. io de a mea nu am ce zic ca mi place cum trage ... mai ales de pe la un 5000/5200-7000 . chiar ieri m am dat la ea a prins repejor zic io si destul de usor 200 pe ceas.(pt clasa ei de motorizare vb)

              Comment


              • #8
                merge 200?! inca nu cunosc bine masina si nu am fortzat-o pana la limitele ei,la 5000 stiu ca trage doar ca,consumu ma rupe...cat ai consumu mediu? la mine sub 7.6 nu vrea nici cum...media dintre afara si oras...

                Comment


                • #9
                  depinde cum merg . daca nu trec de 3000 de ture sau 100 km.h in afara consuma ~5 % poate si sub un pic . media la fel depinde cum merg .... am avut medie si de 10 .5% in general cam 6.7%. sambata de ex buc-pitesti-buc , forjata, mers si cu 200 la revenire am avut 7.2%
                  Last edited by zeus; 04-12-2011, 10:35 AM.

                  Comment


                  • #10
                    Sub 5 % este foarte greu sa scot pe o distanta mare, aproape imposibil la motoarele noastre 1.4 vvt-i, aici ma refer la drumuri liniare, adica nu in coborarea vreunui drum montan. Cel mai bine am scos un 5,8 %, Constanta-Iasi (vreo 500 km), dar cu viteza moderata, maxim 120 Km/h. Pe o distanta mica se mai schimba lucrurile, Constanta-Costinesti (30 km) 4,9 %. Urban mediu sub 7,5 % este greu, depinde de oras, de orele la care circuli si distante.

                    Comment


                    • #11
                      eu tot timpu skimb cam in 3000-3500 mers normal,cand ii de dat ii dau si 5000 si peste 5000 ture,dar consumu ti-am zis 7,6...asta e...

                      Comment


                      • #12
                        buc -buzau - buc am scos 4.2 %. vmedie 70 km/h

                        Comment


                        • #13
                          Nu pot decat sa zic ca esti foarte bun in consumuri mici, pentru ca asta este un consum extraurban foarte bun si pentru diesel, nu mai vb de benzina. Consumul asta ti-a aparut pe computerul de bord sau l-ai calculat tu (conteaza mult)? Eu sunt cam sceptic cand vad cifre din astea la consum pe benzina, dar pana la proba contrarie no comment.

                          Comment


                          • #14
                            consumul la pompa full pe full . pe bord era media 5.3%

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google