Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu stiu daca nu ii prea tarziu insa acuma am ajuns la un calculator si eu unul nu mai ajung
    imi pare rau sper sa nu te/va incurc

    Comment


    • raz ne pare rau ca n-ai venit .de incurcat nu ne incurci cu nimik.se preconizeaza pe wekendul viitor (15-16.07) o iesire la iarba verde.poate vei ajunge atunci.

      Comment


      • nu stiu ce sa zic despre weekendul viitor,pentru ca eu in weekend merg acasa,adica la arad,si ma intorc doar duminica seara,eventual la o viitoare intalnire la mall,sper sa ajung si eu odata si odata,este a doua oara cand vreau sa va intalnesc si tot nu am reusit,oricum aseara pe la 21 am trecut pe langa mall in drum spre casa si m-am gandit sa intru prin parcare poate vad pe cineva,am vazut doar masinile voastre,o corolla hb,o corolla verso,un landcruiser 100,putin mai departe erau parcate un avensis si o honda accord,insa nu stiu daca ultimele doua erau de pe forum sau nu

        Comment


        • Da eram, honda este a mea iar acordul este a lui CZZ si mai era si un TT, tot din trupa noastra!!!
          Honda Accord 2.0 Special Edition MT

          Comment


          • TT-ul nu l-am vazut,Audi TT?
            ovidiudinutm,nu prea inteleg ceva,ori erau doua accorduri ori in loc de acord ai vrut sa scrii avensis
            si putin off topic,imi place foarte mult cum arata acordul,felicitari pentru achizitie si la kati mai multi km

            Comment


            • Da scuze greseala este de partea mea, in loc de acord te rog sa citesti Avensis.
              TT-ul era parcat langa corolla
              Honda Accord 2.0 Special Edition MT

              Comment


              • hello........................................oamen i buni ce faceti?nu m ai da nimeni nici un semn de viata?cum a ramas cu iesirea din wekend?mai mergem la iarba verde au ba?

                Comment


                • Haideti trupa,mobilizarea....ne vedem sambata?????Dati repejor cu raspunsul sa stim cate micile cumparam si cata bericeoase......

                  Comment


                  • In 28-29 luna asta e Tuning event aici la timisoara.Nu participa nimeni ?

                    Comment


                    • Poti sa revi cu amanunte; locatie, etc..?
                      Honda Accord 2.0 Special Edition MT

                      Comment


                      • Salutare....se pare ca deja au inceput vacantele...nu mai dati p-aici....

                        Ne mai vedem pana in septembrie?

                        Hai sa aveti week end fain....

                        Comment


                        • hello lume ! ce mai fac timisorenii? mai punem de o intalnire inainte sa plece toti in concedii? eu propun pe miercuri 25.06.2008 pe la 19.30 la mall. da-ti cu batul daca veniti.

                          Comment


                          • eu unul vin sigur 100%,poate chiar 2 persoane,deci la 19:30 la mall,primiti si aradeni? (defapt clujeni) care sunt la facultate in timisoara

                            Comment


                            • Originally posted by ovidiudinutm View Post
                              Poti sa revi cu amanunte; locatie, etc..?
                              cred k este vorba despre cea din parcarea de la selgros

                              Comment


                              • Pe mine nu contati, nu pot veni, din pacate.
                                perioada de pana la concediu la mine este f aglomerata, cert este ca ne vom vedea, eventual, dupa 15 Aug.
                                Pentru toata lumea concediu/vacanta cat mai placuta si fara probleme la masina.
                                Honda Accord 2.0 Special Edition MT

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google