Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Tuning Auris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by adu View Post
    sa imi zici si mie cand ajungi pe acolo si daca afli ceva ca as vrea si eu ceva pe 17" ...
    tu sti pe unde imi pot pune si eu niste folie pe geamuri dar omologate rar...
    ca nu vreu sa am probleme si un pretz ceva
    cu mult respect bafta
    Du-te la Expert Detailing, prin spate pe la Calea Grivitei, acolo am fost si eu... baietzii sunt profi si super de treaba. Au folii omologate RAR, vreo trei marci... www.expertdetailing.ro.

    Cred k maine dimineatza dau o fuga pana in Baicului, sa vad de jante...

    Comment


    • #17
      Originally posted by AndreiZ View Post
      Du-te la Expert Detailing, prin spate pe la Calea Grivitei, acolo am fost si eu... baietzii sunt profi si super de treaba. Au folii omologate RAR, vreo trei marci... www.expertdetailing.ro.

      Cred k maine dimineatza dau o fuga pana in Baicului, sa vad de jante...
      waw super tare ofera si garantie de la 3-7 ani pai e super bine
      multumesc mult
      tu ti ai pus? ce culoare e masina ta?
      poti sa pui si u cand ai timp.... 1-2 poze?
      da gemul de pe lateral jos? sau monteaza pe masina?
      tu ce zici are ceva daca pun folia inainte sa ma duc la verificare aia RAR sau sa astept sa o pun dupa? multumesc mult pt sfaturi o zi cat mai buna

      Comment


      • #18
        Originally posted by AndreiZ View Post
        Nu-ti lua de la noi, incearca aici: http://www.trc-tuning-corps.eu/

        Intra pe German Headquarter...

        Au preturi super-OK, un eleron este 219 - 229 Euro. La noi la Toyota mi-au cerut pe acelasi model 500 Euro + 100/150 pe vopsea!!!
        vreu sa iti zic ca am vazut cu 5 min in uram o toyota auris da cu tot kit ul esterior de la eleron , praguri , chestia aia la bara pe fatza si spate si evaxuare daia dubla ....daravea jantele stoc frate ..chiar se vede bine arata super schimba cu totul masina
        vreu si euuuu

        Comment


        • #19
          stie careva ce pot sa fac cu un dvd-player portabil la un auris???

          Comment


          • #20
            Originally posted by adu View Post
            waw super tare ofera si garantie de la 3-7 ani pai e super bine
            multumesc mult
            tu ti ai pus? ce culoare e masina ta?
            poti sa pui si u cand ai timp.... 1-2 poze?
            da gemul de pe lateral jos? sau monteaza pe masina?
            tu ce zici are ceva daca pun folia inainte sa ma duc la verificare aia RAR sau sa astept sa o pun dupa? multumesc mult pt sfaturi o zi cat mai buna
            Nu am pus inca folii dar sunt omologate RAR... oricum nu le-as pune pe cele mai inchise, m-am orientat la cele medii... Eu am fost la ei pt. un polish, ca mi-au facut masina zdrente la o spalatorie OMV, intr-o seara - nu mi-au spus ca nu merge prespalarea, masina era murdara, si mi-au matuit lacul de imi venea sa-i omor pe toti idiotii de acolo ... Insa baietzii de la expert detailing au scos-o ca noua De atunci n-o mai duc decat la spalatorii manuale.

            Montajul de folie il fac direct pe masina, nu trebuie demontat nici un geam. Erau in lucru doua masini - un G-klasse si inca un alt mercedes si am vazut sistemul de aplicare... Dureaza vreo 4-5 ore...

            Comment


            • #21
              Originally posted by AndreiZ View Post
              Nu am pus inca folii dar sunt omologate RAR... oricum nu le-as pune pe cele mai inchise, m-am orientat la cele medii... Eu am fost la ei pt. un polish, ca mi-au facut masina zdrente la o spalatorie OMV, intr-o seara - nu mi-au spus ca nu merge prespalarea, masina era murdara, si mi-au matuit lacul de imi venea sa-i omor pe toti idiotii de acolo ... Insa baietzii de la expert detailing au scos-o ca noua De atunci n-o mai duc decat la spalatorii manuale.

              Montajul de folie il fac direct pe masina, nu trebuie demontat nici un geam. Erau in lucru doua masini - un G-klasse si inca un alt mercedes si am vazut sistemul de aplicare... Dureaza vreo 4-5 ore...

              ms frumos acum imi caut o toba de carbon ca e prea silentioasa:P
              tu ce ai facut cu jantele?
              bafta

              Comment


              • #22
                Originally posted by adu View Post
                ms frumos acum imi caut o toba de carbon ca e prea silentioasa:P
                tu ce ai facut cu jantele?
                bafta
                Am tot cautat, am ajuns intr-un tarziu (dar chiar tarziu) la baietzii de la janta.ro... inchisesera

                Pana la urma, cred ca imi aduc ceva de afara... americanii de la xxr/sportmax fac niste jante ultrafaine ... si nici preturile nu-s mari, asta in State 9cam $120 de janta ) Dar cine le aduce la noi sigur ia mai mult, k trebuie sa traiasca si el, nu-i asa?

                Am gasit unele care-mi plac mult si cred ca pe astea le inhatz

                Comment


                • #23
                  Originally posted by AndreiZ View Post
                  Am tot cautat, am ajuns intr-un tarziu (dar chiar tarziu) la baietzii de la janta.ro... inchisesera

                  Pana la urma, cred ca imi aduc ceva de afara... americanii de la xxr/sportmax fac niste jante ultrafaine ... si nici preturile nu-s mari, asta in State 9cam $120 de janta ) Dar cine le aduce la noi sigur ia mai mult, k trebuie sa traiasca si el, nu-i asa?

                  Am gasit unele care-mi plac mult si cred ca pe astea le inhatz

                  http://www.xxrwheels.com/sportmax_503.shtml
                  vreu si euuuuuu le vreu pe astea pe 18" http://www.xxrwheels.com/sportmax_508.shtml# :X:X moaaa ai idee ce bani sunt astea pe 18 arata super bineee cum fac sa intru si eu in posesia lor ??? tu cand vrei sa ti le iei si pe cat? ce culoare e masina ta??

                  Comment


                  • #24
                    Ati intrebat cat costa transportul? Eu personal am facut spume cand mi-au zis cat ma costa transportul la un eleron ...

                    Cateva poze, toate piesele sunt livrabile din Germania. Daca va intereseaza va dau si preturi.
                    Attached Files
                    Toyota Yaris TS 1.8
                    Toyota Avensis SOL 1.6
                    Toyota Yaris 1.3 Luna

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by _constantin_ View Post
                      Ati intrebat cat costa transportul? Eu personal am facut spume cand mi-au zis cat ma costa transportul la un eleron ...

                      Cateva poze, toate piesele sunt livrabile din Germania. Daca va intereseaza va dau si preturi.

                      ca costa transportul?
                      vreu si eu chestia aia la bara din fata spoilerul ala ce bani e unu?
                      ms

                      Comment


                      • #26
                        Foarte fain arata!

                        Comment


                        • #27
                          Transportul pentru 1 kg din state e undeva la 60$ ... gandeste-te la cateva zeci.

                          Prelungirea aia de bara e 400 euro.
                          Toyota Yaris TS 1.8
                          Toyota Avensis SOL 1.6
                          Toyota Yaris 1.3 Luna

                          Comment


                          • #28
                            9200 ron sau 920 ron? :-/ jantele pitlane
                            Last edited by bogy_N; 05-18-2008, 10:36 AM.

                            Comment


                            • #29
                              salut ! se vorbea pe aici de eleronul pt auris dar in pecial de jante, pe mine ma intereseaza distanta dintre prezoane si sa vad cat de mare sau lata poate fi janta pe care o pot pune pe masina+balonajul cauciucurilor,eleronul acela am vazut din discutii ceva preturi imi poate spune cineva un pret mai concret si cum pot sa il iau ? merci
                              muzican blana'

                              Comment


                              • #30
                                folie Lumar 5% spate 53% fata vizibilitate au fost 7,5 mil cu omologare
                                muzican blana'

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google