Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce va nemultumeste la Toyota ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce va nemultumeste la Toyota ?

    As dori sa postati aici tot ce va nemultumeste la autoturismul dvs. , Toyota. Indiferent cat e insignifiant ar fi ( sau ar parea ) aspectul.

  • #2
    nu imi place la toyota mea ca oglinzile butoanele de comanda nu sunt luminate iar la geamuri decat cel de la sofer in loc nu sunt luminate in rest e ok

    Comment


    • #3
      Apropos de oglinzi , pe mine ma deranjeaza faptul ca in afara de ''bezna'' ce domina butoanele , mai este si dispunerea lor. Aici poate sunt si eu de vina un pic caci volanul imi obtureaza vederea lor dar eu tin volanul reglat intr-o pozitie oarecum sportiva , adica f.f. aproape de picioare. Am incercat sa-l reglez mai sus si este OK, le vad perfect dar nu imi mai place pozitia la condus. Mai apoi ma nemultumeste ( la noua Corolla ) , calitatea panourilor de la usi. Sunt demne de Logan.

      Comment


      • #4
        la mine reglarea oglinzilor este iontre scaune

        Comment


        • #5
          ...avantaj RAV....ca multe alte avantaje ale buburuzei......

          Comment


          • #6
            mie nu imi placea ca nu avea cruise control... dar asta tine de dotarile ei, asa ca este o semi problema

            Comment


            • #7
              Originally posted by 23nst View Post
              mie nu imi placea ca nu avea cruise control... dar asta tine de dotarile ei, asa ca este o semi problema

              ..pai , ce sa zic...aveu-l meu de la munca are, dar credeti-ma ca in traficul asta de infern nu il folosesc decat pe centura. Noroc ca drumul catre servici si de la munca este pe centura si il fac la ore matinale si respectiv la ore tarzii. Doar asa mai apuc sa ma ''distrez'' cu cruise-ul...........sora mai mica, Corolutza mea care ma asteapta cumintzica acasa nu are dar o iert pentru asta.... Un alt aspect care ma deranjeaza dar iarasi ''iezista o iesplicatie''.. Performantzele evident mai scazute comparativ cu vechea generatie in conditiile in care beneficiaza de acelasi grup motopropulsor. Explicatia fireasca ar fi ca avem de-a face cu o caroserie mai grea ( cifrele vorbesc de la sine ) iar cele 5 stele obtinute la testele EuroNcap nu se obtin decat prin ranforsarea habitaclului si implicit cresterea greutatii.

              Comment


              • #8
                te referi la avensis cand spui ca este mai grea ?

                cam cu cat este cea noua mai grea decat cea veche?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by corbu33 View Post
                  te referi la avensis cand spui ca este mai grea ?

                  cam cu cat este cea noua mai grea decat cea veche?
                  ..nu la avensis ci la corolla..avensis-ul este doar un facelift pe cand corolla este un model complet nou. Abia de la anul vom avea si unn ave nou complet.

                  Comment


                  • #10
                    dar stii ce cele mai bune masini sunt facelift-urile pt ca sunt eliminate problemele modelului depistate de cand a aparut si pana la "operatiea estetica"

                    Comment


                    • #11
                      ...asa este. Cele mai imortante perfectionari sunt cele aduse in urma exploatarii sale pe piata si in urma culegerii de date de toti dealerii din lume. Inclusiv comportamentul masinilor in urma accidentelor. Si acestea sunt monitorizate si chiar daca noi nu stim de anumite modificari , ele sunt facute in beneficiul nostru, al utilizatorului. Indiferent cat de mult ar fi testat un prototip, nu i se pot elimina toate racilele decat in urma exploatarii sale pe scara larga. Merci 23 NST

                      Comment


                      • #12
                        Am si eu o mica nemultumire la Corolla mea (E12) si anume stergatoarele de parbriz nu sunt protejate aerodinamic de capota de la motor, astfel incat dupa ce am spalat parbrizul tot mai sar stropi de pe stergatoare.
                        TOYOTA Corolla 1.4 D4D

                        Comment


                        • #13
                          ...chestia cu stropii se petrece si de la oglinzi....si asta ma enerveaza si mai tare.....mereu am o carpa curata cu care sterg picaturile de apa dupa prima oprire...vara trebuie sa se petreaca imediat caci datorita tablei incinse se usuca instant...iar zilele acestea .....ingheata instant...

                          Comment


                          • #14
                            la mine nu se intampla asa ceva la mine sar stropi de pe stergatoru stanga dar sterge cel drept imediat de la viteza cu care merg stergatoarele sare apa aia da se sterge imediat

                            Comment


                            • #15
                              Si eu am avut problema asta, dar am cumparat stergatoare cu un fel de aripioara in partea inferioara a stergatorului si acum e mai bine...desi partial mai sare apa...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google