Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

cat costa barele de plafon?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cat costa barele de plafon?

    sunt posesor de yaris de un an de zile exact. am facut 17500 de km. sunt f f multumit , mai ales ca revizia de 1 an a costat 340 de ron.si consumul s-a reglat destul de bine si sunt per total f multumit. singura sa zicem neplacere este ca daca pleci in concediu cu inca 2 persoane sa zicem spatiul poate deveni o problema, asa ca m-am gandit sa iau un portbagaj suspendat. stie cineva cat costa barele alea de deasupra la toyota. eu le-am gasit si in alta parte dar as vrea sa stiu cat costa la toyota. s-ar putea sa mai cumparam in familie un aygo si am vb cu dealerul pt un discount si as cere si barele astea pt a mea in pret plus alte accesorii.

  • #2
    Aygo e o masina facuta cu "economie extrema". Dar e excelenta pentru oras; cutie lunga, nu mesteci permanent in viteze. Am in familie ambele modele: Yaris si Aygo.
    Pe site la Toyota e un pdf cu preturi pentru accesorii; incearca acolo.

    Comment


    • #3
      Cum zicea si Dion, exista o lista de preturi la: http://www.toyota.ro/cars/new_cars/preturi.aspx

      Suport portbagaj auxiliar PZ403-B2613-GA 563.16 (pret RON fara TVA)

      Si eu ma gandeam sa iau unul. Tu la ce pret le-ai gasit in alta parte ?



      vand moto: http://www.bikeshop.ro/motociclete/a...94-143143.html

      Comment


      • #4
        eu am gasit pe portbagaje.net preturi f bune.adik m-ar ajunge 600 ron cu totul barele plus portbagaj.pt yaris e bun un portbagaj de 320 l dar cu lungime de 120 pe 90. La toyota la banii astia iei doar bara

        Comment


        • #5
          dealer zgarcit

          dupa cum spuneam , am o toyota yaris luna 1.4d4 si acum am mai cumparat pt mama un aygo 1.0 sol m/m. pentru ca e a doua masina cumparata si eu nu am primit nimic atuni cand am luat yarisul meu am incercat sa mai scot ceva de la ei cadou. m-am tziganit la greu sa imi dea senzori de parcare pentru aygo si 2 seturi de covorase , unul pt yaris si alalalt pt aygo. eu mai vroiam si o plasa pentru portbagaj dar nu. nu se poate ca ei nu mai castiga nimic. dupa ce ca au niste preturi la accesorii. auzi tu- se mira ce jante frumoase mi-am pus eu la masina. pai normal, ca daca era sa imi pun porcariile lor de pe lista de accesorii ma costau triplu si aratau naspa rau.mi -au bagat motive ca masinile sunt ieftine si ca nu au cum sa dea mai mult.aiurea,oricum aygo l-am luat fara nici o reducere pentru ca bineinteles ca nu mai exista varianta live la care iti dadeau jantele mocca.

          Comment


          • #6
            bine zis 'tiganit'! ti se pare normal sa cumperi o masina ca la piata ?!
            mie nu prea. omu are o afacere, vinde masini nu cartofi.
            pe de o parte vrem seriozitate pe de alta parte ne tiganim cu ei... nu prea merg impreuna.
            E normal sa-ti mai ofere ceva bonusuri la cumparare sau pentru fidelitate, dar nu sa tragi de ei.
            Exista un echilibru pentru toate, inclusiv pentru profitabilitatea unei afaceri. Care se calculeaza in procente, daca ar da la toti ce accesorii vor probabil ca am ajunge sa cumparam masini de la bulgari. Nu le plang de mila dealerilor, dar incerc sa-i inteleg...

            Eu mi-am pus 'porcariile' lor de jante si sunt ok, luate la pachetul Sol cu mai multe dotari a meritat.
            Mi-au dat, fara sa ma tiganesc cu ei : covorase, alarma, si un GPS portabil (care era la o promotie)
            vand moto: http://www.bikeshop.ro/motociclete/a...94-143143.html

            Comment


            • #7
              sal
              de unde ai luat barele laterale?

              Comment


              • #8
                Originally posted by marian.cilinca View Post
                sal
                de unde ai luat barele laterale?

                Comment


                • #9
                  da e o idee buna cu barele si portbagaj deasupra,m ar interesa si pe mine.

                  Comment


                  • #10
                    care i problema cu tiganeala eu am luat yaris scump si nu mi au dat nici macar presuri de cauciuc,si sa fim seriosi stim cam care sunt castigurile drept dovada ce preturi sunt acum ,si ce preturi erau acum un an.mi se pare normal sa negociezi,asa i in market totul se negociaza

                    Comment


                    • #11
                      Eu la Yaris-ul meu am primit numai covorasele. E drept ca era promotia aia cu diesel-ul la pret de benzina.
                      2008 Yaris 1.4 D-4D SOL

                      Comment


                      • #12
                        Eu am luat un set de bare transversale din otel, Mont Blanc (Suedia) de la Impar SRL. M-au costat 590 RON, cu tot cu TVA. Exista si mai ieftine, marci mai putin cunoscute, dar si mai scumpe (Thule Rapid System, de exemplu).

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by livius View Post
                          Eu am luat un set de bare transversale din otel, Mont Blanc (Suedia) de la Impar SRL. M-au costat 590 RON, cu tot cu TVA. Exista si mai ieftine, marci mai putin cunoscute, dar si mai scumpe (Thule Rapid System, de exemplu).
                          mont blanc ii firma cunoscuta la accesorii degenul..dar mi se pare ca ai dat foarte mult pe bare de otel.barele originale sunt din aluminiu si is mai scumpe cu aprox 100 lei.si am impresia ca sunt produse de thule si scris toyota pe ele sau produse de mont blanc si scris toyota?ceva de genu.
                          Airbags save lifes..4WD save airbags

                          Comment


                          • #14
                            Inainte de o cumpara barele Mont Blanc de la Impar SRL am consultat si ofertele asemanatoare de pe Internet. La Mont Blanc nu am gasit mai ieftin. Cam tot acelasi pret, iar acolo, la Impar mi le-au si reglat si montat pe masina. Bineinteles ca puteam sa fac si eu asta, dar baietii de acolo au totusi un pic de experienta in astfel de montaje si a fost mai simplu din punctul asta de vedere.

                            Comment


                            • #15
                              Am gasit pe http://www.toyotapiese.ro/ un suport de portbagaj din aluminiu, original Toyota, pentru Yaris la 340 lei + TVA. Am fost sambata la Toyota Brasov sa-l cumpar, costul final cu TVA si manopera montaj fiind de 442 lei (103 EUR).
                              Alte oferte pentru astfel de suport ar fi:

                              LaPrealpina
                              • 63 EUR+TVA (otel fara capace si inchuietori)
                              • 87 EUR+TVA (otel cu capace si inchuietori)
                              • 94 EUR+TVA (aluminiu profil rectangular)
                              • 110 EUR+TVA (aluminiu profil aero)

                              Thule
                              • 140 EUR+TVA(otel)
                              • 173 EUR+TVA(aluminiu)

                              Cruz
                              • 74 EUR+TVA (otel fara incuietori);
                              • 126 EUR+TVA (aluminiu fara incuietori);
                              • 11 Euro + TVA (optional incuietori)

                              MontBlanc
                              • 110 EUR+TVA (otel)
                              • 171 EUR+TVA (aluminiu)
                              Attached Files
                              Yaris 998 1.0 vvti, Peppermint Green

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google